מוותרות על חלומות בגללו

הוא גם זה שמרחיק הרבה מאיתנו מעולם הספורט ולא בטוח שזה יתשנה אם לא נשקיע בכיוון הנכון

שמחה, חיוניות ודימוי גוף חיובי. צילום: איילת אדר

מר עופר בוסתן, ראש מנהל התרבות והספורט,

שלום רב,

ברשותך, אני רוצה לספר לך סיפור קצר.

חיילת משוחררת מסיימת שירות משמעותי ויורדת לאילת להגשים חלום. להיות רקדנית או שחקנית. מאחוריה תחרויות שירה, בית ספר לאמנויות, מונולוגים שנכתבים במיוחד עבורה. עד כה היא ביקרה באילת לפחות 30 פעמים ובכל פעם היתה מרותקת לקסם שם על הבמה – צוות בידור! היא ניגשת לאודישן ראשון ולא קורה כלום. אודישן שני  – כלום. שלישי, רביעי, כלום. בחמישי זה קרה. היא קיבלה תשובה, בפנים. "מה את באמת חושבת שאת יכולה לעמוד על הבמה עם בגד גוף מול כל החתיכות האלה? זה לא מתאים". נכון שהיא קצת עלתה במשקל בצבא אבל היא לא חשבה שזה כל כך "בעייתי". אבל ברגע אחד היא "הבינה" וזהו, אין יותר אודישנים.

שלוש שנים מאוחר יותר – תל אביב. חוזרת מהטיול הגדול ופונה לאהבה שלה מכיוון אחר – משחק. מתחילים האודישנים ושוב אותו סיפור במילים אחרות. היא פורשת אחרי שבוע. למזלה יש לה עוד המון חלומות והיא לא רוצה להיות במקום שבוחן ומודד אותה כל הזמן. היא מתחילה ללמוד פסיכולוגיה. דבר מפתיע קורה ממש באותה שנה – ברגע שהעיסוק בספורט כבר לא סבב סביב ירידה במשקל אלא סביב ההנאה שבתנועה, המשקל כבר לא היווה עניין. היא התחילה להרגיש מספיק בטוח, וזה ניכר בלא מעט תחומים בחייה. איכשהו, היא גם הצליחה להשיל המשקל הרבה יותר בקלות – הלחץ ירד.

16 שנים לאחר מכן, שני תארים ותובנה אחת חשובה – היא על במה. בחו"ל. בכנס פיטנס. מציגה את שיטת האימון שהיא פיתחה, בעזרתה היא מלמדת נשים, באופן חווייתי, על חשיבות הספורט לחיזוק דימוי גוף חיובי. האימונים קורים במסווה של ריקוד והתוצאות מדברות בעד עצמן – העצמה, דרייב גבוה לעשייה ואפילו התעניינות בתחומי ספורט נוספים.

המדליה, הדיפלומה ואני בפולין
המדליה, הדיפלומה ואני בפולין

נעים מאוד, שמי עינת מזרחי, מפתחת שיטת hulaboost לאימון וריקוד עם חישוק הולה הופ וזה הסיפור שלי על חלום שנגוז בגללו. בגלל דימוי גוף שלילי. אבל גם מתגשם מכיוון אחר. הפריצת דרך שלי קרתה ברגע שהפסקתי להציב מטרה של חיטוב או רזון באימונים. הפסקתי לחשוב על ספורט ככלי להשגת גוף רזה והעברתי את הפוקוס לחיוניות ושמחה. לימדתי עד כה אלפי נשים ונערות שמעידות שדימוי הגוף שלהן הפך משלילי לחיובי והבטחון העצמי שלהן עלה משמעותית הודות לאימונים. בחודש שעבר אפילו הוזמנתי להציג את השיטה בכנס פיטנס בפולין – תחת אירוע שהציג סגנונות חדשניים ומקוריים של ספורט קבוצתי.

במסגרת קורס דיגיטליות בעסקים, נתבקשתי לכתוב מכתב ללקוח החלומות שלי. חשבתי הכי גבוה. כי אמרו לחלום. והנה אני כותבת לך.

"תרבות של פעילות גופנית היא נדבך מרכזי של חברה בריאה". כשנכנסתי לקרוא על מדיניות ואסטרטגיית מנהל הספורט המשפט הזה היווה עבורי את התשובה מיהו לקוח החלומות שלי. עבורי "חברה בריאה" היא חברה שגם מעודדת סוגי פעילות גופנית ששמו להם למטרה הגברת מודעות לדימוי גוף חיובי, העצמה, ואימון לשם חיוניות ושמחה.

מתוך סדנה על גג עיריית תל אביב עבור דיגיתל. צילום: מורן מזרחי
מתוך סדנה על גג עיריית תל אביב עבור דיגיתל. צילום: מורן מזרחי

אז על מה אני חולמת? על תכנית העצמה לנערות ולנשים. האמצעי יהיה אימון וריקוד עם הולה הופ – זהו עולם אינסופי המשלב בתוכו סגנונות אימון וריקוד נוספים.

אני מאמינה שאוכל להשאיר חותם על חייהן של נערות ונשים רבות ולהעצים אותן בכל תחומי החיים. בנוסף,  אני רואה זאת הכרחי להתאמן בקבוצות במיוחד בזמנים האלו של שעות מרובות מול מסכים ופחות תנועה ותקשורת ישירה בין אנשים.

אני חושבת שאתה ומנהל התרבות והספורט שבראשו אתה עומד תוכלו להתגאות בגישה מעוררת השראה של חיזוק דימוי הגוף של נשים והערך שיש לאימונים משותפים שמעוררים בין היתר שיח ואינטראקציה בין המשתתפות. זאת דרך נפלאה של חיבור לספורט.

אשמח מאוד להיפגש איתך ולהציג לך את התכנית המלאה.

 בברכה,

עינת מזרחי