מה שקורה בין איליי וגוון

הכלה של איליי בורחת עם הארוס של גוון ביום חתונתם, בעיצומו של טקס החופה. רומן רומנטי סוחף ומלא הומור, רענן ועכשווי, פרי עטה של ג'.ג'. מקאבוי. שונאים – סיפור אהבה

מה שקורה בין איליי וגוון
ג'.ג'. מקאבוי
תרגום: ירון פריד
הוצאת "פנדורה", 2018
326 עמ'
That Thing Between Eli and Gwen
J.J. McAvoy

 thatthing_master (1)

איליי דוונפורט חושב שמצא את האישה המושלמת. היא רופאה, כמוהו. היא מבריקה, כמוהו. היא עשירה, כמוהו.

גוונבייר (גוון) פו חושבת שארוסה הוא אדם מושלם. הוא יפה תואר, מצליח והיה הראשון שלה…

כשהכלה של איליי בורחת עם הארוס של גוון ביום חתונתם בעיצומו של טקס החופה, הם נותרים מאחור לאסוף את השברים. חשבתם שמיד הם מנחמים זה את זה? חישבו שוב. "מה שקורה בין איליי לגוון" – סיפור של שונאים – סיפור אהבה.

 חלף זמן מאז הסקירה הספרותית האחרונה שלי, אך דגדג לי באצבעות ובחרתי לחזור עם רומן חדש, סוחף ומלא הומור. רומן רומנטי רענן ועכשווי, פרי עטה של ג'.ג'. מקאבוי, שכבר הביאה לנו את "קשת שחורה".

ז'אנר אהוב עלי במיוחד הוא זה המתחיל בשנאה, ממשיך ביחסי אהבה- שנאה, מתפתח לחברות ומשם הדרך סלולה לסיפור אהבה, במיוחד עם מעורב הומור והעלילה רבת תהפוכות. גוון בעלת נפש חופשיה ויפהפייה. היא אמנית שלא מפחדת לכבוש ולהסתער על החיים. איליי הוא ההיפך הגמור: נוירוכירורג נוקשה, בוטה, יהיר אך יעשה הכול עבור משפחתו. היא אוהבת אומנות. הוא אוהב מדע. היא מלאת חיות. הוא עצור ומתנשא.  כיצד דרכיהם של שניים כה שונים תצטלבנה? סיפור נהדר של נאהבים נבגדים, ההופכים מאויבים לחברי נפש לנאהבים ואוהבים.

ג'.ג'. מקאבוי היא אחת הסופרות האהובות והממכרות ("קשת שחורה"). סגנונה ייחודי, אינטנסיבי וחצוף וכפי שקיוויתי, גם הרומן החדש חכם וכתוב היטב והגיבורים בו אותנטיים ומלאי קסם. הדיאלוגים המהירים, חילופי המילים ביניהם עד לרמה בה הם יודעים לצפות מה השני עומד להגיד לא משעממים לרגע ומתאימים לקומדיה רומנטית קולנועית, כמעט ללא צורך בעריכה. התחרותיות ביניהם הופכת להערכה, הסכסוכים והעקיצות הופכים לידידות אמיצה, למשיכה לוהטת ולבסוף לאהבה.

"מה שקורה בין איליי לגוון" הוא מאבק משעשע בין המינים ובין רצונות ודוגמה נפלאה כיצד ניגודים נמשכים זה לזה. אהבתי במיוחד שהסופרת לא ממהרת לגרום לגיבורים להתאהב. קודם כל הם אויבים ומזכירים זה לזה את אלו שבגדו בהם ואבדו להם. התהליך איטי וכיף לקחת חלק בו. לעיתים הוא מתסכל (במובן הטוב) ורגעי המפתח בהם מגיעים להכרה שדברים השתנו, עשויים היטב.

הוא קורא לה "אמנית הבולשיט".

היא חושבת שהוא פוץ ורובוט.

בהמשך הוא יראה כיצד האמנות שלה משפיעה על אנשים וגם עליו.

היא תראה איך הוא הופך לסופרמן בבית החולים, מלא נחישות אך עם חמלה ואמפתיה.

כפי שכבר ציינתי, גוון היא יפהפייה, אמנית- מולטי טאלנט מאלסקה. איליי הוא ההיפך הגמור. נוירוכירורג, זכר- אלפא מתנשא ממשפחת רופאים עשירה. אמו מנהלת את בית החולים. הנשים של מקאבוי הן חזקות ותתארו לכם, אפילו חושבות בעצמן… כן, גוון עשירה אך בזכות עבודתה הקשה (OMG!). כן, היא עשתה את הכסף כאמנית צעירה בניו יורק (OMG!). הנשיות שלה מתפרצת ולא תלויה רק באמצעי רביה! היא לא נופלת מיד בקסמו של איליי המתנהג בהתחלה כ"איש מערות" עד שהיא מגלה בו צדדים אחרים. מקאבוי יוצרת אנטי- גיבורה שהיא אכן גיבורה.

גיבורת המשנה- הילדה החולה, מדהימה באמינותה וחודרת ללבנו בכל מילה וג'סטה. היא מהווה חוליה מקשרת המחברת ביניהם באופן מרגש עד דמעות. גיבורי המשנה – איומים ותככנים כמו שצריך ולעיתים נוטים לקלישאה אך כל סיפור צריך קצת דרמה וטירוף.

הסופרת נותנת הצצה ומבט מעניין על חיי העשירים בניו יורק, כיצד הם תופשים את עצמם ואיך הם צריכים להתנהג. או מעריצים עושר או מזלזלים בו. למרות עושרה, גוון ממשיכה לנעול מגפיים צבאיות ולנסוע באוטובוס אך לחתונתה של חברתה הטובה ביותר (המתחתנת כמובן עם איל הון), היא הולכת על הקצה ומתגנדרת "כמוהם",  "כמו ברבי".

הסוף קצת חטוף. שמחתי שאינו בסגנון "הם חיו בעושר ואושר עד עצם היום הזה" של סינדרלה. האפילוג בעיני הוא סוף הסיפור ודורש אפילוג (אמתי) בפני עצמו. אין סוף- סופי- סופני לכל חוטי העלילה. מאוד אשמח גם לספר המשך המספר על אחיו של איליי- לוגן. (אשלח מסר לסופרת).

מחכה ומצפה לספריה הבאים של מקאבוי. הרומן עכשווי, מלא קסם ומרענן. מומלץ בחום לאוהבי הז'אנר הרומנטי.

eliandgwen

בקרוב… כל מה שתרצו לדעת על הרומן החדש: "אהבותיה של אמה" מאת רוית ליפשיץ ציון.

http://www.hakotevet.co.il/%D7%90%D7%94%D7%91%D7%95%D7%AA%D7%99%D7%94-%D7%A9%D7%9C-%D7%90%D7%9E%D7%94/

רוית ליפשיץ ציון- בלוג בסגנון והשראה
רומנטיקנית חסרת תקנה בעלת תשוקה ואהבה לעולמות העיצוב, הספרות, אמנות, אופנה, טרנדים ומגמות, תערוכות בעולם. בלוגרית רב- תחומית, יוצרת וכותבת תוכן, עיתונאית עיצוב, סופרת, מוזיקאית. רומן הביכורים שלי: "אהבותיה של אמה" יצא לאור בהוצאה עצמית בשנת 2018 והפך לרב מכר. נשואה ואם לחייל ולחיילת הממשיכים את דרכי האמנותית.