מה קורה שם למטה? תספורת אינטימית לקיץ

הקיץ כאן ואיתו הבהלה לטיפוח החלקים הנסתרים שלנו. לק בבהונות הרגליים – ברור. הסרת שיער – נפוץ. אבל מה עם תספורות אינטימית? רשימת הבעד והנגד בכתבה. ואגב, לא לנשים בלבד.

שאטרסטוק

חברתי שחזרה לא מזמן ל׳מרקט של הפופ׳ כמו שהיא קוראת לו(שוק הפנויים-פנויות כמובן), התקשרה המומה אחרי דייט אינטימי עם גבר. ״תגידי, את תמיד הולכת עם בוש?״הוא שאל בסיומו.

מסתבר שבזמן שאנחנו מתרווחים במערכות היחסים שלנו, טרנדים קורמים עור וגידים שם בחוץ. השמועה אומרת שבזירת הדייטינג אוי לך מלהיתפס בערוותך, אבל למעשה הטרנד די ותיק ופנים רבות לו.

שאלת תספורות הערווה עולה בעיקר בקיץ, כשהגוף נחשף ושגרת הטיפוח כולה מקבלת עדיפות גבוהה, ויעידו על כך מכוני הקוסמטיקה.

שרית רוזנברג, קוסמטיקאית פרא רפואית, מספרת שמיד עם ניצנוצי החום הראשונים מתמלא היומן.

״פדיקור ולק עושים גם בחורף. יש שאולי מקפידות קצת פחות, אבל רובנו שומרות על סטנדרט טיפוח לאורך השנה. שיער גוף וקו הביקיני זה עניין יותר עונתי ובהחלט מורגשת עליה בעומס כשהבגדים מתקצרים, אבל מעל הכל הדרישה לתספורות אינטימיות והסרת שיער ערווה מגיעה לשיאה עם קולקציית בגדי הים.״

שאטרסטוק

לא לפנויים בלבד

בדיקה קצרה מגלה שתספורת אינטימית זו לא שאלה של כן/לא – פנוי/נשוי.

מיכל, (35, נשואה 8 שנים ) ״לפני שנתיים החלטתי לעשות הסרה מלאה בלייזר. בעלי לא השתגע על הרעיון. הוא אהב אותי כמו שאני ובעיקר את מה שהיה רגיל אליו. אני רציתי כי אני בחורה ׳סטרילית׳ וככה נעים לי יותר. גם במיטה. אחרי כמה חודשים גם הוא התרגל.״
אבל האם הייתה רוצה שבעלה יסיר גם? ״ממש לא. זה לא גברי בעיני. אבל אני כן חושבת שצריך לשמור על ׳סדר׳״.

שרית הקוסמטיקאית מספרת שנשים מגיעות להסרת שיער בעקבות בקשה של בן הזוג או חוויה לא נעימה בסיטואציה אינטימית, אבל הרוב באות לחפש תבלין סקסי או לסדר עניין שיש להן עם גופן.

האם זה באמת יותר היגייני?
״על היגיינה צריך לשמור בכל מקרה. מי שמרגישה שכך נקי לה יותר – נהדר, אבל אני לא מאמינה שרפואית מישהו ינחה שעדיף כך או אחרת. מצד אחד נבראנו עם שיער ערווה, מצד שני כמו בכל איזור אחר הבחירה מה לעשות איתו היא של כל אחד לטעמו והעדפתו״.

גלית (40, גרושה) מספרת שבנישואיה כבר הסירה שיער מהידיים והרגליים. ״כשהגעתי להורדת קו הביקיני רציתי לסדר הכל. להוריד לגמרי הרגיש לי מוזר, קצת כמו ילדה, אבל ביחד עם הקוסמטיקאית שלי שרטטנו קו ל״משולש״ שתמיד שמור בגזרת התחתונים וזה הרבה יותר אסתטי ככה. האמת שזה גם נוח לדייטים, שלא אתפס לא מוכנה״ היא צוחקת.

ומה אומרים הגברים?

״הכל נכון גם לגבי גברים״  אומרת שרית,״ לא נדיר שגבר יתחיל בגבות ויסיים בהסרת שיער, ובהחלט יש גם גברים שמסירים את שיער הערווה. לרוב זה עניין של דימוי הגוף, או מתוך העדפה בחוויה המינית. מבחינתי כל עוד המטופל/ת מבקש/ת ולא בכפייה מצד הפרטנר – אני בעד״.

שאטרסטוק

אישתו של אורן (38 ) עשתה הסרת ערווה בשעווה לניסיון. ״היא התייעצה איתי על זה קודם ואני לא היית בעד. יש הבדל בין מסודר לחלק וזו טעות מצד נשים לחשוב שאנחנו רוצים כוכבות פורנו בבית. אני אוהב את התחושה הטבעית ולא נהניתי מהאזור החלק, יש בזה אפילו משהו משעמם.״

אורן בעצמו הסיר את שיער החזה, לבקשת אישתו. ״זה לא הפריע לי במיוחד, אבל חשוב לי שנהיה פתוחים ושאשתי תאהב את מה שיש לה במיטה. אני מרוצה מזה בעיקר בקיץ, אבל הייתי חי עם עצמי בשלום גם בלי ההסרה״.

יובל (42 גרוש ונשוי מחדש) מספר שכשהיה פנוי נחשף לנושא, עבר בעצמו הסרת שיער ומאז הוא גם מעדיף נשים חלקות. ״הכל גלו ונקי, וקל יותר לענג ככה . לשמחתי כשהכרתי את אשתי היא כבר הייתה בעניין כמוני״.

אז פדיקור יש? יופי! עכשיו אל קו הביקיני ומעבר לו. תשאלו 10 אנשים ותקבלו 10 דעות, אבל העיקר שתדברו, תתנסו ותחקרו את גבולות הגיזרה. כן, גם בזוגיות. מה יש לכם להפסיד?!

אילוסטרציות: שאטרסטוק