מה קורה שהשותף "העסקי" שנכפה עליך בוגד בך בשעת מבחן גורלי לעסק שלך ?!

לשכת יועצי המס בראשות ירון גינדי, לשכת עורכי הדין בישראל בראשות עו"ד אבי חימי, לשכת המסחר ירושלים, משרד עורכי הדין – דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס וארגונים כלכלים במשק החליטו להגיש בג"צ לחייב את השותף "העסקי" שלנו שהינו המדינה לדאוג לפיצוי הולם לעצמאים והעסקים בישראל !

 

64483539_2410447722351608_387260257434337280_n

נשיא לשכת המסחר ירושלים דרור אטרי : " חברות וחברים יקרים, תקופה מאתגרת ולא פשוטה עוברת על חברינו העצמאים והעסקים בישראל, מתקפת נגיף הקורונה מחייבת את כולנו להישמע להוראות משרד הבריאות שמחייב את כולנו לעצור הכל, לסגור את העסק ולהסתגר בבתים. למען האמת אנחנו מבינים את החשיבות בהוראות אלה ולכן כולנו מצייתים להן.

 

79970402_2779883292074714_4353997927811645440_n ברגעים אלה אתה מצפה מהשותף "העסקי" שנכפה עליך  – מס הכנסה, מע"מ, מס בריאות וביטוח לאומי, להיות אתך.  וברגע האמת הוא בורח מאחראיות, משאיר אותך לבד מתחת לאלונקה.

השותף "העסקי" שנכפה עליך שהוא כאמור המדינה, שידעה במשך שנים לקחת ממך כספים בוחרת בימים אלה לנטוש אותך, סליחה – להציע לך, סל "הטבות"  של 80 מיליארד שקל, מדהים?!!! לא ?!!!

אז לא. זה זלזול באינטליגנציה של כל אחד מאתנו, 40 מיליארד הם מעמידים ערבות להלוואות,  ומציעים מענק של עד 6000 ₪ לחודש מרץ ו עד – 8000 ₪ לחודש אפריל, שרבים מחברנו כלל לא יכולים לקבל זאת, למה…. ככה! הקריטריונים שהוצגו לקבלת המענק מחריגים רבים מהעסקים וגם כאלה שיכולים לקבל את המענק הזעום, נדרשים שוב לעמוד בקטריונים נוקשים ולבסוף יתכן ויקבלו כמה מאות שקלים בודדים. זאת בדיחה עצובה. וחוסר אחראיות של המדינה.

אז מה עושים?! מאחדים כוחות של כלל הארגונים העסקיים במשק וממשיכים במאבק לקבלת זכויותינו הלגיטימיים מהשותף "העסקי" שנכפה עלינו, מישהו שם התבלבל וחשב שהעסקים הם הקופה החולבת, מתנצל, הם לא. המדינה צריכה לגלות אחראיות ולזכור שכלכלתיה של מדינה מושתת על עסקיה וכאשר הם קורסים, קורסת כלכלת המדינה.

ביקשו מאתנו להמתין, עוד יום יומיים נקבל עדכון על המענקים המיוחדים שהמדינה תעניק לעצמאים והעסקים בישראל, ביקשו מאתנו לגלות סבלנו ושהם עושים הכל בכדי לדאוג לפיצוי הולם לעסקים. המתנו בסבלנו רבה, נשכנו שפתיים. ואז, באה מסיבת העיתונאים של ראש הממשלה ושר האוצר ועמה הבשורה המדהימה, החלטתנו להעניק לכם "80 מיליארד ₪". שבוחנים את הכספים שהמדינה כביכול מעמידה לעסקים מוצאים שזו בדיחה עצובה והחמור ביותר שהיא על חשבוננו, עם זה לא היה עצוב הייתי צוחק.

ראש הממשלה, שרים בממשלה, ובמשרד הבריאות מספרים לכולנו שאנחנו במלחמה, נכון אנחנו במלחמה, אז למה לעזאזל לא פועלים למתן פיצוי כמו במלחמה.

מכובדי ראש הממשלה ומכובדיי השרים, כל שעליכם לעשות זה להפעיל את הסמכות הקבועה בחוק מס רכוש וקרן פיצויים , תשכ"א- 1961 "החוק" או  "חוק מס רכוש וקרן פיצויים" ולהתקין תקנות שיאשרו מתווה פיצויים הולם לעסקים שנפגעו מנגיף וירוס הקורונה בישראל.

לצערי, אין אנו יכולים לסמוך על המדינה שתגלה אחראיות, תפסיק לשגע את המגזר העסקי ותדאג לפיצוי הולם לעסקים.

על כן, החלטתנו לשכת יועצי המס בראשות ירון גינדי, לשכת עורכי הדין בראשות חברי עו"ד אבי חימי, לשכת המסחר ירושלים, משרד עורכי הדין – דורון, טיקוצרי, קנטור, נס, עמית גרוס וארגונים כלכלים נוספים במשק להגיש עתירה  לבג"צ בנושא.

באם לא מבינים אותנו בהידברות נפעל בכל האמצעים החוקיים שעומדים לרשותנו בכדי להגן על זכויות חברנו העצמאים והעסקים בישראל באופן שווה לכולם ללא החרגת חבר כזה או אחר.

לצערי הפסח הזה ממשיכים להיות משועבדים למדינה בתקווה כי בפסח הבא נוכל לצאת מעבדות לחירות. "