מה קורה כשאנחנו יוצאים לרלוקשן והמתבגר לא רוצה לבוא איתנו ? גל פולין

לילה אחד, 11:45, הטלפון שלי מצלצל ואני לא מזהה את המספר, ואני חושבת שקרה משהו לאחד מהילדים החיילים שלי ורמת החרדה שלי בעליה.
לענות או לא לענות ? מספר לא מוכר ….
בפעם הרביעית שהטלפון שלי מצלצל אני אומרת על החיים ועל המוות ועונה.

בצד השני, קול של אישה, שאומרת אני מצטערת על השעה המאוחרת, קיבלתי את הטלפון שלך מחברה שנמצאת כבר ברילוקיישן.

אני שואלת מה הענין
והיא מספרת לי שהיה פיצוץ עם הבן בן 14 שלה. אנחנו יוצאים לרלוקיישן בקרוב סיפרנו לילדים : הבכור שלנו בן 14,  ואז 3 בנות בנות 9 ו 6 ו 3, על הרילוקיישן. והבכור שלנו הודיע לנו באופן חגיגי שהוא לא יוצא איתנו לשום רלוקיישן.

הוא בדיוק בתחילת התיכון, בשנת הדרכה בצופים, יש לו קבוצת תמיכה של חברים קרובים, הוא מרגיש נח, אהוב ומקובל בשכבת בית הספר שלו, והוא לא מוכן להחליף את החברים שלו בילדים אמריקאים מפונקים ולא משנה איזה חוויות מבטיחים לו : בית גדול עם גינה, טיולים בכל מיני מקומות מיוחדים, לא מעניין אותו כלום, הוא יחפש לעצמו מקום להישאר בו, אצל חבר טוב, אצל הסבתא או אצל הדודה בצפון.

מההיכרות משפחתית וגם כהורים,  ברור לנו שהדבר, כלומר לגור בנפרד מאיתנו במרחק של אוקינוס לא מתקבל על דעתינו.

שיכנועים, שיחות, פגישות עם היועצת של בית הספר לא עזרו, הוא חוזר כל ערב הביתה ומתפוצץ עלינו. הוא מרגיש שאנחנו לא סופרים אותו, שמה שעובר עליו לא מעניין אותנו. יש לנו כרגע נער עויין. החיים איתו הפכו לסיוט. מה עושים ?

הוא חזר הערב ואיים שאם נצא לרילוקיישן, הוא לא ישתף פעולה, והאמא אומרת שהיא לא ישנה בלילות מרוב רגשות אשם ותסכול, כבר 3 חודשים שהוא יודע על המהלך ואני לא רואה שום הקלה או גמישות מצידו. ההתנגדות שלו רק הולכת ומחמירה.

הקשבתי לה וליבי היתה איתה.

הצעתי לה שניפגש ושנדבר.
היא שאלה אותי מה הטעם להפגש בלעדו ?

אמרתי לה שאי אפשר להביא אותו בכח אבל גם לך מגיע קצת זמן לחשוב על איך להתמודד עם ההתנגדות שלו עם איש מקצוע.

היא אמרה לי שהיא לא מפסיקה להתיעץ עם חברות ועם בני המשפחה והיא במבוי סתום.

נפגשנו, אחרי 3 מפגשים, היא הבינה שהיא צריכה להרפות. שהם ההורים צריכים לקבל את החוויה הקשה של הבן שלהם ולא להדוף אותה, לתת לכעסים שלו תוקף רגשי. לא לבטל אותם, לנסות לנרמל את מה שהוא מרגיש.

היה להם מאוד קשה לתת לו לאורר את ההרגשות שלו בלי להגיב לו כל הזמן, כי נער בגיל ההתבגרות יש לו עולם משלו שהוא עולם מלא ומרתק שהוא שלו.

אנחנו רק באמצע הדרך אבל כבר האווירה המשפחתית שלהם יותר טובה.

אתם יוצאים עם מתבגרים לרילוקיישןף אל תיכנסו איתם למאבקי כח בלתי נגמרים, לכו להתיעץ עם איש מקצוע.

גל פולין – הנחית הורים בהתמחות ברילוקיישן – 0546596766