מה קורה אחרי ההובלה – טיפים לפריקה נכונה

בחורה עם מחשב נייד

זה לא נגמר עד שזה לא נגמר

תקופת מעבר דירה היא תקופה מאוד לחוצה. תקופה כזו עמוסה התקשרות עם בעלי מקצוע רבים, רשימת דברים שצריך לעשות שלא נגמרת והרבה לחצים וחששות. העמסה של כל תכולת הדירה על משאיות ונסיעה לפעמים לעיר אחרת יכולה להיות מלחיצה ביותר והיא נגמרת רק כשפורקים את הציוד בדירה שיכולה להיות גם בקומה גבוהה מאוד מה שיקשה על הפריקה עצמה. שלב פריקת החפצים בדירה הוא שלב חשוב מאוד גם אם היא מתבצעת ישירות לדירה או לאחסון רהיטים במחסן נפרד עד לכניסה לדירה החדשה. שלב זה יכול לגרום נזק רב לתכולה ולכן חשוב להקפיד על מספר דגשים.

הובלות ופריקה נכונה

טיפים לפריקה נכונה של הציוד והרהיטים

  • חברות הובלות בצפון, במרכז ובכל עיר ואזור ברחבי הארץ עושות הכול כדי שהציוד של הלקוחות שלהם יגיע בשלמות ליעד החדש. במידה ורהיט או חפץ ייהרס, לא רק שהם יצטרכו לפצות אותו להפסיד כסף אלא השם שלהם יכול להיפגע מאוד. כדי להימנע ממצבים כאלו חשוב לוודא שהצוות שפועל בחברות ההובלות בצפון או במרכז עובדים עם צוות מקצועי שלא פועל מלחץ של זמן, בצורה כזו שאיכות הפריקה וההובלה תרד ובצורה זהירה בעיקר עם חפצים שבירים ועדינים.
  • פריקת הציוד ביעד החדש היא אחד השלבים בהם התכולה יכולה להיהרס בצורה המשמעותית ביותר. מדובר על פריקה שמתבצעת בדרך כלל במהירות ולכן הדגש החשוב ביותר הוא ליצור סביבה נקייה ובטוחה כדי למנוע תקלות. חברת ההובלות בצפון או במרכז וגם אתם חייבים לשים לב ולוודא שאין סיכונים בדרך שהסבלים מובילים את התכולה מהמשאית ועד ליעד החדש, שהרצפה נקייה ואין גורמים שיכולים לגרום להם להחליק. במידה ואפשר ליצור גישה יותר נוח, כמו למשל פתיחה מרווחת יותר של הדלת חשוב לבדוק את זה מראש.
  • הובלות יכולות להסתבך מאוד במידה ומדובר בדירה שממוקמת בקומה גבוהה. הלקוח משלם על כל קומה בה הסבלים יצטרכו להרים את המשא שלו ולפעמים שווה לבדוק האם יש לחברה שירותי מינוף וזה גם קריטריון משמעותי בבחירה שלה. מנוף יכול לבצע פריקת ציוד בצורה הרבה יותר פשוטה וכך לא נסתכן בהרס של הציוד בעלייה במדרגות או במעלית והעבודה גם תהיה הרבה יותר מהירה.

לפרוק לפי סדר הגיוני

כדי לבצע את הפריקה בצורה הטובה ביותר חשוב לפרוק בסדר הגיוני מה שמצריך מחשבה עוד בשלבי ההעמסה בצורה מסודרת. רצוי קודם כל להעלות את הרהיטים הגדולים מה שאומר שהם גם צריכים להיות ממוקמים במשאית נפרדת או במידה ומדובר במשאית אחת בלבד, להיכנס אחרונים וגם לצאת ראשונים. בצורה כזו יותר קל להרכיב את הרהיטים כשאין עוד קופסאות שמפוזרות בבית ובכל מקום אחר יהיו הרבה יותר פשוטות. כדי למנוע הרס של ציוד שביר ועדין רצוי לפרוק אותו אחרון כדי שלא יינזק מהבלגן שיהיה בדירה בעת הפריקה.