מה צריכים לדעת לפני גריסה

בחורה עם מחשב נייד

בכל יום ויום ישנם עסקים רבים שגורסים מוצרים שונים. אולי את המגרסה אתם מכירים בעיקר מהמשרד, כאשר מגרסות אלו יכולות להיות קטנות וקומפקטיות, אך יש עוד סוגי מגרסות הרבה יותר גדולות וחזקות שכדאי שתכירו.

למה גריסה חשובה כל כך?

לגריסה יש יתרונות רבים כאשר היתרון הראשון הוא כמובן שמירה על רמת בטיחות גבוהה. את שירותי הגריסה אנו מכירים בעיקר מהמתאר המשרדי כאשר במשרד יש צורך להעלים כל מיני מסמכים שיש בהם מידע אישי ואולי גם מידע ביטחוני. עם זאת כאשר מביטים על המגזר העסקי והתעשייתי מבינים כי השימוש במכונות גריסה נועד בעיקר כדי לחסוך במקום כאשר הגריסה אינה מתבצעת על דפי נייר. הגריסה יכולה להתבצע על חומרים שונים במרה לחסוך במקום או להקל על המחזור של אותם חומרים.

איזו סוג גריסה אתם צריכים?

אחרי שהבנתם מה היתרונות של שירותי גריסה צריך להבין איזו סוג של מגרסה תתאים לכם. יש מגרסות שונות ומגוונות כאשר ההבדל הראשון והמשמעותי ביותר הוא סוג החומרים אפשר לגרוס. אם אתם רוצים לגרוס מסמכים הרי שהמגרסה שתתאים לכם תהיה מגרסה משרדית, אך גם כאן יש מגוון רחב של גדלים ואפשרויות. אפשר לגרוס את הדפים בצורת רצועות ואפשר גם לקרוע אותם לגזרים קטנים יותר, מגרסה זו נקראת מגרסת פתיתים. גם בתעשייה ובמגזר העסקי יש מגרסות שונות מאוד כאשר ההבדל ביניהם ניכר בכמות החומר שאפשר להכניס אליהן פעם אחת, מהירות הגריסה וכולה.

אפשר לגרוס כל מיני חומרים

לפני שאתם גורסים חומרים מסוימים אתם חייבים להבין האם המגרסה בנויה לכך. אמנם יש מגרסות חזקות מאוד אך לא כל מגרסה תוכל לגרוס כל חומר, כאשר לעתים היא כן יכולה לגרוס אותו אך לא במכות שהחדרתם אל פתח ההזנה. אפשר לגרוס באמצעות מגרסה עצים, מוצרי פלסטיק ואפילו רצועות מתכת. בצורה כזו אפשר למחזר את המוצרים בצורה הרבה יותר פשוטה, כאשר ההובלה שלהם והאחסון שלהם קלים יותר. הגריסה למעשה מצמצם את הנפח של המוצרים ומאפשר התכה מהירה יותר, אז אם אתם עובדים עם חומרים מסוימים בעסק כדאי מאוד שתבחרו מגרסה בהתאם.