מה צריך לדעת על סרטן השד?

בחורה עם מחשב נייד

אחת המחלות הנפוצות בקרב נשים בעולם אך לעיתים גם בקרב גברים הוא סרטן השד. לאור הגברת המודעות בציבור, מומלץ לכל אחת ואחד, להכיר ולבחון מדי פעם את החזה והשדיים וזאת בכל גיל ובכל מצב. במהלך הבדיקה הפיזית היה והרגשתם בגוש או בשינוי כלשהו בשד, חשוב לפנות לרופא ולברר את טיבו. מודעות, והקפדה על בדיקות שגרתיות תקופתיות יכולות להציל את חייכן. סרטן השד נחשבת למחלה הממארת השכיחה ביותר בישראל ובעולם המערבי בקרב נשים. חשוב לציין כי גם גברים יכולים לחלות בסרטן השד, ביחס של אחד מתוך 100 נשים. הודות להגברת המודעות להיבדק ולאבחון מוקדם של המחלה ושיפור איכות הבדיקות, חלה ירידה בשיעורי התמותה מהמחלה. כלומר, לנשים שאובחנו בשלב מוקדם של המחלה יש סיכוי של כ- 90% להבריא.

אל תוותרו על בדיקות קבועות

מלבד המודעות, הבדיקות הרפואיות לגילוי מוקדם והכוללות, בדיקה של רופא מומחה, בדיקת ממוגרפיה, אולטרה סאונד ואחרות יסייעו לאבחן את סרטן השד מבעוד מועד ולטפל ביעילות רבה וסילוק המחלה. עם זאת, חשוב לציין כי נשים וגברים גם יחד ובמיוחד נשים המשויכות לקבוצות סיכון מרקעים שונים מחויבים לשנות את אורח חייהם. אחת הדרכים החשובות להפחית את הסיכון לחלות בסרטן השד היא בשמירה על אורח חיים בריא ופעיל. מאוזן מבחינה תזונתית, להקפיד על פעילות גופנית מתונה. בנוסף הימנעות מעישון, צמצום צריכת אלכוהול וקיום אורח חיים פעיל הכולל פעילות גופנית סדירה.

מה עושים במידה ומגלים גוש בשד?

למרות הכל, אם גילית גוש בשד, אם באחת הבדיקות התגלה גוש חשוד, או שאת חוששת מסרטן השד,  חשוב להיוועץ עם רופא מקצועי ומנוסה בתחום כמו פרופסור שלמה ללצ'וק. פרופסור שלמה ללצ'וק ישמח להעניק לכן ייעוץ נוסף ומקצועי ללא תשלום וללא התחייבות על מנת לקבל ייעוץ מהימן והמלצות להמשך טיפול במידת הצורך.  בנוסף היה ואתן כבר נכנסתן לשלבי טיפול

והומלץ לכן על ניתוח להסרת הגוש, גם אז ובמסגרת זכויות המטופל ניתן לקבל ייעוץ נוסף על ידי רופא מומחה לנושא. פרופסור שלמה ללצ'וק, מנתח (כירורג) ומומחה בינלאומי לסרטן השד בעל 35 שנות ניסיון, יועץ לשעבר לאגודה למלחמה בסרטן בנוגע לסרטן השד. אשר פיתח ביחד עם שותפים נוספים את המכשיר "MargineProbe" המונע ניתוחי שד מיותרים. לאור התפתחות הטכנולוגיות והמלחמה בסרטן מסוג זה, גם המנותחות המהוות אחוז קטן באוכלוסייה יכולות להינצל מהמחלה ולנצחה.

אחוזי ההחלמה בעדכן!

חשוב שתדעו, רוב הנשים שהתגלה אצלם סרטן השד מחלימות! הניתוח להסרת הגידול הסרטני זוכה להצלחה רבה והסיכון בו כמעט אפסי! הניתוח נעשה ללא שימוש בתפרים והוא אינו גורם לעיוות השד. ישנם מספר מדדים המגבירים את הסיכוי להחלים מסרטן השד, ביניהם גודל הגידול, מצב בלוטות הלימפה, אופיו הביולוגי, השלב בו התגלה הגוש, והתאמת טיפול נכון למחלתה של החולה.

ד"ר שלמה ללצ'וק
03-7630097

lelchuk
פרופסור שלמה ללצ'וק | מומחה בכירורגיה כללית: ניתוח סרטן השד, ניתוח קילה, אבנים בכיס המרה. שמי שלמה ללצ'וק, ניהלתי את המחלקה הכירורגית בבית החולים איכילוב ובמרכז הרפואי רבין כ-23 שנה. אני בוגר הטכניון בחיפה מחזור א'. את התמחותי בכירורגיה עשיתי תחת הדרכתו של פרופסור רוני רוזין ז"ל.‏ אני מומחה בכירורגיה כללית - שטח רפואי המכסה מגוון רחב של ניתוחים במערכות ובאיברים שונים כגון מערכת העיכול, כבד ודרכי מרה, שד, פי הטבעת, בקעים למיניהם ועוד. מזה כשלושים וחמש שנים אני עוסק בתחום הכירורגיה במהלכן ניתחתי בהצלחה מרובה אלפי חולים. במחלקתי בבית החולים התבצעו אלפי ניתוחים, כאשר כשמונים אחוזים מהם היו ניתוחים אונקולוגים (סרטניים).‏ כיום אני מנתח בבית החולים אסותא בתל-אביב מגוון רחב של ניתוחים בתחום הכירורגיה הכללית ניתוחים אלה הם בחלקם ניתוחים פרטיים ובחלקם ניתוחים שעלותם מכוסה ע"י חברות הביטוח וחלק מהביטוחים המשלימים. כמו כן אני גם נותן חוות דעת נוספת.‏ במשך שנות פעילותי המקצועית פיתחתי התמחות במיוחד בבעיות השד, מערכת העיכול והמרה ובעיות של בקעים למיניהם. אני מאמין כי אשפוז קצר ככל הניתן עדיף לחולה, ושואף לשחרר את החולה לביתו כבר ביום הניתוח, במידת האפשר.‏