מה צריך לדעת לגבי תחום עצי ההסקה

בחורה עם מחשב נייד

ההחלטה על התקנת קמין עץ בבית היא החלטה שצריך לשקול ולקבל בכובד ראש. ישנן השלכות להחלטה זו וחשוב לדעת את כל המידע הדרוש בטרם מחליטים. כיום הענף של קמינים, אח ועצי הסקה מאד מפותח ויש מידע רב הקושר לנושא זה.

ניתן להשיג מגוון רחב של עצים מסוגים שונים וכך יכול כל אדם להתאים לבית שלו בדיוק את אמצעי החימום שיתאים הן מבחינת הגודל ועוצמת החימום, הן מבחינת העיצוב וההתאמה לשאר העיצוב של הבית והן מבחינת העצים שיבערו והתכונות שלהם.

ישנם כאמור כמה וכמה סוגים של עצי הסקה. ישנם עצים הגדלים כאן בישראל ויש סוגים מסוימים המיובאים מארצות אירופה הקרות. המחיר נע בטווח רחב מאד, שכן הוא מושפע מהכמות שרוכשים, מסוג העץ, מדרגת העיבוד של העץ בטרם הוא נמכר ומתכונות שונות של העץ אשר משפיעות על הבעירה שלו בתוך האח או הקמין המיועד לחימום. כאשר מכירים היטב את הסוגים השונים קל יותר לקבל החלטה בנוגע לסוג העץ שייבחר וקל להבין מה ההבדלים בין הסוגים השונים.

עצים להסקה

תכונות של עצי הסקה

ההבדלים בין הסוגים נעוצים בתכונות שלהם, תכונות המשפיעות על הבעירה ועל חימום הבית. כך למשל יהיו סוגים של עץ שמשך הבעירה שלהם ארוך לעומת כאלה שמשך הבעירה קצר יותר באופן משמעותי.

ישנם סוגים אשר מייצרים יותר אפר ועשן מאחרים וישנם כאלה שיפזרו בחלל גם ניחוח עדין של הפירות הגדלים על העץ עצמו (כמו למשל אקליפטוס, אורן או עצים של פירות הדר). חשוב מאד ללמוד מה הדרך הנכונה להבעיר את האש ואפילו סידור גזעי העץ בתוך הקמין הוא תורה שלמה שצריך לדעת ולהבין.

כאשר לומדים ומבינים את כל מה שיש אודות עצי ההסקה אפשר להחליט האם מדובר בתחום שמעוניינים שייקח חלק מהחיים וישמש את הבית ובני המשפחה בחימום הבית. כך אפשר גם ליהנות מקמין שיחמם בחימום נעים וקסום וגם אפשר יהיה ליהנות ממנו בדרך שתשמור עליו ותאריך ככל האפשר את משך השימוש בו.

חם בבית מספקת עצי הסקה איכותיים במבחר רחב של סוגים, אתם מזמנים לבקר באתר הבית שלנו ולהתרשם משירותי אספקת עצי הסקה בפריסה ארצית
בקרו באתר הבית שלנו – www.ham-babait.co.il