מה עשית למען עצמך היום?

השגרה הפכה לביצה טובענית? את מרגישה "תקועה" ומתוסכלת? רוצה שינוי אבל מרגישה שאת לא מצליחה לשנות? ובכלל, מתי עשית פעם אחרונה משהו למען עצמך?
זה הרגע להתחיל!
תכנסו לפוסט והצטרפו אלינו, כי הכל אפשרי….

10256596_10152231155768600_5675283992503916934_o

השגרה היא דבר נפלא, אך, מסוכן. לעיתים אנחנו שוקעים בה כמו בתוך ביצה טובענית.כל אחת מאיתנו עסוקה בעבודה, בבית, בילדים ולא תמיד שמה לב שהזמן לא עומד מלכת. השעון מתקתק והינה חלפה לה שנה ועוד שנה ופתאום אנחנו מוצאות את עצמנו כעבור עשור מתחרטות על מה לא היה לנו בעשור האחרון.
את הזמן לא ניתן להחזיר ואין לנו הזדמנות נוספת לחיות שוב מהתחלה והפעם אחרת (לפחות נצא מתוך נקודת זו מבלי להיכנס לסוגיות של גלגולי נשמות ודברים מהסוג הזה…).

זה דבר נפלא לעשות למען אחרים ולמען הסביבה, אך, תהיו כנות רגע…אם לא תעשו גם מספיק עבורכן, זה לא יקרה והתסכול שלכן ילך ויצמח מיום ליום, עד שתקומו בוקר אחד ותגלו שהוא הפך למפלצת.
אל תחשבי שהמטרה היא אגואיזם. אם תהיי מרוצה ומאושרת, תוכלי לתרום יותר לסובבים אותך.זוכרות את "העץ הנדיב"?
אם רק תתנו מעצמכן בסופו של דבר לא ישאר לכן מה לתת…

מילת המפתח של הפוסט שלנו הוא אומץ!

אומץ לעשות בשביל עצמך, אומץ להאמין בעצמך, אומץ לקבל החלטות (לא תמיד קלות) והכי חשוב- אומץ לקחת אחריות על חייך.

אתן נמצאות בעבודה כבר שנים מבלי שהתקדמתן לשום מקום? אתן מבטיחות לעצמכן כל שבוע להתחיל דיאטה כדי להוריד את עודפי המשקל שרק הולכים ומצטברים? אתן חייבות להפסיק לעשן, אבל הסיגריה האחרונה היא כל יום בערך? אתן חובבות את הים ותחושת החופש,אבל מוצאות עצמכן על הר? מחפשות זוגיות, אבל נמצאות באותם מעגלים חברתיים ושום דבר לא מתחדש?
ואלו רק חלק מהשאלות שיכולות להיות… כל אחת והמצב "הסטטי" בו היא נמצאת. מצבים שגורמים לנו לתחושת החמצה, חוסר סיפוק עצמי, מורידים לנו את הביטחון העצמי ובסופו של יום, גורמים לנו להיות לא מספיק מרוצות.

אחרי שהבנו שיש בעיה של "תקיעות" והנדרש הוא "אומץ", אז מה עושים?

המטרה שלנו היא להתחיל להניע את הגלגל. לא צריך למהר לדרדר אותו בירידה, אבל בהחלט להזיז אותו.
למה הכוונה?
כל יום תקבעי לעצמך לעשות משהו שהוא רק בשבילך. המשהו הזה יכול להיות אימון כושר, הכנת ארוחה בריאה, ויתור על הסיגריה, רענון קורות החיים,בקשה לקידום בעבודה, בדיקת חוגים חדשים, מפגש חברתי נחמד ועוד.

ככל שתתני לעצמך יותר, כך ביטחונך ילך ויצמח ועימו האומץ והאושר.
האושר שלנו מורכב מרגעי הקסם הקטנים, מתחושת סיפוק ואהבה (מהסביבה או מעצמך).
תאהבי את עצמך, תתני לעצמך, תפרגני לעצמך. תעשי מה שאת אוהבת…

והשאר פשוט יבוא…

החשוב הוא לא לסגת ולברוח למערה שלנו בחזרה… ואז השמים הם הגבול.

כי חברות יקרות, הכל אפשרי!

תפתח קבוצת פייסבוק של "מה עשית למען עצמך היום?", בה נעודד, נפרגן ונקבל רעיונות חדשים לפינוק עצמי. בקבוצה תוכלו לעקוב אחר טיפים במגוון תחומי הלייף סטייל , רעיונות לפעילויות פנאי וליהנות מהתמיכה הקבוצתית לשיפור החיים של כל אחת ואחת מכן.

מי שמעוניינת להירשם מוזמנת להירשם כאן בתגובות או לשלוח אלי מייל לפרטי : corny1000@hotmail.com

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)