מה נעשה עם כל הפחד הזה?

על התפר שבין הפחד לרגעי הגְּדוּלָּה שלך

רגע אחרי הלידה - ענבר רוזנר עם ליבי. צילום: רוית שטרן גינת

 

אשה במהלך ציר נתמכת על ידי בן זוגה
צירים – ענבר ויניב רוזנר. צילום: רוית שטרן גינת

בתהליך הלידה, ובמיוחד בלידה טבעית, שלב המעבר הוא החלק הכי קשה ומייאש. לא משנה מה אורך הלידה, לא משנה איך את מתמודדת עם הצירים, ולא משנה כמה חיכית ללידה הזו ולמתנה שתקבלי בסופה – קרוב לוודאי שבשלב המעבר תרגישי שאין מצב להמשיך, שאת לא יכולה יותר, שאת רוצה לעצור הכל ולרדת מרכבת ההרים הזו.

הפחד עוצר אותך לרגע, מקפיא אותך, מריץ לך בראש את כל הסיבות לכך שמה שקורה פה אינו אפשרי, שאם תמשיכי יקרה משהו איום ונורא…

הרגעים האלה בלידה הם בדיוק הרגעים בהם את זקוקה לתמיכה, לחיזוק האמונה בעצמך ולידיעה שממש ממש תכף את שם . זמן קצר מאד אחריהם תופתעי להבין את כוחם של הרגעים הגדולים של חייך – הרגעים בהם את נוגעת בגְּדוּלָּה שלך והופכת לאמא.

כמי שחווה את התחושות האלה בכל פעם מחדש כדולה כבר 15 שנים, למדתי להכיר את עוצמות התהומות המלווים את שלב המעבר היטב: את הכאב, את הבלבול, ואת הפחד העצום לאבד שליטה. לא אחת תיארתי את הרגע הזה לנשים לקראת לידה כסוג של החלטה לקפוץ בנג'י מעל נהר שוצף – להתמסר, לתת לזה לקרות והתחושה אחרי כן – אין מילה טובה יותר המתארת את ההתעלות המטורפת הזו מגְּדוּלָּה – Greatness.

רגע אחרי הלידה - ענבר רוזנר עם ליבי. צילום: רוית שטרן גינת
רגע אחרי הלידה – ענבר רוזנר עם ליבי. צילום: רוית שטרן גינת

 

זה נכון בלידת תינוק, וזה נכון גם בכל כך הרבה נקודות משמעותיות בחיים שלנו כנשים, כאמהות כבעלות מקצוע, וכמנהלות עסק: הפחד מנסה לשמור עלינו, למנוע מאיתנו לפרוץ את הגבולות – הגבולות שמפרידים בינינו לבין רגעי הגְּדוּלָּה שלנו.

זוהי בדיוק המשמעות של העסק שלי, ושל תפקיד חיי: תמיד ידעתי שידע הוא כח. היום אני מלווה נשים ונותנת להן לא רק את הידע, אלא גם את הכלים להשתמש בו. להיות דולה עבורי זה לא רק להיות שם, לעסות ולנשום. להיות דולה עבורי זה לאפשר מחשבה, בחירה וכלים שיביאו אותך לתחושה המופלאה הזו של שמחה, הצלחה – וגְּדוּלָּה.

אם גם את רוצה לחוות את התחושה הזו– לקראת לידת תינוקך, העסק שלך או במסע חייך – בדיוק לשם כך אני כאן – עם כל הידע, הנסיון, והכלים שאספתי ויצרתי עבורך לאורך השנים.

הכנסי לאתר המלא בידע שלי
הורידי את אפליקציית ההריון, לידה והורות שלי
או עקבי אחרי בדפי הפייסבוק העסקיים לתחום ההריון והלידה ולתחום המקצועי.

כף רגל של תינוק
כף רגל של תינוק חדש – ליבי רוזנר. צילום: רוית שטרן גינת
רוית שטרן גינת
אני בת הזוג של יואב, אמא לשלוש נערות, דולה - תומכת לידה ומדריכת הכנה ללידה כבר מעל 15 שנים, יזמית ומנכ"לית " גְּדוּלָּה" ובעלת חזון - לשפר את חוויית ההריון והלידה של נשים ומשפחות ולקדם את תחומי התמיכה בנשים ובמשפחה. הכנסו גם לאפליקציה שלי "מחשבון הריון - גדולה אונליין".