מה לחשה החסה לסבתא?/ אסנת גרינברג- ספרות ילדים

ספר הילדים של אסנת גרינברג 'מה לחשה החסה לסבתא?' עוסק באחד הנושאים המוכרים ביותר להורים- כיצד לגרום לילדים לאכול ירקות. ספר זה מעודד את הילדים בצורה הומוריסטית וצבעונית לאכול ירקות בריאים. מוזמנים לקרוא עם ילדכם את הספר ולהכין כבר את הסלט 😉

מה לחשה החסה לסבתא מאת אסנת גרינברג

ספר הילדים של אסנת גרינברג "מה לחשה החסה לסבתא?" עוסק באחד הנושאים המוכרים ביותר להורים- כיצד לגרום לילדים לאכול ירקות.
הילדים בספר מגיעים לסבתא וכל פעם הם משאירים את הירקות עזובים ומושלכים לפח.
באמצעות יצירתיות והומור סבתא מעודדת את הילדים לאכול ירקות בריאים, היא מסבירה מדוע זה חשוב לאכול כל אחד מהם והיא יוצרת אהדה כלפי ירקות אלו.

מדי שבוע מגיעים תום, מאיה ושי הקטנה לבקר את סבתא.
הם משחקים בביתה במשחקים שהם אוהבים, ואחר כך אוכלים בתאבון את ארוחת הערב שסבתא מכינה עבורם.
הם אוכלים לחם, גבינות וביצים, אבל אף פעם לא טועמים מהירקות שסבתא מגישה להם. את אלה מחזירה סבתא למקרר, ולפעמים הם אפילו מוצאים את דרכם לפח.
הביקור האחרון שלהם אצל סבתא היה שונה.

כשסבתא ביקרה במכולת כדי לקנות מצרכים לנכדיה, היא שמה לב לרחש שעלה ארגזי הירקות שמסביבה. נראה היה שהירקות מתרגשים לראות אותה וסבתא הרגישה כאילו כל ירק קורא לה. היא בחרה כמה ירקות יפים והביאה אותם הביתה.

בערב אחרי שנכדיה סיימו לשחק, היא קראה להם לשולחן לאכול ארוחת ערב. הם אכלו בתאבון את הביצה, את הלחם ואת הגבינות. הם גם טעמו מהטחינה והאבוקדו, ורק קערת הירקות שוב נותרה מלאה כמעט כשהיתה.

לפתע אמרה סבתא שיהיו בשקט בבקשה, כי היא שומעת לחש. מאיה שאלה אותה מה היא שמעה והילדים הפנו את מבטם לשולחן. הכל היה נראה רגיל לגמרי. על מה סבתא מדברת?

סבתא הביטה בקערת הירקות, נטלה בידה חתיכת חסה וקרבה לאוזנה.
"החסה מבקשת למסור לכם שהיא עצובה מאוד," אמרה. "היא מבינה שאתם לא רוצים לאכול אותה, אבל היא לא מבינה מדוע. יש בה דברים רבים שהיא רוצה לתת לכם במתנה."
סבתא התחילה להסביר להם על המינרלים והוויטמינים, ושגדלו את החסה במיוחד כדי שיאכלו אותה.

מאיה שלחה את ידה ואכלה חתיכת חסה ואחריה תום.
וכך סבתא המשיכה וקרבה לאוזנה פרוסת עגבנייה. היא ספרה להם שהעגבנייה נעלבה מאוד והיא שואלת אם היא פחות נחמדה , טעיה או בריאה מהחסה. הילדים ענו שלא ולא. תום ומאיה תחבו לפיהם פרוסת עגבנייה.
ואז אמרה סבתא שיהיה מעניין לשמוע מה דעתו של הפלפל, ושאלה את תום ומאיה את דעתו של איזה פלפל הם רוצים לשמוע: של הפלפל הכתום או הצהוב?
וכך סבתא סיפרה להם את מה שהפלפלים ספרו לה. עוד לפני שסבתא סיימה את דבריה, הילדים סיימו לאכול את כל הפלפלים שבקערת הירקות. ואתם יודעים מה?
הם אפילו לא בקשו לשמוע מה אומר המלפפון. הם כבר ידעו שגם הוא מלא בוויטמינים ובמינרלים חשובים וכרסמו אותו בהנאה גדולה.

באותו הערב הפח בביתה של סבתא נותר ריק. אף ירק עזוב לא הושלך לתוכו.

הספר מתאים הן לקריאה משותפת עם מבוגר או לקריאה עצמית של ילדי ראשית קריאה.

מאחלת לכם ולילדכם תזונה בריאה וקריאה נעימה 🙂 

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)