מה יש לך גברת לוין?

יום ראשון בערב, יצאנו כולנו כל החבורה העליזה בצוותה ל"צוותא", פגישה עם המשפחה עמד על הפרק, "יקב טפרברג" מציג משפחה אמיתית.
חיבוקים נשיקים, חטיפים טעימים ושאר גינונים ואנחנו מתיישבות לצפות ב"ציפורלה" על הבמה, הם קורעים בלשון המעטה, תקשורת חדשה עמדה על הפרק, ווטס אפ משפחתי, פייסוש ואינסטוש, תגובות של הסבתא שמכניסות את כל המשפחה לחרדה, חייכתי לעצמי, זה הרי לקוח מהספר שלי, מהמשפחה הפרטית שלי.

יום ראשון בערב, יצאנו כולנו כל החבורה העליזה בצוותה ל"צוותא", פגישה עם המשפחה עמד על הפרק, "יקב טפרברג" מציג משפחה אמיתית, חיבוקים נשיקים, חטיפים טעימים ושאר גינונים ואנחנו מתיישבות לצפות ב"ציפורלה" על הבמה, הם קורעים בלשון המעטה, תקשורת חדשה עמדה על הפרק, ווטס אפ משפחתי, פייסוש ואינסטוש, תגובות של הסבתא שמכניסות את כל המשפחה לחרדה, חייכתי לעצמי, זה הרי לקוח מהספר שלי, מהמשפחה הפרטית שלי.

ציפורלה

גברת לוין חוגגת 70, כולנו, שלושת בנותיה נכנסנו ל"כוננותולדת", שנה לפני האירוע המיוחל התחיל חיפוש השמלות , כל ווטס אפ שני היא העלתה תמונות עם שאלות, מתאים לי? לא מגדיל? לא חיוור? לא חשוף מידי?

ואוי היה לנו אם העלנו איזו שאלה לא לעניין כמו "לאיזו אירוע את מתכוונת?" לכולנו היה ברור שלגיברת רחל לוין הנהדרת יש יומולדת. כך הפך הווטס אפ לגלריה עם עשרות תמונות של שמלות, כל הבוטיקים באזור נכנסנו לכוננות.

בגד יום הולדת

החלטנו שאנחנו זורמות  ונותנות לה לארגן את החגיגה שלה. אבל מה שקרה  בכל פעם שלא הייתה תגובה מהירה ברגע המדידה קיבלנו משפטים , כמו "אמא יש רק אחת", "אמא אחת יכולה לגדל עשרה ילדים, עשרה ילדים לא יכולים לגדל אמא אחת" וכן הלאה פנינים שהכניסו אותנו לחרדה. יום אחד ככה, כשהיינו רק שלושתינו לבד ירד לנו האסימון, ניקח את המשפטים המבריקים שבפיד ונאגוד אותם לספר, פתחתנו קבוצה נוספת שבה כבר שיתפנו גם את הנכדים, שכן המשפטים עוברים מדור לדור ואז עלה הרעיון לעשות מזה ספר של משפטים ואיורים.

וואטפ אמא שלי תמיד אומרת

 השלב הבא היה גיוס כל החמולה, הבעלים והנכדים וכך כל אחד זרק משפטים שאומרת הגיברת רחל לוין, במשך חודשים הווטס המשפחתי קדח, אספנו, מחקנו, שחזרנו, בחרנו מאות משפטים הילדים ציירו ואיירו והפקנו ספר כמעט עב כרס עם משפטים שגדלנו עליהם. אימי, רחל לוין, היא ללא ספק אישה עם השראה, אבל מה לעשות שאי שם בצעירותה היא גם הייתה מורה והגינונים הפולניים מככבים גם מככבים. יום ההולדת עבר בשלום, אמא התענגה על התורה הכתובה, היו לנו את החגיגות שלה ואת החגיגות שלנו.

ההפתעה הצליחה

ברבות הימים נפל הספר שוב לידי וברגע של הומור והלצה פתחתי קבוצת פייסבוק "אמא שלי תמיד אומרת" סיקרן אותי לשמוע איך זה בבתים אחרים שלהם אין את אמא רחל לוין.

הקבוצה היום מונה כבר כ-800 חברים ובכל יום אני מגלה משפטים חדשים, אני לא יודעת אם זה שריטות של הורים או פשוט משפטים שההורים מקבלים בירושה וגם אם זה לא נכון ש"עד החתונה זה יעבור" או ש"צריך להפוך את הנעל כי זה מביא מזל רע" הם, חלקם הגדול לפחות עדיין מעביר את זה מדור לדור. כשיעלה הפוסט מחר, אני אהיה מוכנה ומזומנה לביקור של הגברת לוין, אתלבש יפה ופשוט אחכה כי כמו שרחל לוין הגיברת תמיד אומרת

"תהיי לבושה יפה גם כשאת יוצאת למכולת, לכי תדעי את מי תפגשי"

תאחלו לי בהצלחה.

ל.ש – לא שוכחת, לאמר לך גברת רחל לוין שהמשפטים שלך הם משפטים לחיים ואני אוהבת אותך ממי  יקרה שלי, עד 120.

שרון מליק שיווק ומיתוג לעסקים
יועצת שיווק ומיתוג לעסקים קטנים ובינוניים, מלווה תהליכים של בניית מותג, אסטרטגיה ובידול העסק. מנהלת שיווק בהיי טק שהגשמתי את חלום העצמאות. מאמינה שיש בי את היכולת לראות את המלאך בתוך השיש ולגלף אותו לחופשי כדברי מיכאל אנג'לו