מה יגידו/אורית דנין – הספר שלימד אותי מה זה "אגדת זן"

הספר שלימד אותי מה זו אגדת זן

מה יגידו/אורית דנין, אוריון הוצאת ספרים, 2019

 "כל מה  שצריך כדי

לעשות משהו חדש,

כדי לעשות את מה

שכל כך רצית ולא העזת,

זה להתגבר על הפחד

מ'מה יגידו'

ופשוט לעשות את זה.

JUST DO IT"

 

זה מה כתוב בכריכה האחורית של הספר המיוחד הזה, ספר קצת אחר בנוף ספרי הילדים. נכתב על ידי אורית דנין המספרת על עצמה שהיא תלמידתו של זן מאסטר סונג-סאן וכי הספר עצמו הוא אגדת זן.. מאחר ואין לי שמץ של מושג מה זה אומר "אגדת זן" הייתי חייבת את הספר הזה באוסף הספרייה שלנו.

 האגדה מספרת על רוני, ילדת כפר שאוהבת ללכת לשדה ולשזור פרחים בשערה, אך תמיד לפני שהיא חוזרת הבייתה היא מוציאה אותם משם. באחד הימים היא פוגשת את הפיה סימה שמספרת לה על מילות קסם שאסור לה לגלות ואשר נמצאות אצל רוני שיעזרו לה. בלילה היא פוגשת את "מיה" שדון שלוחש לה משהו בסוד. בהמשך אנו מגלים ששמו המלא הוא "מה יגידו" וזהו בעצם "לחש-שעוצר-כל-רצון". סימה הפיה מלמדת אותה להתנגד ללחש של מיה השדון ובעצם לשחרר את עצמה ממחשבות על "מה יגידו אם" ופשוט לעשות מה שהיא רוצה!

ספר ילדים מקסים, מתאים לילדי גן חובה והלאה, מנוקד כך שמאפשר גם קריאה עצמאית אפילו עד כיתה ג-ד. מצוין למחנכים הרוצים להעביר מסר חברתי חשוב לילדים

ובמשך הקריאה של שהספר הזה התנגן לי בראש שירה של גלי עטרי: תעשי מה שאת אוהבת. אז הוא מצורף כאן למי שרוצה להקשיב לו: https://www.youtube.com/watch?v=nDk7kInbY90.

הנה דוגמה מהספר שמאוד אהבתי וממציגים גם את האיורים המדהימים שמלווים את הספר הזה

Untitled design

ספריית כבר תבור
בואו להכיר את הספרייה הכי יפה בארץ (אולי אני קצת משוחדת). את העשייה, את הצוות ואת האהבה למילה הכתובה ולקהילה שלנו.