מה זו בכלל אהבה?

היא גורמת לך לקפוץ עד השמיים, או אולי גורמת לך לצלול מתחת למים..

מה זאת אהבה?

איף , איזו שאלה קשה! אני לא באמת יודעת להגדיר אותה. אני יודעת שהיא משמחת אותי, מרימה אותי, מחבקת אותי (האהבה, כן?), היא עושה אותי הרבה יותר מחוייכת ומאושרת והיא גם ממלאת אותי באנרגיות טובות. אנרגיות של עשייה, של יצירה, של הפצת טוב בעולם.

ומה עם האהבה לעצמי?

אותי אני אוהבת?

love-862518_960_720

איך אני מביעה אהבה לעצמי? אולי כשאני מטפלת בגוף שלי ואוכלת בריא, או אוכלת טעים, או אולי זה בכלל שאני מקבלת מסאז' מפנק. רואה סרט טוב, או עושה זמן איכות עם עצמי לסידור המחשבות. לפעמים זה ספר טוב, או בילוי עם חבר.ה טוב.ה.

אם אני רגע מנסה לסכם את זה, אז נראה לי שאהבה לעצמי, זה שאני שמה את עצמי קודם ומאפשרת לעצמי, להיות אני. לחלום, לחיות, לעשות, ליצור, לאהוב את העולם שסביבי.

איך את אוהבת את עצמך?
איך את אוהבת את עצמך?

ומה קורה כשאני יודעת שאני יכולה להיות במקום יותר טוב לי, יותר מתאים לי, יותר נכון לי. במקום שבו האהבה שלי תפרח, תשגשג, תצמח וכנראה גם תפיץ את עצמה ותתרבה.

האם אז אני עושה מעשה ועוברת לאזור חדש? אולי לא מוכר. מסקרן, מעניין, מרגש. אזור בו האהבה שלי תפרח?

מה אני צריכה סביבי כדי לפרוח? שמש טובה ונעימה, חברה טובה, כר דשא פורה או חוף מוצלח. אבל הכי חשוב זה את היכולת לקום ולעבור. ג'ים רוהן אמר "אתה יכול לקום וללכת – אתה לא עץ". אוי כמה שזה נכון.

האם משהו מונע ממך לקום ולעבור? הפחד, אולי החשש. האם את יכולה להתגבר על הפחד, להבין מה עומד בבסיס שלו? מה יכול לחזק אותך, לעזור לך, להניע אותך לעשות את הצעד שאולי ישנה לך את החיים?

האם יש שם מקום נכון יותר?
האם יש שם מקום נכון יותר?

חלק מהנשים שמגיעות אלי, מפחדות. כל אחת והפחד שלה. אני לא פסיכולוגית, אני לא מטפלת בפחד. אבל לפעמים אני יודעת לזהות אותו. לפעמים לשים עליו את האור, עוזר להפיג אותו.

אחד הפחדים הנפוצים- הוא הפחד שלא יהיה מספיק כסף. הפחד הזה שגורם להישאר במקום עבודה לא מתאים, או עם בנזוג לא מתאים, או אולי בשכונה שלא מתאימה.

אם היה לך מספיק כסף שירגיע את הפחד, היית עושה את הצעד?

רוצה לדעת אם יש לך מספיק?  רוצה לעשות שיהיה לך מספיק?

או אולי, את לא בטוחה שאת מפחדת, אולי זה משהו אחר, לא קשור. זה פחד של מישהי אחרת והוא בכלל לא קשור אליך.

צרי איתי קשר כבר עכשיו ונבדוק ביחד איך אפשר להתמודד עם הפחד. לפרוח, לצמוח, לשגשג.

 ___________________

מוזמנת להצטרף לרשימת הדיוור שלי ולקבל טיפים ועצות לניהול כלכלי מותאם אישית ושלל חוויות מהיום-היום שלי בנוגע לכסף, פשוט לחצי פה ומלאי את הפרטים

ואם לא הצגתי את עצמי בזמן, נעים מאוד, שמי דניאל ואני יועצת כלכלית לנשים, את מוזמנת לבקר בעמוד הפייסבוק שלי (ולעשות לייק)

דניאל לוצקי - יועצת כלכלית
דניאל לוצקי, יועצת ומנטורית לכלכלת המשפחה, מלווה נשים בכל שלבי החיים להתפתחות וצמיחה כלכלית. נהנית מהחיים, ממצה רגעים, לומדת, משתפת, מחייכת, מצלמת וכותבת.