מה זה VRF ואיך זה מתקשר למיזוג אוויר

בחורה עם מחשב נייד

יכול להיות שיצא לכם לשמוע על מזגן חדש שמצמצם באופן ניכר את עלויות החשמל החודשיות, יכול להיות שגם שמעתם את המלים אינוורטר או VRF, אך לא באמת הבנתם על מה מדברים אתכם. זה הזמן לשים סוף לבלבול ואחת ולתמיד להסביר לכם מה זה VRF ולמה הוא כל כך טוב.

Variant refrigerant flow

Variant refrigerant flow, או בשמו הקצר יותר VRF היא מערכת מיזוג אוויר שבתרגום חופשי נקראת "משנה נפח זרימה". מה זה אומר? על איזו זרימה מדברים? מערכת מיזוג אוויר פועלת על ידי דחיסת גז, כאשר הדחיסה הזו מובילה לאיבוד החום שיש בו ולאחר מכן הוא חוזר קר יותר ומקרר את החדר על ידי מפל טמפרטורות. לא ניכנס להסבר המפורט כיצד המזגן פועל אך כן נסביר לכם שכדי לדחוס את הגז יש צורך במדחס, והוא זה שצורך את רוב האנרגיה של מערכת מיזוג האוויר ומוביל לעלויות חשמל גבוהות. מזגן VRF פותר את הבעיה הזו כי הוא מציג טכנולוגיה חדשה.

טכנולוגיית האינוורטר

הנה עוד שם שאולי יישמע לכם מבהיל בהתחלה אך אנו מיד נסביר לכם על מה מדובר. אינוורטר היא הטכנולוגיה המתקדמת ביותר כיום בעולם מיזוג האוויר והיא מאפשרת למדחס לשנות את תדר המהירות שלו, כלומר את תדר פעולת המנוע שלו, בהתאם לדרישה של המאיידים. במלים אחרות: המדחס יכול לשנות את הפעולה שלו בצורה גמישה הרבה יותר מאשר מדחס רגיל במערכת מיזוג אוויר מיושנת, וגם הוא הופך להיות הרבה יותר יעיל. למעשה, מדחס רגיל פועל נמרצות עד להגעה לטמפ' הרצויה ואז מפסיק לפעול בעוד שמדחס אינוורטר פועל באופן רציף ומאומץ הרבה פחות.

מה היתרונות של מזגן VRF?

אי אפשר לשאול מה זה VRF ואז לא לשאול למה הוא טוב, הרי כולם רצים להתקין אותו חרף המחיר הגבוה שלו כי הם יודעים שלטווח הארוך הם ירוויחו ובגדול. קודם כל חשוב לזכור שהמזגן הזה הרבה יותר חסכוני מכל מזגן אחר והוצאות החשמל שלכם ירדו ב-40 אחוזים בממוצע. כמו כן המזגן שקט יותר וניתן להתקין יחידות איוד נוספות בלי בעיה, כאשר גם אורך הצנרת יכול להגיע עד ל-150 מטרים ו-50 מטרים של גובה.