מה זה רפואת הפה

מה זה רפואת הפה היא שאלה שרבים מהמטופלים שואלים את רופא השיניים כאשר זה הינו מומחה לרפואת הפה שעבר הכשרה נוספת על מנת לקבל את תואר המומחה.

רפואת הפה היא התחום בו מוכשר הרופא לטפל ולאבחן מחלות שונות בחלל הפה ולבצע טיפולי שיניים אצל חולים המוגדרים בסיכון או חולים מורכבים, פרטים נוספים בהמשך.

מומחה לרפואת הפה

מי שמחזיק בתואר מומחה לרפואת הפה או ברפואת הפה הוא רופא שיניים שסיים את הכשרתו הפורמלית ועבר את מבחני ההכשרה של רופאי השיניים וממשיך להתמחות נוספת שעתידה להיארך בין ארבע לחמש שנים ולאחריה ייבחן במשרד הבריאות על האפשרות להחזיק בתואר מומחה ברפואת הפה.

כמובן שרק רופא שיניים שעבר בהצלחה את בחינות משרד הבריאות רשאי להחזיק בתואר מומחה ולטפל במי שזקוק לרופא שיניים עם מומחיות ברפואת הפה. ניתן לבדוק באתר משרד הבריאות אם הרופא שאליו אתה עתיד לפנות הוא אכן מומחה.

מרפאות שיניים עם רופא שיניים מומחה ברפואת הפה

פעמים רבות אין הבחנה בין התמחויות שונות (כאשר קיימות 9 התמחויות שונות ברפואת שיניים) וכל אדם אשר זקוק לטיפול שיניים מורכב פונה למרפאת השיניים שמציגה מומחה. חשוב מאוד לפנות למרפאה אשר מעסיקה את תחום ההתמחות הספציפי למצב המטופל.

לא כל רופא שיניים יכול לטפל בחולים מורכבים הנוטלים תרופות העתידות להשפיע על אופי הטיפול לדוגמה ולכן יהיה זה בזבוז זמן וסיכון מצד המטופל לפנות למרפאות שיניים שכאלו.

כאשר אתם חושדים או נאמר לכם על ידי רופא שיניים אחר כי ישנו סיכון או חשד להימצאותו של נגע בחלל הפה שלכם או מחלה, אז רופא שיניים מומחה לרפואת הפה הוא הכתובת האידיאלית והאולטימטיבית עבורכם. מומחה ברפואת הפה ידע לאבחן מצבים הדורשים טיפול מיידי ואף לבנות תכנית טיפולים שכזו.

פעמים רבות ישנם מצבים שונים בחלל הפה העלולים למסך את הבעיה האמיתית, בעיות כגון דלקות חניכיים ושיניים מוזנחות נוטות להקשות על אבחון מדויק של מחלות. לכן, חשוב מאוד לפנות אל הגורם המקצועי המתאים ביותר לטיפול בבעיה, ויפה שעה אחת קודם.

בית חולים או רופא שיניים פרטי?

חולים מורכבים מוצאים עצמם לא פעם עם ההתחבטות בשאלה לאן עליי לפנות, לרופא שיניים פרטי המומחה ברפואת הפה או לבית חולים ציבורי? התשובה טמונה במצבכם. אם הבעיה בגינה אתם רוצים לגשת הינה בעיה הקשורה לשיניים ולא למחלות בחלל הפה אז כמובן שרופא שיניים פרטי, יכול להיות גם רופא שיניים מומחה ברפואת הפה, הוא הכתובת למזור.

כאשר הבעיה הינה מחלה או נגעים בחלל הפה אז ניתן לפנות גם לבית חולים ציבורי וגם לרופא שיניים מומחה. כמובן שישנם הבדלים בעלויות והטיפול הציבורי עתיד להיות זול יותר, אך לצד זאת ישנם הבדלים בזמן ובתדירות השירות. במרפאות שיניים פרטיות תגלו זמינות גדולה יותר, סביבת טיפולים נעימה ושקטה ויותר ורופא שיניים מומחה הצמוד אליכם בזמן הטיפול ומלווה אתכם לאחריו.