מה זה חברת שילוח

בחורה עם מחשב נייד

יכול להיות שמידי פעם שמעתם על שילוח ולא כל כך הבנתם האם זו טעות כתיב או שבאמת יש דבר כזה. מהו שילוח? מיהי חברת שילוח? מה היא עושה? מי הלקוחות שלה? בטח יש לכם לא מעט שאלות אך המאמר הזה יענה על כולן בהרחבה.

מה תפקידה של חברת שילוח?

חברת שילוח היא למעשה חברת משלוחים שפועלת בזירה הבין לאומית. כאשר אתם רוצים לשלוח מוצר מסוים לחו"ל אתם חייבים להעביר אותו באחת משלושת הדרכים: או דרך היבשה במשלוח יבשתי, או במשלוח ימי עם ספינה שכנראה מובילה אותה במכולה, או על ידי הובלה אווירית במטוס תובלה. שלושת השיטות הללו מתבצעות על ידי חברות גדולות יותר כאשר חברת השילוח עובדת עמן או שיש לה את הכלים המתאימים לביצוע עצמאי שלה. חברות גדולות שמבצעות את המשלוחים בפועל עם ספינות גדולות או מטוסים לא יעבדו מול לקוחות קטנים ולכן יש חברות שמקשרות ביניהן.

עם מי עובד חברות שילוח?

חברת השילוח יכולה לעבוד עם גל המגזרים אך היא עובדת בעיקר עם המגזר העסקי. בעוד המגזר התעשייתי מייצר את הסחורה שלו בארץ והמגזר הפרטי קונה את המוצרים שלו כאשר הם כבר מיובאים, המגזר העסקי הוא זה שאחראי על כל התהליך הזה. כמובן שלעתים מפעלים מסוימים יצטרכו משלוח מהקצה השני של הים ולקוח פרטי יצטרך להעביר פריט מסוים למדינה אחרת אך בכל זאת עיקר העבודה תהיה מול המגזר העסקי. חברות השילוח מבצעות את כל תהליך המשלוח כולל קבלת היעד, דחיפות המשלוח ומסירת כל הפרטים ללקוח כולל מתן האחריות.

כיצד נבחר את חברת השילוח?

כדי לבחור חברת שילוח מתאימה יש צורך לברר את כל הפרטים עליה. אתם צריכים להבין האם היא מציעה אחריות עם כל הסעיפים הרלוונטיים, האם יש לה ניסיון במשלוחים בין לאומיים לאזור אליו אתם צריכים לשלוח את המוצר, מה חוות הדעת של לקוחות שכבר עבדו איתה, מה אפשרויות המעקב שהיא מציעה על המשלוח, כמה איכותי השירות שהיא מציעה ללקוחות וכן הלאה. כל הפרמטרים הללו צריכים לעמוד מול עיניכם במהלך סקר השוק וכך תוכל ולבצע בחירה שקולה ונכונה.