מה זה אינסטלטור בכלל?

בחורה עם מחשב נייד

מה זה אינסטלטור בכלל?

אינסטלטור הוא בעל מקצוע שאחראי על צנרת המים שלכם, החלפת אריחי קרמיקה ושלל עבודות אחרות ששייכות לסוג זה של עבודה. זהו אחד מבעלי המקצוע החיוניים ביותר לתפקודו הרגיל היומיומי של בית נורמטיבי בחברה המודרנית – בלי אספקת מים סדירה אי אפשר לחיות כמו שצריך.

אבל בכל זאת, כל בחור מהרחוב יכול לקרוא לעצמו אינסטלטור אם יש לו מפתח צינורות, פומפה וכמה צינורות חלודים. יש צורך למצוא אנשי מקצוע רציניים, עם המלצות, ניסיון ושירות טוב, במחיר נוח. אבל איזה מן בעיות עומדות מול אינסטלטור? מה יכול להשתבש במערכת המים?

הגברת לחץ מים פתיחת סתימות

נזילות

נגרמות הרבה פעמים כתוצאה משחיקה או חלודה בצנרת, או משבר כתוצאה מלחץ. נפוצות בעיקר בצנרות ברזל – בשל החלודה. בעיה כזו יכולה לגרום נזק לקירות, רצפות ותקרות, ואפילו לדירות אחרות, אם מדובר בבית משותף. במקרה כזה, האינסטלטור ישתמש במצלמה תרמית משוכללת, שמאפשרת לו לזהות את מיקום הנזילה ולפרק באופן מקומי את האריחים או הרצפות שצריך, לטפל נקודתית בבעיה ולסגור הכל מחדש.

סתימות

נוצרות מהצטברות של חומרים שונים בצנרת, כמו נייר טואלט, תחבושות, שיער או אפילו משקעים של קפה שחור שנשפך לכיור. כל אינסטלטור שמכבד את עצמו ידע למצוא די בקלות את מיקום הסתימה, ובעזרת המכשירים הנכונים ידע גם לפתוח אותה בלי יותר מדי בעיה.

חדירת שורשים

אפשר להתייחס לבעיה הזו כמן שילוב של נזילה וסתימה. לעתים שורשים של צמחים עלולים לחדור אל צינורות המים, ובכך לחסום את הזרימה אם הם צפופים מדי, או ליצור נזילות אם החורים מתרחבים מעט. ברוב המקרים יחדיר האינסטלטור מקל ארוך עם להב בשביל להיפטר מהשורשים, ויטפל בחורים לפי הצורך, אך יש מקרים בהם צריך ממש לפתוח את הצנרת ולהוציא את השורשים באופן ידני.

לחץ מים נמוך

לחץ המים הוא מדד למהירות והעצמה של המים כאשר הם מועברים בצינורות. לחץ זה ניתן לרוב על ידי המשאבה, שדוחפת את המים למקומות שהם צריכים להגיע אליהם. לעתים, יש בעיה במשאבה או בצנרת, שגורמת ללחץ מים נמוך מדי – מה שלא מאפשר למים להגיע באופן תקין למבנה. בעיה זו תאופיין בזרמים חלשים יותר של מים לרוב, ולא בהיעדר מים לחלוטין – רק במקרים קיצוניים לא יהיו מים בגלל לחץ נמוך. לפעמים הבעיה ניתנת לטיפול בעזרת טיפול בצינורות, אך לפעמים ייאלץ האינסטלטור להחליף משאבה.

בשל השכיחות של הבעיות הללו ושלל אחרות, פחות נפוצות מעט, ובשל החיוניות של אספקת המים הקבועה והרצופה, אינסטלטור זו ממש לא עבודה שהיא צחוק. חשוב מאוד למצוא אינסטלטור איכותי, עדיף עם המלצות כמובן, שיעשה את העבודה כמו שצריך מההתחלה ועד הסוף. בכל זאת, בלי מים אין חיים.

מעוניינים לדעת עוד על תחום האינסטלציה? באתר בן אינסטלטור מידע רב תמונות וסרטונים.  אהבתם את המידע? נשמח לקבל לייק בעמוד הפייסבוק שלנו ולספק לכם מגוון רב של מידע על אינסטלציה ותיקונים https://www.facebook.com/benplumbing

קידום ישיר
הכי חדש! הכי עדכני! והכי מעניין, חדשות קידום ישיר מהשטח. קראו מדריכים, טיפים וכתבות מעניינות על כל התחומים המעניינים ביותר. יש לכם רעיון לכתבה? נשמח לשמוע ולפרסם!, צרו קשר באתר הבית של קידום ישיר.