מה הקשר בין ירושלים, כסף ויום המשפחה?

מונפול ירושלים הוא אולי משחק, אבל דרך מצוינת ללמד (וללמוד) על התנהלות פיננסית נבונה, על מורשת ועל ירושלים…

לכל אחד יש את היום בשנה שגורם לו לעשות חשבון נפש קטן.
אצלי זה יום המשפחה. תמיד כשמתקרב היום הזה מציפות אותי כל מיני מחשבות על המשפחה שלי, המשפחה שאני רוצה והזמן שאני מבלה עם המשפחה שלי, בעיקר עם עומר.
ממקום של ביקורת עצמית מוגזמת (במיוחד בתחום הזה), התוצאות שלי אף פעם לא מספקות ובכל פעם מחדש אני מבטיחה לעצמי שאשקיע יותר זמו, שתהיה לי יותר סבלנות ושזהו- מהיום אני מהאמהות שיושבות שעות עם הילדים על יצירות/ הכנת שיעורים/ משחקים ותשומת לב.
בפועל, נו… המציאות!
בתוך כל זה אני משתדלת להקדיש אחר צהריים אחד לזמן של ביחד. לא בהכרח פעילויות מושקעות, אבל יחד. לפעמים זו תוכנית טלויזיה שאנחנו צופים בה, לפעמים מכינים עוגיות ולפעמים (מודה שלעיתים רחוקות מידי) משחק משותף, שהוא קצת יותר ארוך מסיבוב של טאקי 😉
לאחרונה הושק מונפול ירושלים החדש (של קודקוד) וזו היתה הזדמנות מצוינת מבחינתי לנצל את זה לזמן משחק, שהוא גם כיף, גם חינוכי וגם ערכי.
IMG_1879
המשחק דומה מאוד למונפול המוכר וכולל את כל האלמנטים האהובים, שמחנכים את הדור הצעיר (ולא רק) להתנהלות פיננסית נבונה- רכישת "קרקע", בניית בתי, מלונות, דמי שכירות וכו'.
IMG_1897
אבל כאן, הדגש הוא על ירושלים- כל האתרים הם אתרים מוכרים בירושלים ולמשחק מצורפת חוברת ובה הסבר קטן על כל אחד מהם, שזה מקסים, כייפי ואפילו קצת מרגש בעיניי.
IMG_1883 IMG_1884
ככה, תוך כדי משחק הילדים לומדים דבר או שניים על המורשת שלנו, על ההיסטוריה ועל העיר שחוברה לה יחדיו.
הניצחון אגב, לא ממש משנה ומימלא אף פעם עוד לא הכרתי מישהו שאשכרה שיחק את המשחק עד הסוף…
 

Ya'arit Trabelsi
אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה