מה הקשר בין חליפת לטקס, מוצץ וסיגריה?

woman-black-cat-mask-stands-background-nature_78492-159

 

הקשר ביניהם הדוק משאתם חושבים. אמנם מדובר בחפצים שכביכול שזורים בשגרה (אוקיי יכול להיות שחליפת לטקס פחות נכנס אל תוך רוטינת החיים שלכם אבל תזרמו אתי, מה אכפת לכם יהיה כיף) אך כולם קשורים לדבר אחד מעורר במיוחד – הפטיש. לא לא פטיש שדופקים אתו מסמרים אלא FETISH.

אם כן מהו הפטיש?

פטיש הוא משיכה אל עצמים כביכול רגילים בעלי שימושים יומיומיים אך למי שיש אליהם משיכה מתרחשת התעוררות מינית. לדוגמא , אני בטוחה ששמעתם לא פעם את המשפט פוט פטיש, אנשים שנמשכים לכפות רגליים או לנעליים מסוימות (לרוב מדובר בגברים שנמשכים לנעלי עקב ולכף הרגל הנשית). שמעתן פעם נשים מדברות על הוורידים על כף ידו של הגבר? יאפ, פטיש. ישנם סוגים רבים של פטישים, החל מעצמים כגון ציפורניים מלוטשות, סיגריות (ישנם גברים רבים שנמשכים לנשים שמעשנות, פעולת העישון גורמת להם לעוררות מינית) , בגדים מחומרים שונים כמו חליפות לטקס הצמודות מאוד לגוף ומרגישות כמו עור שני , ועד לסינר ומוצץ.

הופה, סטופ. אחורה פנה. סינר? מוצץ? מה קשור מוצץ?  אז לא , לא מדובר בפדופיליה ולא מדובר בשימוש בילדים על מנת להגיע לפורקן מיני חס וחלילה. ישנם אנשים שהפטיש שלהם מקורו בחזרה להיות הילדים עצמם. להלך בעצמם עם מוצץ, עם סינר, לעתים אפילו עם חיתול… אם אתם תוהים אם הם באמת עושים את הצרכים בחיתול לצערכם אשאיר אתכם במתח. ורגע לפני אתם בורחים ולא נשארים לקרוא עד הסוף, אני רוצה שתדעו שהפטיש הזה ,ההרגשה של מה זה לשוב ולהיות אינפנתיל , ולא  מתוך לשון פגיעה  אלא כי זה מה שזה – לחזור לימי הילדות ואף הינקות, אינו נדיר כל כך. אם חושבים על זה, אלו היו הימים שרובנו הרגשנו הכי מוגנים והכי בטוחים, לא פלא שבעולם של היום הרבה אנשים רוצים לשוב ולהרגיש עטופים. למי מכם שאינו מכיר את המושג והשורות האחרונות מוצאות אותו מבולבל  בשילוב של תחושת סלידה קטנה או אפילו גועל – אתם לא לבד. האנשים בעלי הפטישים לא ממהרים לצאת מהארון ולהודיע בריש גלי "כן אני ד"ר קאופמן ואני אוהבת לשכב עם בעלי כשאני מעוטרת במוצץ ועושה קולות תינוקיים"… אם תחשב על זה, עד לא כל כך מזמן גם הומוסקסואלים לא מיהרו לצאת מהארון ובאותה עת בספרות הפסיכולוגית הומוסקסואליות נמצאה באותה קטגוריה של פאראפיליות (סטיות) יחד עם פדופיליה. אם כן לא מדובר בסטייה, מדובר בפטיש שאינו פוגע באף חסר ישע ותורם להנאה המינית של בעל הפטיש הבוגר כחוק.

חשוב לציין שכל זה אמור כל עוד הפטיש אינו נכפה על אף אחד ומבוצע בהסכמה מלאה של כל הצדדים. באם יש חשד שמבוצע משהו כנגד רצון בריא יש לדווח על כך לרשויות החוק, מדובר בהטרדה מינית לכל דבר ועניין.

טוב נשוב אל הזוגיות שלכם. אז למה שיהיה לכם אכפת מהו פטיש? במה זה תורם לכם לחיים השוקקים והמתקתקים שלכם?

שמחה ששאלתם (או שלא) כי הפטיש הוא גוון אחד מתוך 50 גוונים של עונג מסוג קצת אחר שאותם אני משתוקקת להכיר לכם ואולי לנסות לפתוח לכם את הראש למשהו שמעולם לא ניסיתם.

אז לא אני לא מבקשת שתתחילו ללקק נעליים, או שתתחילו ללכת עם רצועה של כלב ולנבוח (לא בשלב הזה לפחות, או כמו שמסתמן – לעולם לא) אני כן רוצה שתכניסו פלפל למיטה שלכם. אני רוצה שתתחילו להעז. שתתנו לעצמכם הזדמנות להכיר אתכם יותר טוב ואולי תמצאו שיש משהו אחד שיכול לתרום לכם לזוגיות ולשפר את המיניות שלכם. אז איך מתחילים אתם שואלים? (אתם שואלים נכון? אני לא מדברת לעצמי פה) יופי, מתחילים בדבר הראשון שהוא חוסר שיפוטיות. כשאתם נתקלים בדבר חדש שהוא מעט מוזר קשה להישאר ניטרליים אני יודעת, אפשר לצחקק ולהשתעשע וזה אפילו תורם, אך לפחות בהתחלה תנסו באופן מלאכותי להשאיר את הציניות מחוץ לתמונה, או למיטה.

השלב הבא, תגגלו מלשון google. תחקרו יחד את המיניות שלכם, אל תתביישו לגלות אחת לשני את הפנטזיות הפרועות שלכם, תעופו יחד.

לאחר מכן, עשו דברים סקסיים יחד כמו ללכת יחד לחנות סקס. תבקשו מהמוכר שיראה לכם דברים שלא הכרתם מעולמות שזרים לכם ובחרו מוצר אחד שבא לכם לנסות אותו. שימו לב שאתם הולכים על פי ההוראות ומשתמשים אך ורק למה שהמוצר נועד לו.

אם לא מצאתם את עצמכם נדלקים ממשהו בעולם הפטיש זה בסדר גמור. פטיש ככל הנראה מגיע אלינו בשלב מוקדם יותר של החיים כאשר נוצרת התניה של אביזר מסוים לחוויה מינית טובה. הפטיש נועד להעצים את החוויה ולא לגרום לתסכול, אם אינכם מוצאים עצמכם מועצמים ככל הנראה שלהשתמש בחליפת לטקס זה פחות הקטע שלכם וזה לגיטימי. אני מעודדת אתכם לחפש, לחקור רבדים נוספים בעצמכם ובזוגיות שלכם, תאתגרו את עצמכם ואת הזוגיות! אל תקחו דבר כמובן מאליו אחרת הוא יתפוגג כאבק הנישא ברוח.

מיניות וזוגיות הן אחת מהנאות החיים, אני מזמינה אתכם ואתכן לא להפוך אותן להרגל שבשגרה.

מורן לי קוגן
יועצת מינית וחוקרת מיניות. אדם של מילים חוויות ערכים ומעשים. מעצימת נשים ומקדמת שוויון מגדרי. חיה ונושמת מיניות, וחוקרת מערכות יחסים על שלל סוגיהן.