מה הקשר בין העצמה נשית קרן פלס ואילת?

ההחלטה שקיבלתי הפעם הביאה אותי להצטרף לעוד 1,000 נשים שירדו אילתה חמושות במשקפי שמש לכנס העצמה נשית בד"כ אני לא נופלת כל כך מהר בפח של כנסי נשים, עוצמות ורגשות אבל הפעם, שמתי פעמיי היי דרומה לאילת לנשום קצת אויר מדבריות מהול במי מלח והרבה נשיות.
קיבלתי 4 ימים של מופעים, פעילות מדברית, הרצאות ואוכל – הרבה אוכל.

נטע דורון
גל גדות - קסטרו מכתיבים רזון קיצוני

מידי פעם אני עושה החלטה נכונה…

ההחלטה שקיבלתי הפעם הביאה אותי להצטרף לעוד 1,000 נשים שירדו אילתה חמושות במשקפי שמש לכנס העצמה נשית תחת הכותרת "נשים, עצמה ורגש". אני חייבת לומר שבד"כ אני לא נופלת כל כך מהר בפח של כנסי נשים, עוצמות ורגשות אבל הפעם, בסימן יום המשפחה, שבוע האשה ויום ההולדת שלי, שמתי פעמיי היי דרומה לאילת לנשום קצת אויר מדבריות מהול במי מלח והרבה נשיות.

קיבלתי 4 ימים של מופעים, פעילות מדברית, הרצאות ואוכל – הרבה אוכל.

את הכנס מארגנת זה 8 שנים עמותת שחר און  לקידום מקצועי בניצוחה של הסמנכ"לית הילה קניסטר בר דוד שהפיקו כנס משובח, מלא פעילויות, הרצאות, מנוחה וכיף.

את הערב הראשון פתחו קרן פלס  ורמי קליינשטיין במופע משותף שהרעיד את אולם המופעים של מלון הרודס, 1,000 נשים ששרות "שתשאר צעיר לנצח" ו"קח אותו לאט את הזמן" עם פלס וקליינשטיין, חבורה של נגנים סופר מקצועיים, מתופפת מתולתלת אנרגטית, שני זמרים מדהימים וקרן פלס אחת שפשוט הפכה את הארוע לחגיגה, הבחורה פלירטטה עם הקהל, רקדה, קפצה, נפלה, שרה מכל הלב והבטן והגרון, סיפרה סיפורים על המשפחה שלה ופשוט נהנתה מכל רגע והפכה את הערב לחגיגה אמיתית.

 IMG-20180204-WA0048

 ביום השני של הכנס שעטו אוטובוסים מלאים בנשים לפעילות חוויתית אתגרית בפארק תמנע, כשהגענו גילינו מתחם שלם של פעילויות ופינוקים והמון מדריכים ומלווים שהיו שם רק בשבילנו: היו שם כמה מאהלים שכל אחד מהם התמקד בתחום אחר: ריקודי בטן, פילאטיס, סלסה, מעגל מתופפים ועוד, והיו שם גם חוויות אקסטירימיות יותר כמו אומגה וסנפלינג.

 20180205_101349

שפחתכם הנאמנה החליטה להתגבר על הפחד ולהפקיר את חייה בידיהם של מדריכי הסנאפלינג ובלי לחשוב יותר מידי מצאתי את עצמי תלויה בין שמים וארץ כשרק חבל ו-2 טבעות מחזיקים אותי (אני מגזימה, למעלה היה מדריך שהחזיק בחבל בטחון, אבל זה בהחלט היה מאתגר)

 20180205_112624

אחה"צ שמענו את הרצאתה של אודליה כרמון– א' ממשרד התחבורה. אם הייתם בשליחות במאדים בשנים האחרונות אתם לא יודעים מי היא אודליה, אבל מי שהיה כאן, מכיר את הסאגה המביכה של מי שהיה שר ונשיא בארצנו – משה קצב והטריד במשך שנים את העובדות במשרדים השונים בהם שימש בתפקידים ציבוריים. אודליה הייתה עדה מרכזית כשהפרשה התפוצצה והתבקשה ע"י המשטרה והפרקליטות לספר על התנהלותו של קצב וכיצד פעל.

אודליה כרמון

טוב, אני לא אוהבת את המילה "עוצמתית" היא נשחקה כבר עד דק ומשמשת בכל פוסט פירגון בפייסבוק…, אודליה היא אשה חזקה, אינטיליגנטית, חכמה, שמצאה את עצמה בסיטואציה שרבות מידי מוצאות את עצמן, שהוטרדה ובגלל שלא שיתפה פעולה הודרה ומודרה מתפקידה, הושפלה ונרמסה ובכל זאת הצליחה לצאת בגב זקוף מהסיטואציה והסכימה לקום ולספר את הדברים מתוך מטרה להגן על המתלוננות בפרשה.

אודליה, עובדת בהתנדבות עם נפגעות תקיפה מינית ולאחר שהתפוצצה הפרשה, למדה פסיכולוגיה קוגנינטיבית, חקרה את הנושא והגישה מחקר ב 2008 , אודליה כתבה ספר "אשת הסוד" והיום מדברת בפורומים שונים על התקופה ועל מה שחוותה, כדי לסייע לנשים להתמודד עם התופעה.

 בערבים הבאים פינקו את המשתתפות הופעות מושקעות של ניקי לוי, עדן בן זקן ודקלה

ביום השלישי ההרצאה הגיון שברגש מסע להצלחה, על אינטיליגנציה רגשית והדרכים להשתמש בה.

דר' עינת גלזר היא אישיות, היא עולה על הבמה ולא מפסיקה לדבר בקצב ובמרץ, מצחיקה, חכמה, מלאת תובנות על החיים – פשוט תענוג.

דר' עינת גלזר
דר' עינת גלזר

על פי עינת אין קשר בין אינטילינציה להצלחה, הילדים של היום הרבה יותר חכמים מאיתנו כשהיינו בגילם, אבל פחות חברותיים, הם מוגבלים בכישורים החברתיים וההתנהגותיים שלהם.

עינת פירטה מס'  אלמנטים השובים לפיתוח כישורים חברתיים: ניהול רגשות, גיוס מוטיבציה פנימית, מודעות ודיאלוג פנימי, אמפטיה, והדגישה כמה חשוב לנהל חיים חברתיים, להיות נחמדים ותומכים לאחרים, להתעניין בחייהם של אחרים ולסייע. "תמיד אפשר לרכוש כישורים חדשים והכל מתחיל בנו", עפ"י עינת.

 IMG_20180207_103626

מילה טובה למלון המלך שלמה שהפתיעו אותי ברמת האוכל במגוון המאד גדול וגם בנכונות והפתיחות שלהם להגיש לאורחים מנות טבעוניות.  באמת מרשים. (אני מציעה לשפר את החביתה הטבעונית אבל זה בקטנה). חוץ מזה, המלון מקסים, החדרים נעימים ונקיים מאד והבריכה כיפית.

שחר און שהפיקו את הכנס, טבעו את הסיסמא "אין כח השווה בעוצמתו לזה של אשה נחושה" ואני אהבתי את הסיסמא הזו, פגשתי במהלך  ימי הכנס נשים חזקות ונחושות שעשו מהפכות אמיתיות בחייהן לטובת עצמן ומשפחתן, זכיתי לפגוש נשים עם סיפורים מרתקים ולהכיר יותר מקרוב חברות ותיקות.

נהניתי מאד מהכנס, ההרצאות המשובחות, המופעים, הארגון המופתי והרצון הטוב של כל הצוות כולו, ואני בהחלט מתכננת להשתתף גם בכנס  של השנה הבאה.

את הספר "אשת הסוד" של אודליה כרמון ניתן לרכוש כאן  את ההרצאות והספר של דר עינת גלזר ניתן להזמין כאן – שתיהן מומלצות מאד.

שתהייה לכולנו שנה נשית מלאת חוויות ואינטילינציה רגשית.

צילומים: איריס זילברמן, נילי סיון, עדי כהן סימן טוב.