מה הם 3 חוקי האופנה היחידים?

מה הם 3 חוקי האופנה היחידים שאם תקיימי אותם תמיד תראי הכי נפלא? מזומנת להמשיך לקרוא 🙂

לפעמים אני מרגישה כמו לוחמת חופש, לוחמת חופש אופנתית. אופנה היא דבר מופלא בעיני, אחת המתנות שיש לנו בני האדם, יש כל כך הרבה צבעים, סגנונות, גזרות, אביזרים וזה ממש מבאס אותי שאנשים "נתקעים" עם כמה פריטים שהם לובשים כל הזמן' לא מתנסים ולא נהנים מהמגוון המדהים שיש. ואני כמעט מטיפה גם פה וגם ללקוחותי, להתנסות, לחוות ולשבור את "חוקי האופנה" הכביכול קיימים (כפי שכתבתי בפוסט הקודם שלי) שמעבר לזה שהם לגמרי פאסה, הם סתם מגבילים כל יצירתיות.
אז אם חוקים? הכל פרוץ? מותר הכל? אז זהו שלא, אני אומרת שיש 3 חוקי אופנה בלבד, תמיד רלוונטים, תמיד מומלץ לקיים אותם, זה לא שתקבלי דו"ח או קנס משוטר אופנה אם לא תקיימי אותם, אבל משהו לא יעבוד במראה שלך ובוודאות לא תיראי במיטבך.

אז הנה הם 3 חוקי האופנה היחידים לגמרי:

1. מראה הולם
מראה הולם הוא מראה שמכבד אותך, את מי שאת, את מעדך, את גילך. זה אומר שאת מקבלת בברכה את עצמך וגילך, לא הופכת את עצמך לקורבן אופנה, לא מנסה בכוח להראות נערה ולובשת את הבגדים של הבת המתבגרת שלך וזה אומר לא חצאיות קצרצרות חושפניות, ציצים בחוץ, חשיפת יתר של עור וכו. כשאת מכבדת את מי שאת ומתלבשת בהתאם – גם אחרים יכבדו אותך.

בתמונה: דונטלה וורסצ'ה וביתה הצעירה: נראת שהן קצת התחלפו בתפקידים והאמא מנסה להראות יותר צעירה ומגניבה מהבת.

 

 

2. יחמיא למבנה גופך
כשאת לובשת בגדים שמחמיאים לך, את קודם כל מרגישה טוב יותר וגם נראית טוב יותר. גם אם אין לך מודעות גבוהה ואת לא ממש בטוחה מה מחמיא לך, יש לך תחושה בסיסית וכשאת לובשת משהו שהוא לא ממש מחמיא, את יודעת ומרגישה את זה וזה משפיע על התחושה שלך (אני רואה למשל נשים שכשהן עומדות הידיים מסתירות להן את הבטן, בניסיון לטשטש את הבטן הגדולה  – מה שהבגדים לא עושים). תמיד, תמיד אפשר למצוא את הבגדים שיחמיאו ולא משנה מה מבנה הגוף ועד כמה מאתגר הוא יכול להיות. נכון שלעיתים זה עלול לקחת יותר זמן וחיפושים, אבל תמיד יש. אם את לא יודעת מה מחמיא לך ורוצה לדעת איך זה נראה ומרגיש שהבגדים באמת מחמיאים – קחי סטייליסטית

3. הבגד ישרת אותך
מה זה אומר שהבגד משרת אותי? זה אומר שיש מתאם בין מה שאני רוצה לשדר לבין מה שאני משדרת בפועל: למשל אם אני רוצה לשדר מראה מקצועי ואסרטיבי ולובשת בגדים צבעוניים מידי, בלויים ומקומטים, הבגדים לא משדרים את מה שאני רוצה, לא משרתים אותי ויגררו יחס אחר ממה שהייתי רוצה מהסביבה.

זה גם אומר האם הדרך בה אני לבושה פותח לי דלתות, מקדם אותי או להפך. דוגמא: לקוחה יקרה שלי, בעלת עסק שנהגה להתלבש לפגישות עסקיות חשובות בבגדים ילדותיים וסתמיים והרבה פעמים לא נלקחה ברצינות על ידי לקוחות פוטנציאליים. כשאני מתלבשת בכלל או הולכת לפגישה חשובה בפרט, אני תמיד חושבת מה אני רוצה לשדר במראה שלי, מה אני רוצה שאחרים יחשבו עלי ולפי זה בוחרת את הפריטים.

מה קורה כשהלבוש לא משרת אותך: דבר ראשון מאד יכול להיות שאת יודעת בתוך תוכך שהלבוש לא מתאים וזה גורם לך לתחושת אי נוחות. ודבר שני – הסובבים אותך עלולים להגיב לא בדרך בה היית רוצה. אקח לדוגמא את מקרה שרה נתניהו והשמלה המפורסמת שלבשה להשבעת הכנסת: מעבר לזה שהשמלה לא מחמיאה ולא הולמת, היא לחלוטין לא שירתה אותה, אני בטוחה שכשהיא לבשה אותה הדבר האחרון שהיא רצתה לשדר זה פאטתיות, וזולות ולא רצתה להיות בדיחת הארץ במשך כמה ימים טובים.

מה לעזאזל היא חשבה כשלבשה את השמלה?

לכן כשאת מתלבשת, נסי לרגע לצאת מתוך עצמך ולחשוב, אם היית רואה בחורה שנראית בדיוק כמוך, מה היית חושבת עליה?  האם זה תואם את מה שאת רוצה?

זהו, אלו 3 החוקים ואין בלעדיהם. אמנם מצריך לעיתים השקעה של מחשבה, זמן ומציאת הפריטים הנכונים, אבל זה לחלוטין שווה את זה. כי כשהם מתקיימים, אין מצב שאת לא נראית נפלא לחלוטין.

מה עם כל השאר? הכל פרוץ, פתוח. ושוב, אופנה היא דבר מופלא ביותר, התנסי, השתוללי וכייפי איתה, היא נועדה אך ורק לשרת אותך.

♥♥♥♥

רוצה קבל עוד המלצות, טיפים ועדכונים על פעילויות שונות שאני עושה- לחצי כאן להצטרפות לרשימה שלי

דניאל לוזון, סטייליסטית
:-)

להצטרפי לפייסבוק  שלי  לחצי כאן (לייק יתקבל בברכה :->)