מה הילד שלך אכל היום בצהרונית?

התשובה היא : מזון מעובד

איכות המזון ברב הצהרוניות הוא ירוד. לילדנו  מוגש מזון מעובד . יש בו הרבה סוכר , טבול בשמן לא איכותי, עם כמות מכובדת של מלח.

בנוסף חומרי טעם וריח, חומרים משמרים ועוד…

כמות הנתרן (מלח) המומלצת לילד ביום היא פחות מחצי כפית . במזון מעובד יש כמות מלח גדולה בהרבה מהמומלץ (ומהמותר) לא רק בגלל שזה מאריך את חיי המדף של המזונות השונים אלה בגלל הסיבה שמלח משפר ומבליט טעמים של רכיבים אחרים במזון ובכך משפר את טעם האוכל. לכן מלח ונתרן נמצא גם במתוקים ומזונות ללא טעם מלוח.

במחקר שנערך ע"י חוקרים אוסטרלים ואמריקאים, נמצא שמלח ממכר באותה הצורה כמו סיגריות או סמים, מהסיבה שההימנעות ממנו מחד והכמיהה אליו מאידך מפעילה את אותם הגנים והתאים במוח של התמכרות.

הממצאים האלו עשויים להסביר מדוע אנשים רבים מתקשים לקצץ בכמויות המלח זאת למרות האזהרות על סכנות הטמונות בצריכת מלח מוגזמת.

חומר ממכר נוסף (פועל בדיוק כמו סם ממכר)  ומסוכן גם הוא זה הסוכר – המזון המעובד עתיר בסוכרים. הסכנה באכילת מזון עשיר בסוכר ידועה לכל  ורשימת המחלות היא ארוכה (השמנה, סכרת סוג 2, כולסטרול, טריגליצרידים, לחץ דם גבוה , בעיות בקשב וריכוז, מחלות לב וכלי דם, אירועים מוחיים, הפרעות במערכת העיכול, בעיות נשימה, בעות במערכת השלד והעצמות,  סרטן ואפילו זה מזיק לשיניים)

sugar (915x1024)

ככל שאוכלים יותר מזונות עם סוכר, אז צריך ממנו  יותר ויותר ובכך מעלים את הסף כל הזמן.

סוכר גורם לתוחלת חיים קצרה יותר, שליש מהילדים בישראל יחלו בסכרת עד גיל 40 – נתון מפחיד!

במזון המעובד יש מלח סוכר ושומן – יוצר טעם שקשה מאוד להתחרות בטעם הזה – הילדים שלנו מכורים למזון מעובד

אז למעשה אנו גורמים למחלות של הילדים שלנו, אנו עובדים קשה כדי לתת יותר לילדנו אך בפועל אנו מזיקים ופוגעים בהם.  נותנים לילדים עודף קלוריות וביחד עם זאת הם בתת תזונה יש מחסור בברזל, בויטמים, סיבים תזונתיים .

ומה איתי? אני קיבלתי החלטה להוציא את ילדיי מהצהרוניות, למרות שמאוד אהבו את האוכל שם. העדפתי לשבת איתם לארוחה מזינה ובמידת הצורך "להשלים" שעות עבודה אחר הצהריים.

העבודה שלי כעצמאית מאפשרת לי גמישות כזו, אך מה עם אותם הורים שעבודתם אינה מאפשרת? האם נגדל דור שלם של ילדים שניזונים מאוכל שאינו איכותי ולדעתי אסור למאכל?

ואם תפנו למשרד החינוך? לא יעזור ! יש בירוקרטיה מסורבלת של מכרזים ותקציבים, אבל אין באמת עם מי לדבר לגבי תזונת ילדינו.

בנושא הכי חשוב – תזונת ילדינו – חייבים לעשות שינוי מהיסוד – תוכנית לאומית לתזונה נכונה

חייבים לבדוק את חומרי הגלם, חייבים לבדוק את הרכב המזון ואיכות המזון.

מזון בריא הוא טעים, צריך לחנך את הילדים לאהוב מזונות בריאים יותר, מזינים יותר נכונים עבורם ועבור גופם. זה אפשרי וזה קורה בהרבה מקומות שהשלטון החליט  לקחת אחראיות על  בריאות הילדים

גם מבחינת שיקולים כלכליים. ילדים בריאים יגדלו להיות מבוגרים בריאים. ולתזונה יש משקל רב על בריאות הציבור. אז כדי שמערכת הבריאות לא תקרוס בעתיד יש לדאוג היום לתזונת ילדינו.

ילדים אוהבים פירות, ילדים אוהבים ירקות, ילדים אוהבים קטניות, ילדים אוהבים דגנים מלאים  – ילדים אוהבים ומעריכים אוכל בריא, רק צריך להסביר להם את החשיבות של האוכל הבריא שמזין את גופם.

IMG_1644 (1024x768)

ולכל הסקפטים אני אומרת : האם חשפתם מספיק את ילדכם לטעמים? למגוון? לטקסטורות השונות?

ככל שתרגילו אותם מגיל צעיר שבכל ארוחה יש ירקות – הם יתרגלו לזה ויראה להם מוזר שקיבלו ארוחה ללא התוספת המוכרת של סלט בצד.

צריך להרגיל את ילדנו לסטנדרט גבוה של מזון איכותי ובריא

הבחירות בפתח – ואנחנו נתאחד לכח חזק ומשמעותי – כח הורים להצטרפות לקבוצת הפייסבוק לחץ כאן

vegatables (1024x701)