מה הופך את חלקנו למצליחים ועשירים בעוד חלקנו מתקשים "לגמור את החודש"?

בחורה עם מחשב נייד

333

קיצור דרך זו לא מילה גסה

בעידן בו תהליכים מואצים והכל, מאוכל ועד סקס – מהיר וחפוז, את מקומם של הטיפולים הרגשיים השמרניים תפסו קיצורי הדרכים,  הדרך הישירה והמהירה המאפשרת גישה מהפכנית אל מסתרי מחשבותינו וחוצה את כל שכבות ההגנה ישירות ללב ליבו של הכוח המניע והמפעיל אותנו: אימון באמצעות "תת-המודע".  בואו נחפור ונברר אחת ולתמיד מיהו תת המודע שכולם מדברים עליו, לפעמים בגנותו, לעיתים בורחים מהמשמעויות אותם הוא טומן עמוק בתוך קופסאות נעולות ומציף מבלי שנהיה מוכנים, אנחנו כביכול מכירים אותו אך לא ממש יודעים כיצד הוא פועל ועל מה הוא אחראי?

תת-המודע ניזון מהמחשבות שלנו, מסצנות ילדות חקוקות (אחותי גנבה לי את אוסף המדבקות), מטראומות שנשכחו לכאורה (הגננת עם השפם), מכל דבר שחווינו, שאנחנו חויים היום, מפרשנויות נסתרות שלנו למציאות וכו'. למרות שעל פניו נראה ראה כי התנהלותנו  מונעת ע"י ה"מודע" הרי שכוחו של "תת המודע" והשפעתו עלינו עולה עליו שבעתיים. אם נדמה את הגוף למחשב, לא די במקלדת ותוכנה בכדי לייצר תכנית עסקית מסובכת או מצגת מרשימה, ה"מוח" העומד מאחור הוא  המעבד המתוכנת בשפה מקודדת ואין ספור פקודות אשר בלעדיהם לא יקום דבר.  כמאותגרת טכנולוגית (פוביה היסטרית מכל מה שמעבר להדפסה פשוטה או חיבור USB) אין לי כל גישה אליהם וחשוב מכך הכניסה אליהם מסוכנת למי שאינו מיומן, שכן כל שגיאה שתיעשה בהם תשפיע קשות על פעילות המחשב. תוכנה באה ותוכנה הולכת, אך ביצועי המחשב כולו תלויים אך ורק בשני אלו החבויים אי שם מאחור. וזהו "תת המודע". הוא אוצר בקרבו את החולשות האמיתיות כמו גם את הכוחות החזקים שלנו. הוא מופקד על השאיפות הכי נעלות כמו על התאוות הכי כמוסות שלנו.הוא מנהל אותנו ביד רמה מבלי שנוכחותו מורגשת כלל וזה סוד כוחו וקסמו. הוא מטמיע בתוכנו את החוויות שחווה ונוהג על פי ההגדרות אותן אנו מזינים,  הוא מבוסס על אמונות, בין אם הן שליליות או חיוביות והוא המנהל את אורחות חיינו, את הצלחותינו או כשלונותינו, את פחדינו הגדולים ביותר ואת הכוחות המניעים אותנו לפעולה. האופציה היחידה לשנות דפוסים עתיקי יומין טמונה בחדירה אל "תת המודע" (המעבד) ולשנות בו את קוד הפקודה. אם הצלחנו להגיע אליו, לגלות את שפת הקוד ולשנות את מערכת הפקודות שלו –  דרכינו אל ההגשמה העצמית קלה ומובטחת והשמיים הם הגבול. ע"י שימוש נכון במידע הרב אשר ניתן לשלוף מתוכו, ניתן למעשה לפרק באופן פשוט ויסודי את הדפוסים המעכבים אותנו, ומנגד – להזינו באמונות = הנחות יסוד מקדמות,  המאפשרות, בקלות כמעט בלתי נסבלת, להעלים דפוס "תוקע" או "מעכב" ולהחליפו בכזה המניע לפעולה…

תת המודע הוא זה הקובע את מידת ההגשמה של כל שאיפה או חלום, באמצעותו ניתן לחזק את הבטחון העצמי, להפטר מיסורים מיותרים, לגלות את הדבר המתאים לנו לעסוק בו, למצוא אהבה, שותף מתאים לעסק ואף להגשים ולבנות את בית החלומות…

נשמע קל מדי? זה אכן קל למדי!

וויליאם ג'יימס, אבי הפסיכולוגיה האמריקאית , אומר שההמצאה הגדולה ביותר במאה ה-19 לא היתה בתחום הפיזיקה או הטכנולוגיה כי אם בהכרה הטמונה בכוח תת המודע. לטענתו (טענה שאחזק ואוכיח בפוסטים הבאים) כל אדם יכול להשתמש במאגרים שבתוכו ולהיעזר בהם לפתירת בעיות מזדמנות. יתרה מכך: לדבריו, "אפשר להתגבר על כל חולשה, להבריא את הגוף ולהשיג חופש כלכלי ושגשוג מעבר לחלומותינו הפרועים ביותר"… –  הכל באמצעות תת המודע!

באימון תת המודע אכילת יתר תהפוך למאוזנת, שליטה אובססיבית תהיה למתונה, והשפע הרצוי יופיע בצורת פלוס עצבני בחשבון הבנק שלנו ומעתה הטלפון מהבנק לא יחריד את שלוותנו. 

שאלת מליון הדולר: כיצד???

בפוסטים שבועיים אנסה להעביר את יסודות הגישה והמפתחות להפעלת הכח העוצמתי המצוי בכל אחד מאתנו. כח קסום שאם רק נדע להפעילו – אין דבר שלא נוכל לו.