מה גילתה לי המיסטיקנית זיו שלי?

בחורה עם מחשב נייד

 

unnamed[4]

"מה יש לך ללכת למיסטיקנית?" שאלו אותי, ספק בתמיהה, ספק בלעג. עניתי שאני סקרנית ומעניין אותי להכיר ולהבין איך מגיעים למקצוע הנתפס בעיני רבים כלא אמין ולהתנסות בחיזוי. בואו נהיה כנים, מי מאיתנו לא היה רוצה שיגלו לו את עתידו, שיעזרו לו למצוא תשובות לקושיות המטרידות אותו? הרי כולנו מכירים סיפורי אגדה ומכשפות המביטות בכדורי בדולח ומנבאות את העתיד. סיפורי כשפים מלווים את המין האנושי מאז ימי קדם ומלכים רבים העסיקו קוסם בית שיעץ, הכין שיקויים ועסק בחיזוי עתידות ובסילוק מכשולים שונים. בני אדם האמינו, מאמינים ויאמינו בכוחות נסתרים ובמיסטיקה.

 

שלי זיו לא עוסקת בפקפוקים. לה הכל ברור. " קיבלתי מתנה אותה אני חייבת להעביר הלאה. זה היעוד שלי " היא מספרת לי. בגיל 15 החלה לעסוק בתחום ולקבל לקוחות ואלה שהגיעו אישרו את מה שידעה- יש לה כוחות לעזור ולתת לאחרים. אם דמיינתם לעצמכם איזו מכשפה בעלת עיניים חודרות, שיער פרוע הלבושה בבגדים מוזרים וממלמלת לעצמה בקול ובכן, ממש לא. פגשתי אישה צעירה ויפה שקיבלה אותי בביתה בחדר המשמש כקליניקה. היא הדליקה קטורת שריחה נעים וסיפרה לי על האמצעים העיקריים המשמשים אותה לתיקשור ולפתיחה. שלי משתמשת בקלפים מסוגים שונים בשיטה שהמציאה בעצמה שהיא שילוב של פתיחה בחפיסות קלפים שונות ובשיטה הצוענית. היא מתחילה בפתיחה בקלפי הטארוט העתיקים, עוברת לקלפים אינדיאניים, לקלפי אושו ולעוד סוגי קלפים שהציורים על גבם מושכים ומסקרנים. שלי מודעת לכוח שיש בידיה ולאחריות שיש בעיסוק בחיי אדם. היא אומרת שמעורבותה נמשכת גם לאחר המפגש הראשוני והדרך חשובה לה הרבה יותר מהיעד. כלומר- לווי הלקוח עד להשגת מטרותיו. החיבור שלה לעולם האינדיאני ומה שהוא מסמל – גדול. החיפוש אחר פתרונות מעולם הרוח, החיים בקומונה, החיבור לאדמה, לאבנים ולרוח שהיו בחיים האינדיאנים מתאים, לדעתה, גם לחיים כיום. שיטת הריפוי האינדיאנית הקדומה שהייתה דרך עולם הצומח ודרך האדמה, היא השיטה המועדפת. היא לא בעד תרופות אך מסייגת ואומרת שאינה תחליף לרופא. בראיה שלה הגוף הינו מעטפת לנשמה וכאשר אנשים לא מחוברים לעצמם התגובה תהיה גופנית. הטיפול צריך להיות בנפש, אומרת שלי.

unnamed[3] (2)

 

לקוחותיה של שלי מלווים אותה שנים. שבים ומגיעים להיעזר בה והיא שמחה לעזור ושמחה לראות בשינוי שלאחר הייעוץ והליווי. "אני מסומנת מלמעלה מיום היוולדי"  – היא אומרת, "רק יד מכוונת מלמעלה יכלה לעשות את זה"  אצלה מותר לומר הכל, אין שיפוטיות, אין האשמה , רק נכונות להקשיב, להבין וללוות. שלי לא השתתפה בסדנאות או קורסים העוסקים במיסטיקה. את כל ידיעותיה רכשה בלמידה עצמית ותוך כדי התנסות בשטח. גם הסבתא שלה ידעה לקרוא בקלפים ובקפה.

"האם את מספרת לאנשים גם על דברים קשים כמו מחלות או מוות שהתגלו לך?" אני שואלת.

 

"כן" היא עונה. "אני לא מסתירה את מה שמתגלה לי. אך מעבירה זאת בעדינות ובהתחשבות".

 

ומה איתך? אתם, בוודאי, שואלים. מה גילתה לך שלא ידעת? מה העתיד המצפה לך? שלי פתחה לי, כמנהגה, במספר חבילות קלפים ע"פ השיטה הצוענית. היה מאד נעים לשמוע איך הצטיירתי דרך הקלפים- יצאתי דמות ממש חיובית שזה נחמד מאד וכך גם משפחתי. כך שברור לכם שאין לי שום סיבה לדחות את מה שנאמר. היו דברים שעלו ושהפתיעו אותי כמו למשל- שלי הביטה על אחת הטבעות שענדתי ואמרה שיש לטבעת אנרגיות חזקות וחיוביות והיא שומרת עלי. היא לא יכלה לדעת שזו טבעת שקיבלתי בירושה מסבתי. הקריאה שלה קלעה בנקודות נוספות בחיי משפחתי והזמן שביליתי בחברתה היה חוויתי ומהנה.

unnamed[1] (3)unnamed[2]

 

אני מצרפת לכם לינק לדף הפייסבוק של שלי במידה ותרצו להכיר יותר.

הנה כאן

 

 

 

Iaffa Gavish
כותבת על נושאים מגוונים. הצגות, ספרים, אוכל, מסעדות ולייף סטייל. תמצאו כאן את היומיומי, את שעות הפנאי ואת ההנאות הקטנות של החיים.