מה בפרשה? שאלות למחשבה…

פרשת פנחס – מה בין עמידה על זכויות, נשים פורצות דרך ונחלה?

בחורה עם מחשב נייד

מלי אבן חן מאמנת אישית ומנחה
מלי אבן חן מאמנת אישית ומנחה
בפרשה שלפנינו אנו עדים למאבקן של נשים דעתניות וחכמות על זכותן לרשת את נחלת אביהם. מדובר בחמשת בנותיו של צלופחד, שמת במדבר ולא היה לו בן שירש אותו. פנו הבנות בפניה למשה: "אבינו מת במדבר…ובנים לא היו לו. למה יגרע שם אבינו מתוך משפחתו כי אין לו בן? תנה לנו אחוזה בתוך אחי אבינו!"
משה שלא ידע לקבל החלטה בסוגיה חדשה מעין זו, מביא אותה להכרעת האל, שפוסק לטובתן של הבנות. בעקבות פנייתן נקבעו מחדש חוקי הירושה: "אדם שאין לו בנים, בנותיו יירשו אותו ובמידה שגם בנות אין לו תועבר הירושה לאחיו וכן הלאה…
הפרשה מוכיחה לנו דרך סיפור קטן, אך משמעותי על כוחן של נשים דעתניות ועל כוחה של עמידה על זכויות – לדעת לבקש ולדרוש, לדעת לטעון ולשמור על עמדתך למרות שמסביב מקובל אחרת, בדיוק ככה משפיעים לטובה על ההיסטוריה. ללא ספק מדובר בנשים פורצות דרך, אשר בזכותן נשתנו חוקי הצוואה לטובת המין הנשי.
מה לדעתכם היה קורה, לו נשים אלו היו מקבלות את רוע הגזרה, ונמנעות מלהשמיע את קולן? חוששות מלהביע דעה ולעמוד על זכותן לנחלה.
הימנעות ממעשה נובעת בדרך כלל מחשש ופחד, מרצון להישאר באזור הנוחות המוכר והבטוח.
האם קרה לכם שנמנעתם מלהשיג משהו שמאוד רציתם? שנמנעתם מלקבל החלטה חשובה?
חשבו ממה עליכם להיפרד כדי להעז?
שבת שלום,
מלי אבן חן
מאמנת אישית ומנחה
054-2070864
בקרו אותי בפייסבוק וקבלו טיפים מעוררי השראה https://www.facebook.com/4yourway

מלי אבן חן
אחרי שנים בפוליטיקה הישראלית יצאתי לעצמאות, כיום אני מלווה בני אדם במסע השינוי שלהם. מלווה מנהלים בתהליך קבלת החלטות ומלווה ארגונים וחברות, בשיפור מערכות יחסים, תקשורת בין אישית, ועבודת צוות מיטבית להשגת מטרות והצלחה. מהפוליטיקה הכללית לפוליטיקה הארגונית....