בניתם את כל זה לבד?

מה קורה שנותנים למהנדסת בניין ומהנדס אלקטרוניקה לבנות חדר בריחה?

גם סטטיק ביקר בג'וב היווני, חיפה.

כל כך הרבה חוויות ותלאות עברנו כדי להקים את הג'וב היווני. אנחנו צחי ואביטל מחיפה,  בני זוג מרקע של הנדסה החלטנו יום אחד להקים חדר הבריחה . אני מחייכת לעצמי על כל מה שהשגנו בזמן כה קצר ומתחילה להריץ את הזמן לאחור.

לפני שנה וחצי החלטנו ללכת על זה. קיבלנו החלטה שאנחנו נבנה במו ידנו חדר בריחה מקורי משלנו. ההגעה להחלטה  הייתה לא פשוטה. מי שהתחיל לעשות חדרי בריחה יודע שזה ממכר. כל פעם שהיינו מסיימים חדר בריחה היינו אומרים : בוא נקים אחד כזה. מסתכלים אחד על השני , מהרהרים וצוחקים זה לא באמת יקרה אבל המחשבה הזאת התבשלה במוחי.

ביום הולדת של צחי החלטתי לעשות מעשה. הכנתי לו בהפתעה חדר בריחה DIY בבית ליום הולדת. החלטתי לקנות מנעולים וקשקושים בחנויות הסטוק ובתקציב של פחות מ200 שקלים הצלחתי להכין חידות , צפנים ומעברים בבית שהובילו לסיום  שבו צחי קיבל מתנה ובלונים כי הצליח לסיים את כל החידות ב60 דקות. הרגע הזה היה מרגש במיוחד פתאום זה נראה אפשרי. אם הצלחתי להכין חדר בריחה ביתי למה  שלא נצליח לבנות אחד כזה אמיתי? אני מתחום הקונסטרוקציה אכין את התוכנית ,מהלך הסיפור ותכנון רצף החידות.צחי מתחום האלקטרוניקה יבנה את החידות עצמם ואת כל התפאורה. הרבה חששות עלו ברגע הזה. צריך רעיון לסיפור, תקציב ומקום להשכרה. האם אנחנו מסוגלים לזה?

חדר בריחה בבית- מתנת יום הולדת
חדר בריחה בבית- מתנת יום הולדת

עצמתי את העיניים וחשבתי לאן הייתי רוצה לברוח עכשיו? איזה מקום יגרום לי לשלווה  ותחושת חופש -ישר עלה לי יוון. טברנות, מוסיקה יוונית , אוזו , ריחות ורחובות צבעוניים.  הייתי מספר פעמיים בחופשה ביוון ותמיד נהנתי. אם אני נהנתי בטוחה שעוד אנשים יתחברו ללוקיישן הזה. מרגע זה המצאת החידות זרמה. החלטנו ללכת על סיפור אקשן שמתרחש בטברנות וברחובות אתונה והשם שהחלטנו עליו היה הג'וב היווני.למי שמכיר את הסרטים הג'וב האיטלקי, הג'וב הבריטי הם נתנו השראה לרקע הסיפור.

במקביל החלטנו שהחדר יהיה חדר בריחה נגיש לאנשים עם מוגבלויות בתנועה ובשמיעה. מעט מאוד חדרים כאלה קיימים בארץ וגם אלו שקיימים לא נגישים באופן מלא עם רגישות לנושא. אנחנו רצינו לעשות את זה אחרת. והאתגר הגדול היה למצוא מקום לשכור שיהיה נגיש לכסאות גלגלים. חצי שנה של חיפושים בעשרות מקומות עד שהגענו לחתימת חוזה.

מרגע חתימת החוזה הייתה חצי שנה של הקמה: בניית החידות, תפאורה אותנטית, סאונד, אתר אינטרנט ועוד. בעזרת משפחה וחברים הצלחנו לעמוד בכל המכשולים ולאחר שנה שלמה  של תכנונים ובנייה  החדר בריחה שלנו סוף סוף מוכן. בציפייה גדולה הרצנו משחקים לקבוצות ראשונות. מכל קבוצה למדנו ושיפצרנו עד לרגע הפתיחה- הרגע שבו הבנו שהגשמנו את החלום שלנו.

הג'וב היווני פתוח כבר חצי שנה. אלפי אנשים מכל הגילאים  שיחקו אצלנו: זוגות, משפחות, חברים, חוגגי יום הולדת  וימי גיבוש בעבודה. אני מגיעה לעבודה עם עיניים נוצצות מתחושת ההישג. אנשים נהנים ממשהו שאני הקמתי. חצי שנה של אתגר לא פשוט בלשווק מוצר חד פעמי עם תחרות גדולה. הרבה חשיבה מחוץ לקופסא ורעיונות מקוריים לשיווק הביאו לחשיפה גדולה עד שהגענו לשיווק שכל עסק שואף אליו -שיווק מפה לאוזן אבל אני לא נחה על זרי הדפנה אני מוכנה לעלות לשלב הבא. מוזמנים לעקוב אחרי הפוסט הבא כדי לגלות מהו .

כרגע אשאיר אתכם עם רמיזה קלה- הג'וב היווני לא רק חדר בריחה.

גם סטטיק ביקר בג'וב היווני, חיפה.
גם סטטיק ביקר בג'וב היווני, חיפה.