מה אני לא יודעת שאני לא יודעת

רואה לפני 12 נשים עוצמתיות, כל אחת בדרכה, מרגישות אחריות לייצג את העיר שלהן, מבינות שהילדים שלהן מסתכלים עליהן וזה מתחיל קשה. פעם ראשונה משחק שהוא לא אימון, מול קבוצה שהן לא מכירות, נשים שנדמה שאפילו קצת יותר צעירות מהן והדברים לא מתחברים. הלחץ מעיף את הכדור מהידיים

את שיחת הפתיחה שלי עם הקבוצה בכפר קאסם התחלתי במעגל הידיעה אליו נחשפתי בקורס מנכ"ליות העתיד של סופרסונס, התנועה והתעשיה הקיבוצית,קורס אותו סיימתי לאחרונה.

התיאוריה של מרטין ההידיגר, לפיה במוח האדם ישנם שלושה אזורים של תודעה:

אזור A דברים שאני יודעת שאני יודעת, אני יודעת שאני נשואה ויש לי שלושה ילדים
אזור B  דברים שאני יודעת שאני לא יודעת, אני יודעת שאני לא יודעת לדבר ערבית

אזור C , דברים שאני לא יודעת שאני לא יודעת – ביקשתי מהשחקניות לדמיין עצמן חצי שנה אחורה. לדמיין רגע כזה של שיחת פתיחה לפני משחק כדורשת כשהן מייצגות את כפר קאסם ומולם נשים שמייצגות את טירה השכנה, ביציע הילדים שלהם מריעים להן והן מהוות עבורם מודל לחיקוי בתחום ספורט,משהו שעד לפני חצי שנה היה באזור C שלהן משהו שהן לא ידעו שהם לא יודעות שיכול לקרות והיום זה לגמרי אזור A ,אנחנו קבוצה על כל מה שמשתמע מזה.

20200118_140116

רואה לפני 12 נשים עוצמתיות, כל אחת בדרכה, מרגישות אחריות לייצג את העיר שלהן, מבינות שהילדים שלהן מסתכלים עליהן וזה מתחיל קשה, פעם ראשונה משחק שהוא לא אימון, מול קבוצה שהן לא מכירות, נשים שנדמה שאפילו קצת יותר צעירות מהן והדברים לא מתחברים. הלחץ מעיף את הכדור מהידיים.

כל נקודה נראה שהלחץ יורד והן מתחילות ליישם את כל מה שלמדנו בחודשים האחרונים, מתחילות להסתכל, לקחת אחריות אישית, לעודד את מי שלא מצליחות ובסוף לקבל החלטה שהן יכולות ורוצות והנצחונות הגיעו עם ההחלטה.

20200118_140131

יצאנו מטירה עם חיוכים ענקים,הרגשת הצלחה,הרבה אמבציה לגבי ההמשך וגם עם פצועה אחת שמזכירה לנו שזה חלק מהספורט, מאחלת החלמה מהירה אבל יודעת שגם בפציעה שלה נחשף אצלה משהו מאזור C…

מצטרפות בקרוב לליגה לקבוצות חדשות בראש העין. מתרגשת להכיר את אזור C  וסקרנית לדעת מה עוד אני לא יודעת שאני לא יודעת.

ימים יגידו.

20200118_140151