מה אומרות? האמנם מכת החולדות בתל אביב נמוגה כלא הייתה?

בחורה עם מחשב נייד

לפני מספר שבועות, סערה כל מדינת ישראל, ובמיוחד תושבי העיר תל אביב. הסיבה הייתה שעם תחילת העבודות על הרכבת הקלה, התפרסמה הודעה מטעם העיריה שהזהירה כי יש תופעה של יציאת חולדות מאזורים שונים בעיר – בדגש על בתי השימוש. פאניקה של ממש נרשמה, אך אם נסתכל היום על המצב – נראה כי אין בהכרח תופעה של חולדות ששוטפות את תל אביב. אז האם מכת החולדות נמוגה במהירות בעזרת חברות הדברה בתל אביב? או שאולי הבעיה בכלל לא הייתה מעולם? בואו ונבחן את המצב.

מה בעצם קורה עם החולדות

  • למה יש חולדות בתל אביב – נתחיל בגורמי הסיכון. זה הגיוני לחלוטין שיהיו חולדות בתל אביב. מדוע? משום שמדובר על כרך סואן ועצום, והיכן שיש 134039474בני אדם – יש חולדות. החולדות ניזונות משאריות המזון שבני האדם משליכים, וחיות להן במחילות צפופות וחשוכות. החולדה כאמור לרוב לא יוצאת החוצה כי היא זקוקה לחושך וללחות. יש כמובן תופעות שהחולדה יוצאת לעולם או נכנסת לבית והורסת אותו – ואז כמובן יוצרים קשר עם חברת הדברה בתל אביב.
  • מה הסיכון ברכבת הקלה? – החשש של רוב האוכלוסיה היה שעקב תחילת העובדות על הרכבת הקלה, יתבצעו כמובן חפירות עצומות בכבישים. הדבר בעצם יבהיל את החולדות שיתחילו לצאת החוצה מהמחילות שלהן לכל עבר – מה שיוביל למכת חולדות שתחייב אכיפה עצומה של פעולות הדברה בתל אביב, והציבור כולו יפחד.
  • ומה קרה בפועל? – קודם כל מתברר כי אותה הודעה שדיברה על חולדות שיצאו מהשירותים הייתה מתיחה ותו לא. העיריה עם זאת אכן נערכת לאפשרות כי יהיה מצב שבו חולדות יצאו יותר החוצה. עד כה, לא נרשמו אירועים חריגים מתחילת העבודות – אך כמובן שצריך להיות דרוכים.

 

ומה עושים אם זיהינו חולדה?

אם זיהיתם חולדה, רצוי ליצור קשר כמובן עם חברת הדברה בתל אביב שתוכל לטפל בבעיה במהירות. במידה וזיהיתם חולדות שנמצאות בשטח פתוח ומדובר על מגיפה של ממש, צרו קשר עם מחלקת התברואה של העיריה. אנו מאחלים לכם המשך שהיה נעימה בעיר – ללא חולדות ומזיקים.