מהפכה טבעונית, מעכשיו גם לחבר הכי טוב שלך !

אם החלטתם להפוך את הכלב\ החתול שלכם לצמחוני או טבעוני, זה מעולה אך ישנם כמה כללים שכדאי שתקפידו עליהם כדי לשמור על הבריאות שלו. כנסו למדריך המלא.

ישנם לא מעט צמחונים וטבעונים שמנהלים אורך חיים טבעוני\צמחוני ולא אוכלים בעלי חיים מטעמים אידיאולוגיים, בריאותיים ווכמובן מאהבתם לבעלי החיים. אבל מה עושים אלה שמגדלים כלבים או חתולים? כמובן, שהדבר גורם דיסוננס כבד בין הרצון לשמר את האידיאלוגיה שלהם לבין לשמור על בריאות החיה האהובה עליהם ביותר . עכשיו נשאלת השאלה האם אפשר להפוך גם את הכלבים לצמחוניים, מבלי לפגוע בבריאות שלהם?

הדעות בעניין האוכל הצמחוני מאוד חלוקות. מצד אחד ישנם אנשים שמאמינים כי התזונה חייבת להיות מובססת על חלבון ומרכיבים מין החי אשר מתעכלים היטב בקיבה, אך מהצד השני יש הטוענים כי כלבין\חתולים אינם חיות טורפות וכך, מטבעם מעדיפים תזונה צמחונית והיא כמובן תוכל להעניק להם את כל מה שהם זקוקים לו.

לא חשוב באיזה צד של המחלוקת אתם, במידה ובחרת להעניק לחיות שלכם איכות חיים צמחונית  אנחנו כאן בשביל לתת לכם את כל המידע הנחוץ איך לעשות את זה נכון 🙂

כמה כללים בסיסים לגבי האוכל הצמחוני :

1. בדקו את רכיבי המזון : ניתן למצוא שלל מזונות צמחוניים או טבעונים שלא מכילים רכיבים מין הטבע. וכמובן שהנם נבדקו במעבדות מזון ומאושרות למכירה. יש לשים לב שאכן כל אבות המזון קיימות בשביל שהחיה שלהם תמשיך להתפתח להיות בריאה.

2. תנו להם מזון שהם אוהבים  : במידה והכלב שלהם לא מתחבר למזון הצמחוני המשיכו לקנות לו מוצרים צמחונים שונים וןלהחליף בינהם עד שתמצאו את הטבעם המועדף עליו 🙂

3. ארוחת בוקר וטיול : מומלץ לתת לכלב בוגר לאכול פעם אחת ביום, רצוי בשעות הבוקר, וזה לא משנה אם הוא אוכל מזון צמחוני או לא. גורים צריכים לאכול כשלוש פעמים ביום. כדי למנוע השמנה, תנו לכלב את הכמות היומית המומלצת לפי המשקל שלו, כמו שכתוב על אריזת המזון. כחצי שעה לאחר הארוחה – הוציאו אותו לטיול קצר כדי שיוכל להתרוקן.

 

3 טיפים שווים מאיתנו בשביל התינוקות שלכם : 

1. מזון מותאם
ככל שהמזון מותאם יותר לצרכים הספציפיים של בעל החיים, מובטחת תזונה טובה יותר. ניתן למצוא בחנויות מגוון מוצרים המתאימים לחתלתולים, לחתולים מבוגרים, לחתולים ארוכי שיער וכו'.
במיתולוגיה החתולית נוצר הרושם שחתולים ומוצרי חלב הולכים יחד. האמת היא, שלרוב החתולים אין העדפה מיוחדת למוצרי חלב. אדרבא. חתולים לעתים קרובות יעדיפו מוצרי בשר ודגים ויש אפילו חתולים שחלב לא עושה להם טוב.
2. ניקיון הפה
מזון יבש מסייע לטיפול דנטלי – למניעת הצטברות אבן שן, לניקוי השיניים ולרענון הנשימה.
3. כדורי שיער בעונת הנשירה חתולים רבים מסייעים לתהליך טבעי ובלתי נמנע זה ומלקקים את פרוותם באופן נמרץ כדי להרחיק את השערות הישנות. פעילות זו עלולה לגרום להתפתחות תופעה המכונה "הייר-בול" או בעברית פשוטה "כדור פרווה". התופעה מתחילה כשהחתול מלקק את עצמו ובולע פרווה, הפרווה מצטברת במעיים של החתול בצורת גוש פרווה כדורי, ועלול לגרום להקאות ואף לחסימת מעיים. חשוב לנסות למנוע תופעה זו, במיוחד אצל חתולים ארוכי פרווה.

לבירורים והזמנות ניתן להיכנס לאתר שלנו להתרשמות : https://veg.anonymous.org.il/art313.html

מילי