מהפך בדירה ישנה לדירה מפנקת – עיצוב פנים

בני הזוג הצעיר שהיו על סף ייאוש מהדירה הקטנה שרכשו, נתנו בי אמון מלא ואיפשרו לי להגיע לתכנית המושלמת עבורם. הם קיבלו דירה מוארת, שפע של מקומות אחסון, ואפילו אי גדול במטבח וחלל אמבטיה מצוין. בקיצור מהפך !

בחורה עם מחשב נייד

מעשה בדירה שעברה מהפך בעיצוב פנים.

בוקר אחד לסטודיו שלי הגיע זוג צעיר , הייטקיסטים בסביבות גיל 35. כמנהגי כיבדתי אותם בקפה ממכונת הקפה שעמדה בפינת האירוח שלי.

פתחתי ושאלתי קניתם דירה? כן ענה יניב ( שם בדוי) והוציא מתיקו דף נייר מקופל פתח והראה… "הנה הדירה שלנו, דירה מאוד ישנה רוצים לשפצה אך לא יודעים איך להתחיל"
רותי (שם בדוי) הנהנה בראשה ושאלה "האם אפשרי לעשות ממנה משהו? אנחנו בהתלבטויות ואפילו מצטערים על הרכישה, תיראי – מצביעה על השרטוט – אנחנו לדוגמה רוצים אי במטבח ואין מקום, רוצים אמבטיה גדולה…. ותיראי מה יש לנו".

לפני ואחרי עיצוב בית
בית במהפך – לפני ואחרי עיצוב בית ( עיצוב פנים ותכנון זוהרה קליין )

 

בראשונה הרגעתי אותם בקשתי שיתנו לי מספר דקות ללמוד את התכנית, בדקתי, סובבתי והפכתי את התכניות מכל הכיוונים ולבסוף בחיוך אמרתי שהשד איננו נורא נהפוכו יהיה לה אי במטבח… אך תחילה עלי לראות את הדירה ויש בה פוטנציאל רב לשיפור. השארתי צילום מהתכניות שהביאו וקבענו להיפגש בדירה למחרת.

הדירה הייתה מוזנחת וישנה אך מתוחזקת בצורה נאה. בדקות הראשונות כבר הבחנתי בפוטנציאל שהזוג הנחמד לא ראה, טוב מה לעשות ואין להם ראייה מרחבית שפיתחתי והשתפשפתי כשני עשורים, וכבר חשבתי על סיפור סינדרלה ועל פיית הקסמים ואמרתי לעצמי זאת דירה שאני אוכל להפוך לפנינה בשביל הזוג הנאה הזה.

ישבתי בשנית עם בני הזוג בדקתי שוב את הרצונות של שניהם לראות אם משהו לא השתנה ובדקתי הפעם לעומק את הצרכים וחלומותיהם כדירה ראשונה שרכשו. שמעתי את רותי וגם את יניב ראיתי שהם משדרים על אותו הגל, הערה – מדי פעם יש סתירות בין רצונות בני הזוג ומטרתי היא לנתב את השניים למקום נכון ואמיתי לשניהם, להביא ביטוי את שניהם – להגיד שזה קל ? לא. אך זה בהחלט אפשרי כשיש ניסיון רב במקצוע.

 

דירה צעירה עם אופן ספייס נרחב
עיצוב דירה צעירה עם אופן ספייס נרחב  ( עיצוב ותכנון זוהרה קליין )

 

וכך הם השאירו את היקר להם בידי הנאמנות, שרטוט אחר שרטוט נזרק לפח, מורידה קירות ומוסיפה עד שהגעתי לנקודת הזינוק ואמרתי בסיפוק אדיר הנה התוכנית המושלמת. יש כאן דירה מוארת, אוורירית בעלת אופן ספייס נרחב, שפע של מקומות אחסון, ואפילו אי גדול עם 3 כסאות בר.

בחדר בעקבות פתיחת פתח בין חדר האמבטיה לשירותי האורחים הצרים אשר הגדילו משמעותית את חלל ונתן הפרדה קלילה בין האסלה הסמויה לשאר חלל האמבטיה ובעקבות כך גדל משמעותית ארון הכיור שהיה קטן מאוד. בקיצור מהפך ! קודם היה ככה ועכשיו זה ככה.

 

גם לפינת אוכל נאה היה מקום
גם לפינת אוכל נאה היה מקום (עיצוב ותכנון זוהרה קליין )

 

פגישתי הנוספת עם רותי ויניב הראיתי להם את ביתם החדש והמואר, הם התפעלו ולרגע היו המומים "מה איך לא חשבנו על כך, את ממשיכה איתנו למרות התקציב הקטן שלנו", חייכתי בסיפוק, ואמרתי "עשיתם אותי מאושרת כי זאת נקודת התחלה מפנקת ונעימה ומכאן אנחנו יוצאים לדרך."

ערכתי תוכניות ביצוע, הכנתי כתבי כמויות ואקסלים למכביר והתחלנו לשוטט בחנויות הרבות ולרכוש את מוצרי האינסטלציה, הקרמיקה את המטבח והתאורה. בינתיים נתתי למספר קבלני ביצוע את האקסלים למכרז ולהצעת מחיר.

כשהכל מאורגן ומוזמן התחלנו בביצוע, בשבירה ובבניה, בחיבור הפאזל שנוצר עקב ביצוע התוכניות והרכישות שנערמו, שלב אחר שלב.

 

פינת סלון מזמינה
עיצוב פינת סלון מזמינה ( עיצוב פנים זוהרה קליין )

אין כמו האושר של מעצב פנים אומן שרואה את התכניות שלו קורמות עור וגידים, ובהתלהבות אני מגיעה לדירה לראות את הנעשה ולתת את הליווי המקצועי שלי ולכוון את כל העושים במלאכה.

בשלב זה כבר מריחים את הסוף המנורות האחרונות נתלות, הרהיטים במקום, הוילונות מחכים לתלייה ועכשיו נשאר להוסיף כמה פריטי אקסוסריז לתפאורה, שלקטנו במספר חנויות דברי נוי וקינחנו עם כריות לספה בצבעים המתאימים לאופי הדירה.

לסיום אדגיש ואציין – מעצבת פנים טובה יכולה לגלות ולהגיש לכם דברים שלא חשבתם עליהם ובכך להצליח ולהפוך כל דירה לבית מעוצב, נוח ונעים לחיות בו.

להתראות במאמר הבא…

זוהרה קליין
אהבתי למקצוע עיצוב פנים אותו רכשתי לפני כשני עשורים ולא מפסיקה להתחדש ברעיונות ובטכנולוגיות חדישות. מתמחה בעיצוב בתים פרטיים ודירות יוקרה, החל משלב הייעוץ והתכנון ודרך בחירת חומרי העיצוב באולמות תצוגה, בחירת קבלנים, ועד הגמר כולל מסירת מפתח והווילון. משאירה אווירה וחותמת בכל בית ועסק בו אני נוגעת, סיפור מתמשך שאותו זוכרים ולא שוכחים. https://www.zohara-klein.co.il/