מהן השתלות עצם ממוחשבת וכיצד מבצעים אותן?

השתלות עצם

 

השתלות שיניים הינם פתרון רפואי מרשים, המאפשר חזרה לשגרה לאחר אבדן שן

אבדן השיניים בפה עשוי להתרחש לאחוז מאוד גבוה של המבוגרים. אבדן השיניים עשוי לנבוע ממכה או לחץ מכני אשר גרם לעקירתם, או פשוט משחיקה לאורך שנים של שימוש ומחלות שן נלוות כגון עששת או זיהומים חיידקיים. אבדן שיניים מהווה במידה רבה סממן גיל מובהק, ולכן היחס אל פה חסר שיניים באוכלוסייה הינו כמפגע אסטטי המעיד על בריאות לקויה. מעבר לקשיים הנובעים מהפן האסתטי של הבעיה, אבדן שיניים עשוי בהחלט גם להשפיע על התפקוד השגרתי של המטופל. בעוד על האבדן האסטטי ניתן בהחלט לפצות על ידי שימוש במערכת שיניים תותבות באיכות גבוהה, על היכולת התפקודית של לעיסה והפעלת לחץ על השיניים אין ביכולתם לפצות. בתהליך השתלות שיניים מוברגות שינים העשויות מחומר סינטטי ישירות לעצם הלסת, ומוחזקות בצורה חזקה כך שלא יפגעו מלחצים מכנים ויוכלו לשמש אותנו ממש כמו שיניים רגילות. השתלות עצם ממוחשבות הינן שיטות חדשות להשתלות שיניים בעצם הלסת.

 

כיצד מבצעים השתלה ממוחשבת של שיניים בעצם, ומהם היתרונות של השיטה

על מנת שהשתלת שן תעבור בהצלחה, יש מספר אדיר של משתנים שעל הרופא והכירורג לקחת בחשבון בעת ביצוע הניתוח. בריאות חלל הפה והמצב הגופני הכללי של המטופל חייבים להילקח בחשבון, יחד עם מאפיינים כגון מצבה של עצם הלסת ויכולתה לשאת שתל ולהשתקם לאחר הליך ההברגה. השתלת עצם ממוחשבת הינה הליך המשפר משמעותית את סיכויי ההצלחה של הניתוח, ומקטין את זמן ההתאוששות הנדרש לאחריו. השתלת עצם ממוחשבת מתבצעת בצורה הבאה:

  •  סריקה: לאחר קבלת ההחלטה הרפואית, החלטה אשר לוקחת בחשבון את בריאות המטופל ואת רצונו לקבל שתל, מתחיל תהליך של צילום חלל הפה, והכנסת הנתונים למחשב המשכלל אותם.
  • תוצאות והמלצות: לאחר שכלול כלל הנתונים אשר הוכנסו למחשב, הוא מעביר חזרה אל הרופאים המבצעים הדמיה תחת ממדית של פה המטופל, כך שהרופאים יכולים לסרוק בעיניהם את מצב העצם והפה. לאחר הבחינה המדוקדקת, יכול המחשב גם להמליץ על אזורים איתנים יותר בעצם אשר ניתן לנצל לצורך הטיפול, ועל התאמות שונות הנדרשות על מנת שהטיפול יעבור בצורה מהירה ויעילה ככל האפשר.

 השתלות עצם

חשוב מאוד לבחור ברופא בעל ניסיון רב בביצוע השתלות עצם ממוחשבות

 

השתלות שיניים אשר עברו בהצלחה, הינם תוצאה של מיומנות אדירה של הרופא המבצע. על מנת שנוכל להפיק את המרב מהפיתוחים של השתלות עצם ממוחשבות, עלינו להיות בררנים בבחירת הרופא המבצע, ולבחור רק ברופא בעל ידע וניסיון בתפעול המכשירים התומכים. רק רופא בעל ידע וניסיון יוכל לסייע לנו לעבור את ההליך הלא פשוט הזה במהירות וקלות, ולחזור לאיתננו בזריזות עם סט שיניים מלא ומושלם.