מהם פצעי לחץ וכיצד מונעים אותם

בחורה עם מחשב נייד

פצעי לחץ יכולים להישמע לכם כמו פצעים די שוליים שיכולים לעבור לבדם והסיכוי שהם יקרו גם ככה די נמוכים, אך פה הטעות הנפוצה של כולם. פצעי לחץ יכולים להיות מטרד גדול מאוד ויותר מזה, הם יכולים לגרום לזיהומים ולגרום במקרים הכי קיצוניים אפילו למוות. כיצד אפשר למנוע אותם?

כיצד נוצרים פצעי הלחץ?

כדי להבין כיצד אפשר למנוע את פצעי הלחץ צריך להבין כיצד הם נוצרים. פצעי לחץ נוצרים כתוצאה מלחץ שמופעל על אזור הגב ולעתים גם אזור האגן. למעשה, פצעי לחץ יכולים להופיע גם על הידיים והרגליים אך בדרך כלל באזורים אלו יהיה לחץ מופחת ביחס לשאר האזורים, אזור הטורסו שהוא הגדול מכולם קרי אזור הגב והבטן, ולכן באזורים אלו שיכולים לנוע יותר מאשר אזורים מקובעים יהיו פצעים מופחתים. בכל מקרה פצע הלחץ בדרך כלל יהיה גדול והוא יהיה אדום מאוד ויכול לשנות את צבעו לסגול כי הדם מתחיל להיקרש. פצעים אלו נוצרים במשך זמן רב, לעתים כמה ימים.

כיצד ומתי מתפתחים פצעי לחץ?

יש מגוון רחב של דרכים למנוע פצעי לחץ כמו למשל מזרון נגד פצעי לחץ או כריות מותאמות ועל כל האמצעים נדבר בהמשך, אך חשוב תחילה להבין מי נמצא בקבוצת סיכון לפצעים כאלו. אמנם פצעי לחץ יכולים להיות מסוכנים מאוד אך יש אוכלוסיות שסובלות מהן באופן קלאסי ולכן קל מאוד למנוע אותם. למשל, פצועים ששוכבים זמן רב באותו המקום, בין אם הם תחת הריסות או בין אם הם על מיטת החולים, יכולים לסבול מפצעים כאלו. בבית החולים בדרך כלל יסבלו מהם אנשים בתרדמת. גם פצועים ששוכבים בביתם יכולים לסבול מהם מאוד וגם בני הגיל השלישי ששוכבים זמן רב.

איך אפשר למנוע?

מזרון נגד פצעי לחץ יכול להיות פתרון יעיל מאוד כאשר מזרון זה יכול לפזר את הלחץ בצורה טובה יותר. אמנם מדובר על המצאה כה פשוטה אך היא משנה את החיים של חולים רבים שלא יכולים לזוז וכך הם לא צריכים לדאוג להתפתחות הפצעים. ישנן גם כריות מיוחדות שניתן למקם מתחת לגב וכך הלחץ מתפזר בצורה טובה יותר, כאשר צריך לזכור שגם שינוי תנוחה יכול לעזור מאוד.

atstatst1
אי טי שיקום בע"מ מספקת אביזרים לנכים מכל הסוגים, כסאות גלגלים, עמידונים, שיקומונים, כריות נגד פצעי לחץ, הליכונים, ועוד, לחברה ניסיון וותק של שנים רבות בתחום השיקום והתמיכה עם צוות עובדים מיומן ומנוסה כך שיכול להתאים לכל אחד ואחד מכם בדיוק מה שרציתם, לפרטים נוספים ולצפיה במוצרים שלנו כנסו לאתר