מהם מזגנים נסתרים?

בחורה עם מחשב נייד

מערכת מיזוג אוויר מסוג מזגן נסתר מותקנת בתוך עובי הקיר ומכוסה בקיר גבס. המזגן משתלב באופן אלגנטי עם העיצוב הכללי של חלל הפנים ומתאים לדירות ומשרדים. הוא מציע פעולה חרישית, אפשר להתקין אותו בצורה אופקית או אנכית כדי להשיג גמישות מרבית וניתן לבחור פתח אוויר חוזר מאחורי או מתחתית היחידה

מזגנים נסתרים משנים לחלוטין את האופי של מערכות מיזוג אוויר מודרניות. בניגוד למערכות מיזוג רגילות, מזגן נסתר פשוט מותקן בתוך עובי הקיר. בדרך כלל מכסים את יחידת הקירור החיצונית של המזגן בקיר גבס וכך שומרים על מראה אסתטי אחיד. המזגן מיועד לחלל פנים של דירות ובתים פרטיים, הוא יכול להתאים למשרדים ועסקים וכיום ניתן להתקים אותו גם במפעלים, מוסדות ציבוריים, חדרי בתי מלון, בתי ספר ועוד. מעבר לכך, חלק מדגמי המזגנים הנסתרים מבוססים על טכנולוגיית אינוורטר ולכן הם חוסכים בהוצאות חשמל ואנרגיה.

המפרט הטכני של מזגן נסתר

מבחינת מפרט טכני, יש כמה נתונים שדרכם ניתן לבדוק את המאפיינים של מזגנים נסתרים:

  • תפוקה
  • מקדם יעילות בקירור ובחימום
  • הספק נצרך
  • זמן עבודה מרבי
  • ספיקת אוויר
  • מתח הזנה
  • חיבורי צנרת

גובה היחידה הפנימית של מזגנים נסתרים עשוי להגיע ל-20 ס"מ בלבד. הגובה הזה מאפשר הנמכת תקרה מינימאלית ולכן הוא עולה בקנה אחד עם השאיפה לחסוך מקום בחדרי מגורים. מעבר לכך, מזגן נסתר בטכנולוגיית אינוורטר מותאם לזריקת אוויר ישרה דרך מפזר דקורטיבי. האסתטיקה היא ערך עליון בעיצוב חדרי שינה מודרניים ומזגנים נסתרים מקבלים עדיפות על פני מערכות מיזוג אוויר אחרות.

מה צריך לדעת על מערכות מיזוג אוויר נסתרות?

מזגן נסתר פועל באופן חרישי במיוחד והוא מומלץ עבור חדרי שינה וחדרי אורחים. כדאי לדעת שאפשר להתקין אותו בסלון, בצורה אופקית או אנכית ולהשגת גמישות מרבית. התייעצות עם אנשי מקצוע תספק מידע מלא על המאפיינים של מזגנים נסתרים ועל היתרונות שלהם. מלבד האמור לעיל, למזגן יש פתח אוויר מאחורי או מתחתית היחידה. כך ניתן להבטיח את יעילות המזגן גם בימים חמים במיוחד. למזגן משאבת מים אינטגראלית ומצוף הגנה מפני נזילות והתחזוקה שלו נמוכה מכפי שנהוג לחשוב.

מצבי ההתקנה האפשריים של מזגנים נסתרים הם אנכי עם מסנן מלמטה, אנכי עם מסנן מלמעלה, אופקי עם מסנן מאחור ואופקי עם מסנן מלמטה. אלו מצבי ההתקנה הרלוונטיים עבור מזגן נסתר עם טכנולוגיית אינוורטר ועבור מזגנים נוספים. לפעולה יעילה של מערכות הניקוז במזגן נסתר יש לשים לב לאיזון היחידה בשיפוע של 2 מעלות כלפי מטה, לשימוש בצינור ניקוז של 19 מ"מ ולנקודות ניקוז המותקנות באופן מקצועי על ידי שרברב מנוסה.

איך בוחרים מזגן נסתר?

לקוח המעוניין ליהנות מהיתרונות של מערכות מיזוג אוויר מסוג מזגן נסתר צריך לדעת איך לבחור אותן. בשלב הראשון כדי להגדיר את צרכי המשפחה או העסק ולהבין את אופי השימוש. הגדרה מדויקת של צרכים ומטרות חוסכת בהוצאות חשמל ומונעת בלאי ושחיקה. בשלב השני ניתן להתאים את מערכות המיזוג השונות ולבדוק את אפשרויות ההתקנה. יש לברר מה כוללת הצעת המחיר של אנשי המקצוע, לבדוק האם השירות כולל פינוי של מערכות מיזוג קיימות והאם ישנה תקופת אחריות.

לסיכום, מזגן נסתר מציע יתרונות דקורטיביים ויש לו גם משמעות פונקציונאלית רבה. מזגן בטכנולוגיית אינוורטר מותקן בבתים פרטיים, משרדים ועסקים. אפשר להתאים אותו לצרכי הלקוח בצורה מדויקת וכך לחסוך בעזרתו הוצאות חשמל חודשיות.