מהם הסוגים השונים של כסאות גלגלים חשמליים?

בחורה עם מחשב נייד

אנשים רבים אשר יש להם נכות פיזית, נעזרים בכסאות הגלגלים לטובת תנועה. מבין מגוון הסוגים שיש כיום, כסא גלגלים חשמלי הוא אחד מהחשובים ביותר ומדוע? משום שהוא מאפשר לנכים רבים שאינם יכולים להשתמש בכוח הזרוע לטובת הזזת הגלגלים – בכל זאת לשמור על עצמאות. הכסא החשמלי מצויד בג'ויסטיק מיוחד שניתן להפעילו עם האצבעות או עם איברים אחרים בגוף – וכך האדם הנכה מתנייד באזורים שונים. חשוב מאד להבין עם זאת, על אף שנראה שכסא הגלגלים החשמלי הוא סוג מסוים של כסא גלגלים, הרי שגם בתוך קטגוריה זו נוכל למצוא כל מיני סוגים של כסאות גלגלים אשר כדאי להכיר-  כדי שתבחרו את הכסא שכמובן מתאים עבורכם או עבור קרוביכם.

סוגי הנעה, לתנאי שטח, לכבדי משקל, ועוד.

  • איזו הנעה תבחרו? – קודם כל, תמיד כאשר ניגשים לבחור כסא גלגלים חשמלי יש לשים לב לסוג ההנעה שלו. כל כסא כזה מצויד בשני מנועים חשמליים, וישנם כסאות גלגלים חשמליים עם הנעה קדמית, עם הנעה מרכזית, ועם הנעה אחורית. כיצד בוחרים בהנעה המתאימה? ההנעה קשורה בין השאר למרכז הכובד בגוף של האדם שעושה שימוש בכסא (לכן בכסאות עם הנעה קדמית הגלגלים הגדולים הם מקדימה, ואילו בכאלה עם הנעה אחורית – הגלגלים הגדולים הם מאחור), ולעתים גם לסוג הנכות ולצרכים נוספים. רצוי מאד להתייעץ עם מומחה בתחום, שיוכל לספק לכם את הכסא עם שיטת ההנעה הטובה ביותר.

 

כסא גלגלים חשמלי

  • כסא עבור כבדי משקל – יש נכים אשר זקוקים לסיוע של כסא גלגלים חשמלי, אך כסא מסוג רגיל לא יתאים להם משום שהם כבדי משקל, והכסא יתקשה בתנועה ובהזזה תקינה. על כן, פותח וכסאות גלגלים חשמליים ייחודיים, אשר מותאמים לאנשים כבדי משקל. מהי ההגדרה של כבד  משקל? לרוב הכוונה היא לא לאדם מלא – אלא לאדם שמשקלו מעל ל120 ק"ג, ובכל מקרה כדאי לוודא זאת עם הוראות היצרן. אם משקלכם אכן מעל לכך, רצוי מאד שתצטיידו בכסא מתאים שיוכל לעמוד בעומס המשקל.

 

  • כסא שמותאם לתנאי שטח – יש לא מעט אנשים אשר נעזרים בכסא הגלגלים החשמלי, אך לא מוכנים לוותר על טיולי שטח – ולמה שיוותרו? כיום, ניתן לרכוש דגם מיוחד של כסא גלגלים חשמלי אשר מותאם לתנאי השטח. כסא זה מצויד במנוע חזק יותר, במערכות בלימה מתקדמות, וכמובן שגם בצמיגים מתאימים לגלגלי הכסא, שכך שהכסא עמיד ביותר לתנאי השטח, וניתן לטייל בו גם בשפע של מסלולי טבע.

 

  • כסא מתקפל – מקובל לחשוב כי רק כסאות ידניים יכולים גם להיות מתקפלים כי אין להם מנוע. עם זאת כיום יש פיתוח גם של כסא גלגלים חשמלי עם יכולת קיפול – כך שניתן להכניסו לתוך כלי רכב ולהעבירו ממקום למקום.

ואיך בורחים בכסא המתאים?

כדי לבחור בכסא שיתאים לכם, חישבו מהו אורח החיים שלכם, מהם הצרכים שלכם, וכמובן איזה סוג של סיוע אתם צריכים מהכיסא – וכך תוכלו לבחור בדגם הטוב ביותר.

atstatst1
אי טי שיקום בע"מ מספקת אביזרים לנכים מכל הסוגים, כסאות גלגלים, עמידונים, שיקומונים, כריות נגד פצעי לחץ, הליכונים, ועוד, לחברה ניסיון וותק של שנים רבות בתחום השיקום והתמיכה עם צוות עובדים מיומן ומנוסה כך שיכול להתאים לכל אחד ואחד מכם בדיוק מה שרציתם, לפרטים נוספים ולצפיה במוצרים שלנו כנסו לאתר