מהם היתרונות הקיימים בזיפות גגות?

בחורה עם מחשב נייד

אמנם השיטה של זיפות גגות נחשבת לשיטה ותיקה יחסית, וכיום יש חומרים אחרים שבהם אפשר להשתמש לטובת האיטום של הגג, אולם זה דווקא בולט במיוחד שעל אף כל השיטות החדשות -עדיין יש לא מעט מבנים שבהם משתמשים בזפת בכדי לאטום את הגג. איך אפשר להסביר את זה? יש לזפת שורה של יתרונות, אשר אי אפשר לקחת ממנה – אפילו אם מדובר על חומרי איטום מתקדמים הרבה יותר. אז מהם היתרונות הטמונים בזיפות של הגג?

 להכיר את כל המאפיינים של הזיפות

  • מחיר נוח – נתחיל בכך שבהשוואה לכל שיטת איטם אחרת, הרי שהשיטה של זיפות גגות היא השיטה הזולה ביותר. פער המחירים כאן יכול להית פשוט עצום. בעוד ששיטות איטום אחרות יתחילו ממאות שקלים ויגיעו בקלות לאלפי שקלים, הרי שבמקרה של הזפת – המחיר הוא שקלים בודדים למ"ר, כך שאפילו אם מדובר על זיפות של גג שלם וגדול, הרי המחיר לא יהיה יותר מכמה עשרות שקלים או מאות שקלים בודדים.
  • עבודה מהירה יחסית – אם משווים את משך העבודה של זיפות גגות לשיטות אחרות של איטום הגג (כמו שימוש ביריעות או בחומרים שונים), אזי אין ספק ששיטת היפות היא מהירה יחסית. לרוב, מספיק למרוח שכבה אחת של זפת, ולאחר מכן אולי עוד שכבה (תלוי ברמת האיטום שמחפשים), ולאחר מכן מסיידים את הגג וזה הכל. כך, בניגוד לשיטות אחרות  – את הזיפות של הגג אפשר להשלים בסך הכל בכמה שעות ואין צורך בכמה ימי עבודה שונים.
  • התאמה לרוב סוגי הגגות – אמנם את הזפת אי אפשר למרוח על גגות משופעים, אך מאחר שרוב הגגות בישראל הם דווקא גגות ישרים ללא שיפוע, אזי אפשר לבצע עליהם זיפות גגות בקלות, והתוצאה היא טובה מאד ברוב המקרים.

 וזה גם מחזיק מעמד

זה נכון שבהשוואה לחומרי איטום אחרים, הזפת אמנם נחשבת לחומר שצריך לחדש כל כמה זמן, אך עדיין – היא מזיקה מעמד היטב. לרוב, אם עשיתם עבודה טובה עם הזפת, אזי יש לחדש אותה בממוצע כל שלוש שנים