מהי שיטת "דרייב אין"?

בחורה עם מחשב נייד

מחסנים לוגיסטיים בהם נדרשת יכולת שינוע ממונעת של סחורות, נדרשים לפתרונות אחסון מתקדמים המאפשרים נגישות למלגזות. ברוב המקרים, מדובר בכל אותם מחסנים בהם מאוחסנות סחורת כבדות משקל, ולכן, קיימת חשיבות רבה לתכנון שטחי האחסון תוך ניצול מרבי של השטח. במקרים אלו, השיטה המומלצת ביותר לצרכי תכנון שטח המחסן היא שיטת הדרייב אין.

אחסון דרייב אין – מה חשוב לדעת?

אחסון בשיטת דרייב אין היא למעשה שיטת אחסון ייעודית למטרות אחסון של משטחים כבדים באמצעות מלגזה. שיטת דרייב אין מאפשרת למעשה גישה נוחה לכל המשטחים המאוחסנים שלצורך שינועם נדרשים אמצעים ממונעים. שיטה זו, מאפשרת ניצול מיטבי של שטח המחסן וכל זאת תוך תכנון מקדים להנגשת מלגזות ואמצעי שינוע ממונעים נוספים בתוך שטח המחסן.

יתרונות השיטה

אחסון בשיטת הדרייב אין המיועד בעיקר לצרכי אחסון משטחים כבדים באמצעות מלגזה, מאפשרת לכם ליהנות ממספר יתרונות מובהקים בכל הנוגע לתכנון מערכות מדפים לאחסנה כבדה. שיטת אחסון זו, מנצלת באופן המיטבי את גובה המחסן ובכך למעשה מתאפשרת פעולת אחסון של סחורות כבדי משקל על גבי מדפים לאחסנה כבדה. כמו כן, השיטה מנגישה את הסחורות המאוחסנות ובכך היא חוסכת שטח ומקום הבא לידי ביטוי גם בשלבי הייצור של מדפים חזקים לאחסנה, כאשר נוצר חסכון בעלויות הייצור.

שיטת דרייב אין – מאפיינים

אחסון בשיטת הדרייב אין פועל למעשה במערכת בת 3 מימדים באמצעותה מתאפשרת גישה נוחה לכל המשטחים המאוחסנים על גבי מערכת המדפים בשטח המחסן, כאשר שלושת המימדים כוללים את ציר האורך (רחובות) בהן ניתן לשנע אמצעים ממונעים, ציר העומק (רוחב) המגדיר למעשה את מיקומי המשטחים המאוחסנים וציר הגובה המגדיר למעשה את מפלסי המשטחים.

שיטת הדרייב אין מיועדת בעיקר למחסנים בהם לא קיימת חשיבות לסחורות "פג תוקף", כך שגם המשטח האחרון אשר נכנס לשטח המחסן יכול להיות הראשון היוצא מתוכו. במסגרת השיטה הנקראת שיטת דרייב אין ניתן להניח את המשטחים המאוחסנים על גבי מסילות לאורך כל ציר האורך (רחובות), כאשר עומק וכמות המשטחים בגובה, נקבע בהתאם ליכולות האחסון בשטח המחסן ובהתאם לתכנון המקדים של מערכת המדפים לאחסנה כבדה.

מסלולי השינוע בשיטת הדרייב אין כוללים שני סוגי מסלולים שונים, הראשון מסלול דרייב אין עם כניסה מכיוון אחד לתוך ציר האורך (רחובות) ויציאה מהכיוון השני, והשני, מסלול דרייב טרו עם כניסה משני כיווני צירי האורך. במסלול השני ניתן ליישם שיטת אחסון לפיה המשטח שנכנס ראשון הוא גם זה היוצא ראשון מתוך שטח המחסן, וזאת במחסנים בהם מצויות סחורות בעלי פג תוקף.

קינגסטון טכנולוגיות – המומחים לתכנון מסלולי דרייב אין לכל סוגי המחסנים

חברת קינגסטון טכנולוגיות העוסקת בפתרונות מידוף לכל סוגי המחסנים מאז שנת 2001, מעמידה לרשותכם מגוון רחב של פתרונות אחסון המיועדים לצרכי אחסון סחורות להן נחוצות פתרונות שינוע ממונעים בתוך שטח המחסן.