מהי מערכת vrf ומהם יתרונותיה?

מערכת vrf

בעולם הקירור, אין ספק שהמערכת שנחשבת למתקדמת והטובה ביותר, היא מערכת vrf. מערכת זו, עושה שימוש בטכנולוגיה מיוחדת של קירור בשינוי נפח האוויר. למה הכוונה? – המערכת יודעת תמיד לזהות את נפח האוויר, שמשתנה לפי הטמפרטורה. כך, אם באמצעות הפעלת המערכת, האוויר כבר נעשה קר מידי, הרי שנפחו משתנה. המערכת מזהה זו, ואז יודעת להפעיל את המאיידים – אך אם האוויר חם מידי, היא שוב מקררת. כך מערכת vrf שומרת על איזון מתמיד ועל טמפרטורה גבוהה – אך זה לא היתרון היחיד שלה!

היתרונות הנוספים של המערכת

ללא ייבוש – אחת הבעיות של מערכות מיזוג וחימום, הוא בכך שהן יוצרות תחושה של יובש בתוך חלל סגור, ואנו נאלצים לפתוח ולסגור אותן ללא הרף. מערכת vrf לעומת זאת, שומרת כאמור על טמפרטורה קבועה ומודדת את האקלים בצורה מדויקת, ולכן גם מונעת מצב של ייבוש יתר בחדר.

ללא בלאי למדחס – במערכות המיזוג השונות, המדחס נכבה ונדלק בכל פעם – וכך הוא מווסת את עצמו. לעומת זאת, מערכות הvrf פועלות על בסיס עבודה מתמדת של המדחס, כאשר רק השינוי בלחץ האוויר הוא שמשנה את הטמפרטורה ע"י הפעלת המאיידים. מדוע זה חשוב? אם כל הזמן מדליקים ומכבים את המדחס – הדבר גורם לבלאי מואץ. לעומת זאת כששומרים על פעילות רציפה שלו ללא הפרעות – הוא גם לא מפתח בלאי.

עבודה שקטה – כולנו מכירים את המזגנים המרעישים, בעיקר כאשר המדחס מופעל ונכבה בכל פעם מחדש. מערכת vrf לעומת זאת, בשל הפעילות הרציפה של המדחס, פועלת בשקט מוחלט ושומרת על אווירה נינוחה.

ללא תעלות מיזוג! – תעלות מיזוג דורשות לא פעם לשפץ את המבנה ולערות בו שינויים. במערכת vrf אין שום צורך בתעלות האוורור בשל הטכנולוגיה המיוחד, ומדובר על יתרון משמעותי מבחינתכם.

עבודה טובה ומקצועית של המערכת

לסיכום הנושא, אין ספק שבהתקנה של מערכת vrf אתם יכולים ליהנות משפע של יתרונות. מדובר על מערכת אמינה, חזקה, בטוחה ויותר מכל – מספקת את פתרון הקירור הטוב ביותר.