מהי חשיבות החיישנים? | חיישנים מבית אנסיטק

בחורה עם מחשב נייד

לחיישנים חשיבות רבה בתעשייה בעסקים קטנים ואף משמש למגזר הפרטי. העולם לפני המצאתם של החיישנים מעולם לא היה נראה שונה ומיושן כל כך. כיום, אנו אפילו לא מצליחים לדמיין חיים ללא החיישנים. אנו לא תמיד מודעים לקיומם והתפקידים שהם ממלאים ביומיום לעתים נלקחים כמובן מאליו, כשבפועל חכמה רבה תמונה בהמצאה ובתכנון של החיישנים המסוגלים אף לבצע פעולות שהאדם עם מגבלתו הפיזית אינו יכול לבצע.

חיישנים מבית אנסיטק

החיישנים הם למעשה רכיבים שיכולים לחוש בנתונים פיזיים כמו טמפרטורה, קול, קרינה, שינויים מכאניים ואלקטרומגנטיים. החיישנים ממירים רכים פיזיים אלו לאותות מידע המועברות למערכת האלקטרונית להמשך פעילות. החיישנים יכולים להמיר את המידע לאותות מידע ספרתיים מסוג 0 או 1 לוגיים וחלקם ממירים מידע לאותות שהן יחסיות לערך הפיסקלי הנמדד. ישנם שני קבוצות עיקריות לחיישנים. הקבוצה הראשונה פסיבית, כלומר, היא רק מודדת אנרגיה קיימת בעוד הקבוצה השנייה אקטיבית בה החיישנים פולטים אנרגיה וקולטים את ההחזר שלה בחזרה אליהם.

אנסיטק בקרה ואוטומציה תעשייתית לוגו

ישנם סוגים רבים של חיישנים כאשר כל אחד מודד ערך פיסיקלי אחר. ישנם חיישנים אינדוקטיבים המזהים חלקים מתכתיים. ישנם חיישני תא פוטו-אלקטרי המורכבים מאוסף תאים קטנים שהם רכיבים אלקטרונים שיודעים להמיר אור לחשמל. כך שככל שיש נקודות אור כך התמונה תהיה ברזולוזיה טובה יותר (משמש גם למצלמות דיגיטליות). חיישן אולטרה סוני מודד מרחק על ידי פליטת גלי קול בתדר גבוהה (הרבה מעבר לתדר שאדם מסוגל לשמוע)- גלי הקול פוגעים בעצם הקרוב אחיהם ומוחזרים חזרה אל החיישן, שמודד בכמה זמן (על גבול מיליונית השנייה) לגל הקול לחזור אליו, ובכך הוא יכול למדוד את המרחק ממנו אל אותו עצם שגל הקול פגע בו. דוגמה אחרונה הנה חיישן קיבולי שיכול לזהות עצמים שאינם מתכתיים (מה שרוב החיישנים אינם מסוגלים לעשות) על ידי ניטור השדה הקיבולי שסביבו.

לאנסיטק בקרה ואוטומציה תעשייתית סוגים רבים של חיישנים הממלאים תפקידים שונים בתעשייה ומתאימים לתפעולים מגוונים. צוות המהנדסים המיומן של אנסיטק מספק שירות מקיף, הכולל אספקה, התקנה, ייעוץ מקצועי, אחריות ותמיכה טכנית שוטפת לכל המוצרים עבור קהל לקוחותינו. אנסיטק מהווה One stop shop  עבור לקוחותיה וניתן למצוא בה את כל המכשור, המוצרים והעזרים המשלימים הקשורים לבקרה ואוטומציה תעשייתית תחת קורת גג  אחת! למידע נוסף לחצו כאן.