מהי אנטרוצלה ?

אנטרוצלה
אנטרוצלה

אנטרוצלה היא מילה שיכולה להלחיץ כל אישה, בעיקר אחרי שהיא תבין מה בדיוק הבעיה ומה הסימנים שצפויים להיות לה אם היא עוד לא חשה בהם. עם זאת, יש ניתוח פשוט מאוד שיפתור את הבעיה ועל הכל נדבר במאמר הבא.

מהי אנטרוצלה?

נרתיק האישה הוא אזור רגיש מאוד שיכול להיות גם בעייתי מאוד ולהשפיע על איכות חייה. הנרתיק הוא איבר דמוי גליל שנמצא באזור החלציים כאשר הארוך שלו נע בין 8 עד 10 סנטימטרים בממוצע. אמנם הנרתיק עצמו חלול אך הוא מחזיק איברים פנימיים אחרים ותורם לקיבוע האזור כולו. מצב של רקטוצלה או אנטרוצלה הוא למעשה התרופפות של האזור, וכך גם פי הטבעת, שלפוחית השתן ואפיו הרחם יכולים לצנוח. אנטרוצלה היא למעשה בליטה של המעי הדק אל תוך הנרתיק. לבעיה זו יש השלכות שיכולות להיות חמורות מאוד על איכות חייה של האישה.

מה הסימפטומים של אנטרוצלה?

אנטרוצלה היא לא תופעה מוכרת כל כך אך היא רחוקה מלהיות נדירה. עם זאת, אי אפשר לומר עליה שהיא שכיחה ונשים רבות כלל לא מכירות אותה וגם כאשר הן סובלות ממנה, אינן מודעות אליה עד אשר יגיעו אל גניקולוג שיסביר להן. מצב זה מכיל סימפטומים לא נעימים של תחושת כובד רב בנרתיק, הרגה של גוש שיוצא או מנסה לצאת מתוך הנרתיק ולעתים אפילו ניתן לראות אותו באופן ויזואלי כאשר מביטים עליו. מצב זה כולל גם אי נוחות עד אי אפשרות לקיים יחסי מין, ובתחושת כאב לא נעימה.

הפתרון הוא ניתוח

כדי לפתור את הבעיה יש צורך לעבור ניתוח שיתבצע בהרדמה מקומית. חשוב לזכור כי צניחת הנרתיק נגרמת בגלל התרופפותה של רצפת האגן כאשר במקביל תיתכן גם צניחת רחם. מכיוון שמדובר במערכת מאוד מורכבת וייתכן כי מספר איברים זזו ממקומם, אפילו צניחת רחם או צניחה של הרקום במקרים מסוימים, יש צורך לעבור אבחון מקצועי על ידי גניקולוג מנוסה לפני שמתחילים לטפל בבעיה בהליך ניתוחי. רק אחרי הבדיקות ואחרי הבנת כל הסימנים והתסמינים ניתן יהיה להבין מה הטיפול הכי טוב וכיצד בדיוק הוא יתבצע. ההתאוששות מהניתוח אינה ארוכה ואורכת כחודש ימים.