מהיום אני הנדיוומן – אני והמקדחה סיפור היכרות

אחד הרגעים הקשים בחייה של אישה זה המעבר דירה. השלב בו אנו רוצות להתחיל לתלות וילונות, מראות את התמונות החדשות וכמה מדפים. זה הזמן שאנחנו מנסות להכניס את הטאצ' האישי שלנו בדרך לקרוא לזה הבית החדש

צילום: גלית סבג
אלבום פרטי
אלבום פרטי

אחד הרגעים הקשים בחייה של אישה הוא מעבר דירה. ולא, אני לא מתמרמרת בגלל הניקיונות והאריזות. זה החלק הכיפי של העניין, זה הזמן שלנו לשחרר דברים לעשות רשימות חדשות לקניות.

אני מדברת על השלב שבו ההובלה סיימה, הספה ושולחן האוכל במקום, ואפילו המקרר כבר מחובר לחשמל. זה השלב בו אנו רוצות להתחיל לתלות וילונות, מראות את התמונות החדשות וכמה מדפים. זה הזמן שאנחנו מנסות להכניס את הטאצ' האישי שלנו בדרך לקרוא לזה הבית החדש.

 

אלבום פרטי
אלבום פרטי

אם את נשואה, זה תמיד מלווה בוויכוחים. "אני חושב שכאן…זה יהיה יותר טוב.." אל תחשוב עכשיו אני כבר חשבתי, הסקתי והחלטתי אני רוצה את המדף כאן. והם תמיד עייפים אחרי 2 מדפים "בואי נשאיר את הוילונות למחר זה היה ערב ארוך ומחר אני גם עובד, אחרי העבודה" כי מחר לא תהיה עייף ואחרי העבודה… וזה נמרח על מספר ימים מעצבנים ומתישים.

אם את רווקה את תלויה תמיד באבא/חבר טוב שבא לעזרה, ואת צריכה לתכנן את זה מראש, מלווה בשוחד של תבשילים ומאפים, במיוחד אם את רוצה שהכל יתוקתק באותו ערב ולא יישאר כלום לאחר כך.

אותי אישית העניין הזה מוציא מכליי. אני רגילה לעבור דירהבסגנון צבאי: בשעה 18:00 בערב הובלה, 22:00 בלילה נכנסים לישון – ולמחרת בשעה  05:00 קמים לתקתק הכל. עד 18:00 ביום שלמחרת בערב הבית כבר מוכן לקפה פלוס עוגה וסיגריה במרפסת.

צילום: גלית סבג
צילום: גלית סבג

נכון, יש בעלי מקצוע ואינספור סטודנטים שלמדו לקדוח חור בקיר. הנדימן הפך להיות מקצוע נפוץ וכל ישראלי שני שיודע להחזיק מקדחה  הוא הנדימן מוסמך. והם, איך נאמר בעדינות, הבינו את הביקוש. לתלות מדף יעלה לך 250 ₪ ואם את עושה שלושה מדפים אז יש הנחה. רגע מה עם התמונות, וילונות, מראות, והפיצעפקס שרכשתי לא מזמן באייס? אם אני אתחרט על מקום מסוים של מדף זה תשלום כפול ? אז זהו. התעצבנתי. זהו שוד לאור יום.

חייבת למצוא פיתרון. לא יכול להיות שאני יכולה לנהל צוות גדול של אנשים, אבל אני לא יכולה להחזיק מקדחה ופלס ביד. מה יש בכלים האלה שאנו נרתעות מהם וזקוקות למין השני – על כל דבר אחר בחיים כבר התגברנו – אז מה זה עוד דיבל, מברגה, ופלייר? קטן עליי.

אייס – קל לשדרג את הבית, ביחד עם המנחות מסטודיו SISTERZ הרימו את הכפפה ואני הייתי הראשונה להיות שם. סדנה עם נשים בכל הצבעים והגילאים שרוצות להסיר את הכבלים מהמין השני וללמוד איך להחזיק מקדחה. אני רוצה לתלות את המדף לבד, לא מעוניינת לחכות יותר לאביר, והיום אני אלמד!

בערב, בסניף המרכזי של אייס, התיישבנו לנו, הכרנו את הכלים, קיבלנו טיפים ועצות זהב אחרונות והופ קפצנו לקיר. חברה אחת גדולה –  ACE, 15 נשים עם רצון לתלות מדף, 2 מדריכות שלוש שעות והופ הקסם קרה – תליתי מדף.

אלבום פרטי
אלבום פרטי

ערב לאחר מכן בביתי החדש,  המראה הייתה תלויה, התמונות כבר על הקיר מסודרות. במטבח המדף במקום. ולא, לא אפיתי לאף אחד לא הכנתי אוכל בקופסאות. ההכנה דרשה: ארגז כלים, מקדחה, מברגה ועוד מיני פריטים לשדרוג הבית שרכשתי לי באייס. מוזיקת רקע כוס קפה ועיפרון. כי מהיום אני הנדיוומן של עצמי.

לערב נשים מלמד ומעשיר ולמי שרוצה לקחת את המקדחה בידיים שלה הצטרפו לסדנת ACE IT

צילום: גלית סבג
צילום: גלית סבג
רעבה תמיד - נטע-לי כץ
מנכ"לית בית ספר חרשן, מגישה לבגרות, גולשת גלים, גרגרנית, חולמת, רעבה תמיד.