מהו ניתוח הרמת חזה?

ניתוח הרמת חזה אצל ד"ר בני מייליק

טעות נפוצה היא הסברה כי בניתוח הרמת חזה פשוטו כמשמעו "מרימים" את החזה כלפי מעלה, מדובר במיתוס מתבקש כנראה. השם הרמת חזה או הרמת שדיים הוא בסך הכל כינוי. מה שקורה בפועל הוא עיצוב מחדש של השד לכדי צורתו הרצויה שהיא כמובן שד חטוב מורם ומלא במראה צעיר וטבעי.

ניתוח הרמת חזה אצל ד"ר בני מייליק

 מה גורם לחזה נפול

ישנן מספר סיבות אפשריות שמובילות לחזה נפול. השורש מאחורי כולן הוא זהה: הטבע. אם במקרים של ניתוחים פלסטיים כמו שאיבת שומן מדובר בהתנהלות של האדם שמובילה למצב הבלתי רצוי שהוא מבקש לשנות, אז במקרה של צניחת חזה אין בדרך כלל השפעה של הרגלי האישה אלא תהליך טבעי לגמרי. זה יכול לקרות כתוצאה מלידות והנקות, לפעמים מרובות ולפעמים גם מהנקה אחת בודדת. חזה נופל לעיתים גם כתוצאה מלידה ללא הנקה, רק מעצם השינויים שעובר הגוף בהריון עצמו. קורה גם שחזה נופל כתוצאה מתהליך של הרזייה משמעותית וכמובן הסיבה מספר אחת: גרביטציה. החזה מכיל רקמות שומן שבמרוצת השנים מידלדלות או פשוט נופלות כלפי מטה בהתאם לחוקי המשיכה. לחלק זה קורה אחרי תקופת הפוריות בגילאים מבוגרים יותר ויש נשים שזה קורה אצלן כבר בגילאי העשרים או השלושים. הגורמים שמשפיעים על ההבדלים האלה הם בעיקר גנטיים אם כי גם פעילות גופנית קבועה שמחזקת את השרירים באזור החזה יכולה לסייע בעיכוב תהליך צניחתו.

 איך מטפלים בחזה נפול

[youtube km6NywXr1nc nolink]

כשניגשים לטפל בחזה נפול חשוב להבין מה בעצם מפריע? אם הדבר שמפריע הוא רק איך החזה נראה למראית עין בהופעה החיצונית שלי בבגדים אז אפשר לפתור את זה עם חזיית פוש-אפ טובה ותומכת. אם מה שמפריע לי הוא הנראות והתחושה של החזה שלי גם בעיניי עצמי מול המראה, אם החזה הנפול משפיע על ההערכה העצמית שלי והביטחון העצמי ברמה עמוקה יותר, הפתרון המתבקש הוא ניתוח הרמת שדיים.

 שילובים אפשריים למקסום התוצאה הרצויה

כשאנחנו מדברים על אישה שהחזה שלה נפל לאחר מספר לידות למשל, בדרך כלל לא רק החזה הנפול לבדו הוא הגורם לירידה בשביעות הרצון מהמראה שלי ובירידה בהערכה העצמית. בדרך כלל החזה הנפול הוא חלק מסדרה של שינויים שעובר הגוף. לפעמים מדובר גם בבטן שמדלדלת לאחר הלידות או לאחר ההרזיה שאחרי הלידות. אצל חלק מהנשים נלווה לזה גם עור מדולדל בזרועות – במיוחד אם מדובר במקרה של חזה נפול כתוצאה מירידה משמעותית במשקל. הקונספט של ניתוח להרמת חזה הוא כאמור עיצוב. ניתן בהחלט להרחיב את הניתוח לעיצוב של עוד אזורים בהתאם למהות הזאת. קחו בחשבון שניתוח מורכב יותר כמובן דורש התאמה רפואית מדויקת ועל האישה להיות בריאה ומתאימה לפרופיל ההכרחי לניתוח מסוג כזה. שילוב אפשרי ונפוץ נוסף הוא מילוי השד. לעיתים כחלק מצניחתו גם יורד הנפח שלו ואז ניתן לשלב את הרמת השד ביחד עם מילוי הנפח שלו על ידי הגדלה באמצעות שתל מתקדם. זהו בעצם ניתוח הרמת חזה שמשולב עם מה שמכונה ניתוח הגדלת חזה.

 מהלך הניתוח ותוצאות

הניתוח נחשב להליך כירורגי בין הנפוצים והשגורים בעולם הניתוחים. אורכו כשעתיים תחת הרדמה כללית וההתאוששות לאחריו היא של כשבוע-שבועיים במהלכם נמנעים מפעילות גופנית אך ניתן להמשיך בשגרת החיים הרגילה כמעט לגמרי. ברוב המקרים בתוך כשבועיים עד חודש לאחר הניתוח כבר אפשר לחזור לשגרה הרגילה המלאה שלכן ללא שום בעיה.

איך מניעים את התהליך?

ראשית, כדאי לבחור רופא מוסמך ומנוסה שעליו אתן סומכות. קובעים פגישת ייעוץ ומגיעים כדי לשקף לרופא את התוצאה הרצויה ולראות שזה באמת מתאים ונכון עבורכן. מעבר לכך, יש לבצע בדיקות מתאימות שמבצעים לפני כל ניתוח, אלה יאשרו את התאמתכן לניתוח. משם הדרך לחזה המעוצב והמשודרג שלכן כבר קצרה.

מעוניינת בפרטים נוספים? בקרי ב https://www.drmeilik.co.il/breast-lift-mastopexy/

או צרי עימי קשר לתיאום פגישת ייעוץ

ד"ר בני מייליק
מנתח פלסטי, מומחה להסרת עודפי עור לאחר הרזיה. מקים השירות הראשון בישראל בתחום שלא טופל עד אותו זמן בארץ: "השירות לעיצוב הגוף והסרת עודפי עור בירידת משקל" במרכז הרפואי תל אביב - "איכילוב". כיום מנהל את "השירות לכירורגיה פלסטית ועיצוב הגוף לאחר ירידת משקל" שבמרכז הרפואי "סוראסקי" בתל אביב (בי"ח איכילוב), ומנתח גם באופן פרטי בבתי החולים של "אסותא", "מרכז רפואי רמת אביב" ו"הרצליה מדיקל סנטר".