מהו טיפול רגשי? וכיצד הפך להיות שיטת הטיפול הפופולארית

בחורה עם מחשב נייד

טיפול רגשי הפך בשנים האחרונות לאחד מסוגי הטיפולים הפופולאריים ביותר. הטיפול נעשה באמצעות איש מקצוע כמו פסיכולוג קליני או פסיכותרפיסט וכו'. והוא מבוצע באמצעות שיחות וכולל את עולמו הנפשי של האדם.

◄ מהו טיפול רגשי?

טיפול רגשי הוא הוא טיפול שנעשה באמצעות איש מקצוע כמו: פסיכולוג קליני או פסיכותרפיסט ועוד. טיפול זה שם דגש על חשיבות הרגשות בחיינו והשפעתם על ההחלטות שאנו לוקחים בחיים ומבצעים אותם. הטיפול עצמו יכול להיות טיפול למבוגרים כמו בעיות בזוגיות, בעיות בעבודה, קשיי פרנסה ועוד או טיפול בילדים. בטיפול עצמו שמים דגשים על שלושה עקרונות חשובים: הגדלת המודעות לרגשות, שיפור הוויסות הרגשי והמרת הרגשות.

◄ למי מיועד טיפול רגשי?

הטיפול הרגשי מיועד לאנשים מבוגרים וילדים כאחד. הוא מתאים לאנשים שסובלים ממשברים נפשיים במהלך החיים או מהפרעות נפשיות אך גם לאנשים שרוצים להיות במודעות לעצמם. באמצעות טיפול זה ניתן להכיר בצורה טובה יותר את נפש המטופל ולעזור לו להתגבר על בעיות רגשיות שהוא סובל מהן. הטיפול הרגשי נוגע בנקודות רגישות אצל המטופל מה שגורם ללא מעט דמעות במקרים שונים עקב הצפת רגשות קשים ועוצמתיים שחווה המטופל. באמצעות טיפול זה ניתן להבין את חולשות המטופל, הקשיים שבהם הוא ניצב ולהתאים לו את הטיפול שהוא זקוק לו.

◄ חשיבות הטיפול הרגשי בחיי היום יום

באמצעות הטיפול הרגשי ניתן לעבור תהליך רגשי בנבכי הנפש ולהתגבר על בעיות שונות שמהן סובל המטופל שנים רבות, בעיות אלה יכולות להיות: דיכאון, חרדה, משבר נפשי מאירוע מסוים , הפרעות נפשיות, קשיים בביטחון עצמי, קשיים חברתיים, קשיים בזוגיות, משברים בזוגיות, הסתגלות במסגרות שונות ועוד. שיפור הוויסות הרגשי מאפשר למטופל להתמודד עם רגשות קשים מהעבר, בעוד שהמרת הרגשות מאפשרת לו להמיר רגש שליש ברגש חיובי. תהליך זה עור למטופל עצמו לעבור שינוי עם עצמו ועם הרגשות שלו ולדעת לקחת רגשות שלילים ולהפוך אום לרגשות חיוביים יותר שקל להסתגל אליהם. הטיפול מעניק ביטחון למטופל ועוזר לו לפתור בעיות בשונות ואף להתגבר עליהן בצורה הטובה והיעילה ביותר דרך הרגשות והדיבור עליהן.

טלי שליבקוביץ
הבלוג של טלי שליבקוביץ בלוגרית ותיקה בנושאי בריאות הגוף והנפש כל מה שרציתם לדעת על רפואה קונבציונלית, רפואה אלטרנטיבית, מדיטציה ויוגה. בת 45 נשואה ואמא ל 3 מתגוררת באזור הצפון