מהו אימון כלכלי?

האימון הכלכלי נגזר מהאימון האישי, שמטרתו לסייע למתאמן לממש את מלוא הפוטנציאל שגלום בו, לשפר את יכולותיו וביצועיו, להעצים את השיגיו, לחזק את ביטחונו העצמי, להתגבר על מכשולים שניצבים בדרכו, לסמן לעצמו מטרות (בכל אחד מתחומי החיים – אישי, כלכלי, זוגי, משפחתי, עסקי וכו') ולהגשימן!

בחורה עם מחשב נייד

רבים תוהים מהו אימון כלכלי ובכלל מהו אימון אישי ועד כמה הוא מסייע?

על מנת להשיב לשאלות אלה, נצטרך להתייחס תחילה אל השניה – מהו אימון אישי?

ובכן, אימון אישי הינו תהליך שמטרתו לסייע למתאמן לממש את מלוא הפוטנציאל שגלום בו, לשפר את יכולותיו וביצועיו, להעצים את השיגיו, לחזק את ביטחונו העצמי, להתגבר על מכשולים שניצבים בדרכו, לסמן לעצמו מטרות (בכל אחד מתחומי החיים – אישי, כלכלי, זוגי, משפחתי, עסקי וכו') ולהגשימן!

התשובה לשאלה השניה – אימון כלכלי תהיה:

שהאימון הכלכלי נגזר מהאימון האישי, כאשר יותר ויותר אנשים נתקלו בקשיים שמקורם בהתנהלות כלכלית לקויה, בין אם כאלה שהובילו לסכסוכים משפחתיים, בעיות בזוגיות, בעיות קיום או פשיטות רגל עסקיות.

האימון הכלכלי הינו תהליך שמושתת על עקרונות אימון אישי, ועל כן הוא מנוהל בידי מאמן אישי מקצועי (שמתמחה באימון כלכלי), זה, שואף לסייע לו להבין את מצבו הנוכחי, להגדיר את המצב הרצוי אליו הוא מעוניין להגיע, להעצים את היכולות שלו ואת תחושת המסוגלות, לעזור לו להתגבר על בעיות וקשיים שניצבים בדרכו, לשקף עבורו מודל הצלחה ועידוד, לחזק אותו וללוות אותו כל הדרך עד להגשמה הנכספת – התנהלות כלכלית נכונה!