מדריך קנייה למעילי סקי לנשים

בחורה עם מחשב נייד

בקניית מעילי סקי לנשים חשוב להקפיד שהמעיל יהיה חם אבל גם שיראה טוב. מעילי נשים מגיעים בתצורות רבות ובעלי מרכיבים שונים כגון בידוד, נשימה, הגנה ממים, דירוגים וכו'. בכדי לבחור את המעיל הנכון עבורך יצרנו את המדריך שיעזור לך בקנייה.

גילוי נאות: תוכן המאמר הזה מתבסס על מאמר שפונה לגברים מאתר ציוד סקי סנומאפיה. בתור אשה, הרגשתי שחסר לי הדגשים שחשובים נקודתית לנשים ולכן לקחתי את הזמן להנגיש את המידע גם לנו.

סוגים של מעילי סקי לנשים

ישנם 2 סוגים עיקריים: מעיל מבודד ו- shell. אין מעיל נכון אלא כדאי להתחשב בתנאי מזג האוויר בהם את הולכת לגלוש ובסוג הגלישה.

מעיל מבודד:

מבנה המעיל המבודד לנשים כולל שכבה חיצונית שהיא אטומה למים (waterproop) וחוסמת רוח (windproof) יחד עם שכבה מבודדת שתפורה ישירות למעיל הסקי בכדי לספק שכבת חום נוספת. השכבה המבודדת הפנימית סביר שעשויה מפליז, דאון או חומר סינתטי כמו פרימלופט (Primaloft). פרימלופט הוא בד מאוד רך, קליל, נושם ודוחה מים בכדי להשאיר אותנו יבשים, חמים ובנוחות.

מעילים מבודדים רבים מכילים שכבת בידוד נוספת שאפשר להסיר. סוגי המעילים האלו הם לפעמים חלק מסט מעילים או 1 מ-3 מעילים. שתי השכבות יכולות להלבש בנפרד או ביחד בהתאם לשינוי הטמפרטורות.

הבידוד במעילי סקי לנשים נמדד בדרך כלל בגרמים. ככל שהמשקל גבוה יותר כך המעיל יהיה חם יותר. לאנשים שסובלים יותר מקור או שגולשים במקומות קרים יותר המעיל המבודד תיהיה אופציה טובה.

מעיל אטום למים Shell:

במעילי נשים אין בידוד פנימי. דרגת האטימות למים ושכבה חיצונית נושמת שומרת עלייך כגולשת מוגנת מגשם ורוח ובאותו הזמן מאפשרים לזיעה להתנדף ולצאת החוצה. זהו מעיל אידיאלי למי שחם לה באופן טבעי יותר. סיבה נוספת שאנשים יעדיפו לקנות את המעיל הזה היא מכיוון שהוא מאפשר טווח תנועה גדול יותר שלא מתאפשר במעיל מבודד.

מעילי של יכולים להלבש בלי שכבה נוספת מתחתיהם בימים חמים ובימים קרים עם שכבה דקה או בינונית. עם זאת, סביר להניח שזאת תהיה בחירה פחות טובה עבורך בשביל תנאי קור קיצוניים או זמנים ארוכים בחוץ .

גזרה:

גזרה של מעיל יכולה להגיע בכמה אופציות, גזרה צמודה – מחויטת באזור הכתפיים, המותן והגוף. זוהי גזרה צמודה יותר לגוף. גזרה רגילה- זוהי גזרה סטנדרטית, מחויטת רק מעל המותן. גזרה שמציעה מראה מחמיא אך לא הדוק מידי. גזרה נינוחה- גזרה רחבה יותר עם יותר מקום לכתפיים ולחזה. היא מציעה יותר נוחות ושכבות. כמובן שהגזרה תקבע על פי הסטייל והמראה שאת מעדיפה.

דירוג אטימות למים:

אחד המרכיבים החשובים בבחירת מעיל סקי הוא דירוג האטימות למים. הדירוג יגיד לך כמה מהר המעיל יהיה רווי מים ויאפשר למים לחדור את השכבות. את יכולה לקרוא על זה במאמר כאן…ככל שהדירוג גבוה יותר כך המעיל יהיה יותר אטום למים ויעמוד בשלג וגשם.

בכדי שמעיל סקי לנשים יעמוד בדרישות החוקיות עליו להיות בדירוג של 1,500mm לפחות. מעילי סקי לנשים יכולים להיות מדורגים בגובה של 30,000mm אבל הציון הממוצע הוא בדר"כ בין 5,000 ל-10,000mm.

קחי בחשבון שככל שהדירוג גבוה יותר כך גם המחיר עולה.

ישנם הרבה סוגים שונים של בדים אטומים למים בשוק כיום. הידועים יותר הם גור-טקס, איוונט (Hyvent) ואוונט (Event). מה שהופך את הבדים האלו לכל כך יעילים הוא העובדה שהם לא רק אטומים למים אלא גם מאוד נושמים.

נשימה

כמו דירוג האטימות למים כך יש גם דירוג לכמה המעילים יעילים בהוצאת הלחות מבפנים לבחוץ. אותו הבד אשר מונע ממים לחדור פנימה מאפשר לזיעה להתנדף ולשמור עלינו חמים.

דירוג נשימה נמדד ומצוין בגרמים ונקרא MVTR. ככל שהמספר גבוה כך הלחות מתנדפת יותר ויש יותר נשימה. רמה התחלתית לבד נושם תיהיה בין 2000-5000 גרם. הרף העליון יהיה סביב 20,000 גרם.

עמידות הבד

להבדיל ממעילי חורף לנשים, מעילי סקי לנשים צריכים להיות בעלי בד עמיד יותר ולהחזיק מעמד בתנאים קשים של סקי.

מעילי סקי לנשים עשויים מבד ניילון בעל צפיפות גבוהה או פוליאסטר. בדים אלו מעוצבים במטרה לשמש בתנאים הקשים של החורף. יכולת חשיפה ממושכת לרוחות חזקות ואלמנטים של מים בחורף הופכים את המבנה של מעילי סקי לנשים מתאים יותר לגלישה מאשר מעיל חורף יומיומי.

גזרה או אורך

מעילי סקי לנשים באים באורכים שונים והחיתוכים השונים יכולים להיות אידיאלים מסיבות רבות. חיתוך קצר ואתלטי טוב יותר עבור מסלולים מהודקים ומחולקים של שלג. זה נותן מראה אופנתי, מחמיא ועדיין מכסה את מה שצריך בכדי להתחמם. אורך ארוך יותר עם כיסוי נרחב יותר אידיאלי מחוץ למסלולים ולגלישת פאודר או לתנאים רטובים. הוא מספק כיסוי לאחורי הגוף מלחות ושלג.

.גזרה גזורה: מכפלת יושבת על המותניים או גבוה יותר, מבליטה את המותניים להתאמה מחמיאה

אורך מותן: מכפלת יושבת בדיוק על עצם המותן או טיפה מתחת. מציעה גזרה אתלטית, מחויטת ואופנתית.

אורך הירך: מכפלת יושבת 3-4 סנטימטרים מתחת לירך ומציעה כיסוי תחתון מלא והתאמה מותאמת להגנה נוספת.

אורך הברך: השוליים שלו יושבים ממש מעל הברך או מימין על הברך ומציעים כיסוי תחתון וירך. לרוב נותן מראה יותר מחויט שנותן גזרה מחמיאה.

 אורך מלא: מכפלת יושבת מתחת לברך או נמוך יותר. לעיתים אורך קרסול, המספק כיסוי מלא. גם הוא לרוב מגיע בגזרה מחויטת ומחמיאה.

תפרים

מודבקים לגמרי

תפרים מודבקים לגמרי שהם מתאימים למים. זאת האפשרות הטובה ביותר לאטימות ממים באזורים חשובים אשר נוטים להירטב. אולם, הם יעלו יותר מאשר מעילי סקי לנשים עם הדבקה חלקית.

 מודבקים חלקית

אופציה זולה יותר מתפרים מודבקים לחלוטין היא זאת. מודבקים חלקים משמע שלא כל התפרים מודבקים ומגינים מפני חדירת לחות ומים. זהו לא בהכרח דבר רע.

 רכיבים במעיל

חשוב לבחור את הרכיבים הנכונים עבור מעיל הסקי שלך בכדי שיתאימו לצרכי הגלישה שלך. בחלק הבא נסקור את הרכיבים האלו כדי שבעת הקנייה תדעי איזה הבדלים צפויים בין מעיל אחד לשני.

 כיסוי רוכסן קדמי

מטרת כיסוי הרוכסן הקדמי הוא למנוע חדירת גשם ורוח פנימה. לחלק מהכיסויים יש פליז רך על החלק העליון של הרוכסן שמונע את הרגשת המתכת הקרה. בשל העובדה שהרוכסן נוטה להירטב, הכיסוי נחשב רכיב הכרחי.

חצאית שלג

חצאית שלג היא רצועה אלסטית שממוקמת בתוך המותן של מעיל הסקי. החצאית עשויה בכדי למנוע משלג לעלות לחלק הקדמי או האחורי של מעיל הסקי שלך. בנוסף, זה עוזר לשמור על חום בזמן הגלישה. במידה ואת מתחילה להרגיש שחם לך מידי, את יכולה לפתוח את החצאית לרגע ולאפשר לחום לצאת החוצה, להתקרר ולסגור אותה שוב. חצאיות אלו בדרך כלל ניתנות להסרה ע"י כפתור או רוכסן. חצאית שלג מומלצת מאוד לכל מי שמתכנן לעשות גלישת פאודר.

כובע

לא לכל מעילי הסקי לנשים יש ברדס. באלו שיש הם מגיעים בכמה אפשרויות: מחובר (לא ניתן להסרה), ניתן להסרה או מחובא. הברדסים הניתנים להסרה מציעים הגנה בימי רוח או שלג וגם ניתנים להסרה בימים חמים יותר. הברדסים המוחבאים מציעים את אותם התנאים אך ניתנים לגלגול או דחיסה בעיצוב מיוחד למעילי סקי לנשים.

בזמן שהכובע אמור להגן על ראשך מתנאי מזג האוויר, תרצי גם לוודא שהוא מתאים לחבישה מעל הקסדה שלך. הברדס צריך להיות מספיק גדול כדי שיוכל להינעל מצד לצד ולהתאים לקסדה באופן נוח. ברדסים רבים מגיעים עם שרוך במטרה להתאים את עצמם לראשך או לקסדה שלך. ברדסים הם רכיב מאוד מומלץ במטרה להגן על ראשך מגשם, רוח, שלג וכו'.

סגירת שורש כף היד

זהו רכיב נפוץ מאוד במעילי סקי לנשים. הוא יסגר סביב שורש כף היד או על הכפפה שלך. מטרתו היא לשמור שהרוח הקרה לא תכנס פנימה.

 כבל סינטש

את הכבל הזה (שרוך) תמצאי בתחתית המעיל והוא יכול להתכווץ כך שהמעיל והמכנסיים שלך יהיו קרובים יחדיו. זה יעזור למנוע משלג, קור ורוח לטפס מעלה לתוך המעיל שלך.

פתחי איוורור לבית השחי

פתחי האיוורור או רוכסנים מתחת לזרועות יכולים להיות ניתנים להתאמה על הדרך בשביל לעזור לשחרר חום שמצטבר בתוך מעיל הסקי. במידה וקר לך או שהטמפרטורות מתחילות לרדת את יכולה לסגור אותם ולשמור על חום הגוף. בימים חמים ניתן לפתוח אותם לחלוטין וכך גם האוויר החם יוצא החוצה וגם את נשארת מוגנת לחלוטין מתנאי השטח. פתחי האיוורור הם לא רכיב בגדר חובה אך זה יכול להועיל בויסות טמפרטורת הגוף שלך.

לוחות מתיחה מעוצבים

אלו הם לוחות בד אשר בנויים בתוך מעיל הסקי של האישה ומאפשרים לעקוב אחר קווי המתאר של הגוף בצורה טובה יותר.

תמיכה

חלק מהמעילים היותר מתוחכמים של נשים מגיעים עם רפידות תמיכה. נקודות התמיכה הן בכתפיים, מרפקים וגב תחתון. המטרה שלהם היא להגן עליך בזמן הגלישה. הרכיב הזה חשוב במידה ואתן גולשות בצורה יותר אגרסיבית או אוף פיסט.

שרוול פנימי

זהו שרוול נוסף שעשוי בדרך כלל מלייקרה ומחובר לשרוול המעיל. לחלקם יש חור לאגודל והם מעט ארוכים ויוצאים החוצה וחלקם מתארכים עד למפרק. הם מיועדים בכדי למנוע משלג וקור לחדור פנימה. השרוולים הפנימיים דקים ויכולים להלבש מתחת לכפפה נוספת.

כיסים:

 כיס למשקפי הסקי

כיס בשביל לשמור על משקפי הגלישה בזמן שאת לא משתמשת בהם. הכיסים מיוצרים מחומר שמונע מהמשקפיים להפגע ומאוורר אותם.

כיס פנימי או חיצוני למסמכים חשובים 

כיס זה מיוצר בשביל לשמור על כרטיסים חשובים כמו דרכון, כרטיס אשראי וכו'. הם יכולים להיות ממוקמים בתוך המעיל בשביל בטיחות או בצד החיצוני שלו בשביל הנוחות.

 שכבה נוספת של בד

ברוב המעילים היקרים ניתן יהיה למצוא שכבת בד נוספת. השכבה מכסה את הידיים והזרועות ונותנת חמימות נוספת.

 

מערכת חילוץ ממפולות

מערכת הבנויה במספר מעילי סקי לנשים. רכיב זה רלוונטי למי שנוטה לגלוש באזורים המועדים למפולות. זהו מכשיר קטן, בעל משקל נמוך שיכול להיות מזוהה בקלות על ידי צוותי חילוץ.

אחד מהדגמים היותר נפוצים עבור רכיב זה הוא RECCO.