מדריך צילום עם מכשירי סמסונג – טיפים לשיפור התמונות שלכם

התוכן בשיתוף עם פרטנר תקשורת בע"מ

הטלפונים החכמים של חברת סמסונג ידועים בטכנולוגיה המתקדמת הטמונה בחובם, אשר מציעה כמה מיכולות הצילום הטובות בשוק הטלפונים החכמים. בין אם אתם חדשים בעולם הצילום או שאתם צלמים מנוסים, הנה מספר טיפים מקצועיים, שבהם תוכלו להיעזר כדי לממש את הפוטנציאל הגלום במכשיר הסמסונג שלכם.

 

הכירו את מצבי הצילום השונים

 

המכשירים החכמים של סמסונג מגיעים עם מגוון מצבי צילום, שמטרתם לשפר את התמונות שלכם. אחד מהמצבים שבהם כדאי להיעזר הוא ה-Pro Mode. מצב זה מציע את האפשרות להתאים באופן ידני את הגדרות המצלמה, באופן אשר מחקה את חווית השימוש במצלמה מקצועית. התאמה אישית של מהירות הצמצם, איזון האור והפוקוס באופן ידני, יאפשרו לכם להשיג את האיזון המושלם לתמונה שלכם. באמצעות ההגדרות תוכלו להפחית רעשים דיגיטליים בעת צילום בתאורה נמוכה או ליצור תמונה בחשיפה ארוכה.

עוד מצב שאותו כדאי להכיר הוא מצב הלילה או Night Mode. מצב זה עושה שימוש בעיבוד של מספר פריימים, ליצירת התמונה הברורה ביותר. מצב זה מייצב באופן אוטומטי את המצלמה כדי להפחית טשטוש, כדי לשפר את דיוק הפרטים והצבע בסביבות חשוכות.

מצב ההילוך האיטי או Super Slow-Mo גם הוא יכול לשרת אתכם ביצירת התמונות האיכותיות ביותר. מצלמה זו מפיקה פריימים במהירות אדירה, המאפשרת חידוד של אירועים מהירים. מצב זה הוא מצב וידאו אשר מתאים במיוחד לרגעים דינמיים.

מצב ה-Live Focus יאפשר לכם להתאים את עומק השדה של התמונה, לפני ואחרי הצילום, באמצעות הדגשה של מוקד התמונה אל מול רקע מטושטש. זהו מצב מושלם לצילומי פורטרט, אשר מפיק תמונות באיכות שאינה מביישת תמונות אשר נלקחו באמצעות מצלמה מקצועית.

לבסוף, ישנו מצב Single Take אשר נעזר באינטליגנציה מלאכותית לצילום של מספר תמונות או סרטונים מזוויות שונות עם אפקטים שונים. הפעלה זו תפעיל את המצב האוטומטי של המצלמה לבחירת התוצאה הטובה ביותר ויצירה של תוצאות שונות, שמהן תוכלו לבחור את התוצאה האהובה עליכם.

כיצד להתאים את הגדרות המצלמה בצורה הטובה ביותר? 

אם בחרתם במצב הפרו, ישנן מספר דרכים שבאמצעותן תוכלו להתאים את הגדרות המצלמה בצורה הטובה ביותר. למשל, התאמה של הרזולוציה ויחס התמונה, תאפשר לכם ליצור תמונות באיכות גבוהה במיוחד. חשוב לדעת כי תמונות באיכות גבוהה יותר תופסות יותר זיכרון במכשיר, כך שחשוב לדאוג לגבות ולפנות מקום בהתאם לנפח הזיכרון במכשיר שלכם. תוכלו להתאים את יחס התמונה בהתאם לפלטפורמה שבה תרצו לשתף את התמונות שלכם. למשל, בפלטפורמות שונות של מדיה חברתית, ישנן דרישות שונות ליחס הגובה והרוחב של התמונות.

עוד התאמה שיכולה לסייע היא התאמה של ה-HDR או High Dynamic Range. הגדרה זו תסייע לכם לאזן את רמות החשיפה לאור, במיוחד במצבים שבהם יש הבדל משמעותי בין אזורים חשוכים לאזורים מוארים. הפעלה של הגדרה זו תסייע לכם לתפוס יותר פרטים בתמונה גם בצל וגם באור.

עוד כלי שבו צלמים מקצועיים רבים משתמשים הוא קווי הגריד. קווי רשת אלה יסייעו לכם לצלם את כל התמונות שלכם לפי חוק השלישים, כלל מרכזי בצילום מקצועי אשר מעשיר את הקומפוזיציה. הציבו אלמנטים מרכזיים בתוך קווי הרשת ליצירת התמונות האסתטיות ביותר.

כמו כן, מומלץ להיעזר בכלי הפוקוס האוטומטי. כלי זה יסייע לכם להשיג תמונות חדות וברורות יותר. עבור מוקדי צילום נעים, היעזרו בפוקוס אוטומטי אשר עוקב אחר מושא הצילום, כלי אשר ידוע גם בשם Tracking. כלי זה יאפשר לכם לשמור את מושא הצילום בפוקוס בכל עת.

מצבים נוספים שכדאי להכיר

" דיוקן וידאו" –   מספק צילומי וידאו ושינוי מספר מצבי עומק השדה של הסרטון, לפני הצילום, באמצעות הדגשה של מוקד התמונה אל מול רקע מטושטש –המצב יוצר סרטוני וידאו הנראים כאילו ונלקחו מציוד וידאו יקר ומקצועי.

"הקלטה כפולה" – מצב המאפשר לבחור יותר מעדשה אחד לקבלת ווידאו ייחודי, ניצן לבחור את המצלמה הקדמית ביחד עם המצלמה האחורית לוידאו הכולל זווית מלפנים ומאחור, כמו כן ניתן לבחור 2 סוגי עדשות אחוריות לקבלת תמונה מ2 טווחים שונים.

"מצב מזון" – מושלם לצילומי מנות אוכל שיהפכו כל צילום למודגש צבעוני ומסוגנן.

קיימים עוד מצבי צילום ייחודיים לסמסונג – פנורמה, וידאו מקצועי, טיים לאפס ועוד.