מדריך פגישה עם חוק תעסוקה בפעם הראשונה

עורך דין דיני עבודה

אם אתה מאמין כי המעסיק שלך יש התייחסו אליך לא הוגן, יש לבטל אותך באופן לא הוגן או להפלות אותך בדרך כלשהי, ייתכן שאתה נמצא בתהליך של שכירת עו"ד תעסוקה להילחם במקרה שלך בשבילך. אם זה הפגישה הראשונה שלך עם עורך דין כזה, מדריך זה יכול להיות מועיל לדעת מה להביא ומה לצפות.

עורך דין דיני עבודה
עורך דין דיני עבודה

ברגע שאתה חושד כי אחת הבעיות לעיל עלה, חשוב לך ליצור קשר עם עורך דין תעסוקה בהקדם האפשרי (ככל שאתה משאיר בעיה, קשה יותר לפתור). הם יארגנו פגישה איתך, ואתה צריך לוודא שאתה בא מוכן עם המידע הבא:

  1. משך הזמן שעבדת עבור המעסיק המדובר
  2. כמה אתה מרוויח באותה עמדה
  3. חוזה העבודה שלך ואת תיאור התפקיד שלך (אשר נמצא בדרך כלל בחוזה שלך)
  4. כל הפרטים סביב הבעיות שאתה חווה במקום העבודה
  5. האירועים שהביאו למצב הנוכחי שלך
  6. כל המסמכים הרלוונטיים שיש לך (אם יש מסמכים שלדעתך עשויים להיות שימושיים עבורך אך אינם נמצאים ברשותך, רשום לעצמך הודעה והודיע ​​לעורך הדין שלך)
  7. אילו צעדים נקטת עד כה כדי לתקן את הבעיה

 

סביר להניח כי עורך הדין שלך יעודד אותך לנסות לפתור את הבעיות באופן פנימי (באמצעות הליכי התלונה של החברה שלך, למשל), שכן זה יכול לעזור להבטיח כי הבעיות מטופלות מהר ככל האפשר. זה ייקח צורה של "הסדר פשרה", שבו אתה והמעסיק שלך לחתום, כי מסדיר את תנאי המחלוקת. במקרים מסוימים, עם זאת, אתה עשוי לגלות כי הליך פנימי זה אינו מצויד להתמודד עם הבעיה שלך או שהם לא לוקחים את התלונה ברצינות.
אם זה מתאר טוב יותר את המצב שלך, סביר להניח כי עורך הדין שלך תעסוקה ייקח את המקרה שלך לבית הדין לעבודה להיות מתוקן. בבית הדין, המקרה שלך יישמע על ידי מומחה למשפט תעסוקתי אחד (בדרך כלל שופט או עורך דין) ושני חברים שכירים (שיהיו להם נסיון ספציפי בסוגיה שאתה מתלונן עליה). בית הדין יבדוק את העובדות ואת הראיות של המקרה ויקבל החלטה לגבי איזה סוג של פעולה יש לנקוט נגד המעסיק שלך (אם בכלל).

בקרו באתר CNK עורי דין

http://cnk-law.co.il/labor-law-attorney/?lang=he

משרד עורכי דין cnk-law
חברת עורכי דין cnk-law הינה חברת עורי הדין המתמחה בדיני עבודה, גירושין ועובדים זרים. אצלנו עורי הדין הטובים ביותר בישראל ויעניקו לכם את הייצוג ברמה הגבוהה ביותר. במשרדינו תהנו ממגוון תחומי ליווי שונים ובינהם: דיני עבודה, דיני משפחה ודיני הגירה.