מדריך לקניית איפור

קניית איפור באינטרנט

הגיע הזמן לקנות איפור?

משטרת האופנה מזהירה: הצבעים, המרקמים, האריזות המושקעות, הקמפיינים הנוצצים והאפשרויות האינסופיות יפתו אותך, ואת תרצי לקנות ה-כ-ל. אבל איפור איננו אביזר זול. הסתפקי במוצר אחד או שניים בכל קניה, ואל תערכי יותר מקניה חודשית אחת. גם לא תצטרכי יותר מזה, אלא אם כן את/ה דראג קווין…

קניית איפור באינטרנט

איפה לקנות איפור?

קניה בחנות: רוב הנשים הישראליות קונות קוסמטיקה בפארמים או בפרפומריות. רוב החנויות גם מציעות גישה חופשית לטסטרים של כל המוצרים. אם את מתכוונת להשתמש בטסטר, כדאי להקפיד על כמה כללים בסיסיים:

שפתונים ועפרונות: נגבי בטישו לפני השימוש כדי להוריד את השאריות הבקטריליות של הנסיינית הקודמת.

מייק אפ נוזלי: כדאי לטבול מקלון חדש מלופף צמר גפן בקצהו ("מקל ניקוי אוזניים") במיכל, ולנסות את הצבע על הלחי או הצוואר. אם כל הנסייניות האחרות טובלות אצבע בבקבוק, זה לא ממש יעניין את החיידקים… בעמדות של קליניק, למשל, שם מקפידים על סטריליות, יגרדו למענך בשפכטל קטן כמות מדודה של ליפסטיק שמספיקה לנסיון אישי, ויטבלו מקלון חדש במייק אפ לשימושך הבלעדי.

גלוסים: עדיף לנסות על כרית האצבע המורה (אצבע מספר שתיים, זו שמצביעים איתה). בגלל כלי הדם שקרובים לפני העור, הצבע שיתקבל על האצבע דומה מאוד לצבע שיתקבל על שפתייך.

מסקרה: אל תנסי מסקרה מטסטר. זה מרשם בדוק לדלקות עיניים. בכלל, אל תתחלקי במסקרה עם מישהי אחרת!

סומק באבקה: הוליכי את מברשת האיפור הלוך ושוב כמה פעמים על טישו כדי להוריד שאריות צבע, אחרת תקבלי צבע מעורב ולא את הצבע שבחרת.

יש חברות מסוימות בארץ שאימצו פוליסת החזרה של מוצרים. שאלי לפני הקניה, כי עדיין לא כל החברות נוקטות בגישה זו, ובמקרה של רכישה יקרה, טוב שיש לך את האופציה להחזיר או להחליף מוצר לא מתאים.

קניה און-ליין: אלטרנטיבה זו צוברת תאוצה בישראל. כיום אפשר בהחלט לקנות איפור גם דרך האינטרנט. הבעיה העיקרית בקניה בדרך זו היא, שאין לך דרך לדעת איך האיפור שאת רואה על המסך, יראה עליך. אבל, אם יש מוצר שאת משתמשת בו, ואת יודעת איך הוא מתקבל על עורך, או שאת סתם הרפתקנית, את מוזמנת לנסות את מזלך באינטרנט. יש הרבה חברות שלא מיובאות לארץ, ולפעמים זה או קניה ברשת, או לחכות שאיזו דודה תעשה לך טובה ותקנה לך את המוצר הנכון כשהיא בטיול באמריקה. אפשר לקנות ישר מחברות הקוסמטיקה, רובן מפעילות מכירות מקוונות דרך אתרי הבית שלהן. לא כולם שולחים לישראל, תבדקו כל מקרה לגופו. באתרי הקניה אפשר לחשב גם את דמי המשלוח לישראל. על קניה מעל $75, ידרשו מכם תוספת מע"מ בדואר, מה שעומד היום על 17%. למען האמת, עם כל ההיצע הגדול – דווקא בארץ יש חנויות שמוכרות מוצרים איכותיים באינטרנט במחירים אטרקטיביים, כמו ברשת SACARA למשל – שווה להציץ ולהתרשם, ואולי אף לקנות.

הרבה חנויות מקוונות יחליפו או יחזירו סחורה לא מתאימה, אבל בשקלול דמי המשלוח זה לא תמיד ישתלם לך.

איפור

ונימה מוסרית לסיום:

גם אם אתם לא חובבי חיות מושבעים, שווה להכנס לאתר של PETA – הארגון העולמי לשמירה על זכויות בעלי חיים, ולבדוק שהחברה שאתם קונים ממנה לא עורכת ניסויים בבעלי חיים. כי אין מוצר קוסמטי שמצדיק יסוריהן של החיות, ועמדה צרכנית איתנה יכולה לעצור את סבלן.