מדריך הסטיילינג המלא לבטן שטוחה

הבטן שלנו, המקור לחיים אך גם המקור להרבה תסכולים אופנתיים. מציאת הבגדים הנכונים וסטיילינג מתאים יכולים לעשות פלאים וליצור מראה מחמיא ולהעלים לנו את הבטן.
איך עושים את זה? מוזמנת לקרוא את מדריך הסטיילינג המלא לבטן שטוחה.

מצד אחד הבטן שלנו, הדבר הכי מופלא, המקור לחיים חדשים, ומצד שני, מקור להרבה תסכולים. מעבודתי עם נשים רבות אני יכולה להגיד בבירור שהבטן היא האזור הכי "מאתגר" אצל רוב הנשים. וביום יום, אנו לא אומרות לעצמנו, איזה מופלאה הבטן שלי הביאה לעולם חיים, אלא אנו מסתכלות עליה בכעס, תופסות את העודפים שם בעצבים "אויש הבטן הזאת מעצבנת אותי" אומרות ומקוות שיום אחד היא איכשהו תחזור לעצמה ותהיה שטוחה שטוחה.

אז אם גם תופסת את העודפים שלך שם בכל פעם שאת רואה את עצמך בראי ולכל אלו שביקשו ממני – להלן כמה טיפים שיעשו הבדל גדול:

המטרה (כמו תמיד) היא הדגשת היתרונות שלך ומשיכת תשומת הלב אליהם והסוואה וטשטוש של אזור הבטן.
אתחיל עם מה לא ללבוש ואעבור למה כן.


מה לא לובשים כשיש לנו בטן גדולה?

* בגדים גדולים ונטולי צורה
לאחרונה נתקלתי בחברה שלא ראיתי הרבה זמן, שלבשה שמלה גדולה וארוכה. מזל טוב, אמרתי לה, איזה חודש? היא הסתכלה עלי במבט עצבני ואמרה שהיא ממש לא בהריון, את הפדיחה שלי עשיתי. היא הוסיפה שזו לא הפעם הראשונה שאומרים לה את זה. כששאלתי אותה למה היא לובשת בגדים גדולים היא אמרה כי מאז ההריון האחרון הבטן שלי לא חזרה לעצמה ורצתה משהו שלא ייצמד וידגיש לה את הבטן.
הרבה חושבות בטעות שחולצה/שמלה גדולה יטשטשו את הבטן, אך בגד גדול שלא יושב על קווי הגוף תמיד, אבל תמיד ירחיב ויגדיל. אז בגד גדול עם עודפי בד אולי יעלים את הבטן, אך ייצור מראה לא מחמיא בעליל ולעיתים גם הריוני

* בדים בעייתיים
$ דקים ונצמדים – היות ואין להם משקל ו/או נפילה, הם יצמדו ויבליטו מאד את אזור הבטן.
$ מבריקים – מחזירים את האור וכך גם מבליטים ומדגישים את כל מה שמתחת. אז את כל הקטיפות, סטנים ונצנצים – השאירי לאזור אחר בגוף.
$ בעלי נפח – לסריגה רחבה, מעילי סקי תפוחים, אנגורות ועוד יש נפח משלהם, וכאשר לובשים אותם על אזור הבטן הם מוסיפים את שלהם על זה שלך ויוצרים מראה              תפוח ולא מחמיא.

* הדפסים, חגורות, כיסים שיושבים על החלק הכי רחב בבטן – כל תוספת כזאת עלולה למשוך את כל תשומת הלב לאזור הבטן, ויהיה הדבר הראשון שאנשים יראו אצלך.

* צווארונים סגורים – גולפים במיוחד, מקצרים את פלג הגוף העליון ועלולים ליצור מראה לא מחמיא.

* זקטים/חולצות שנגמרים באזור הכי רחב בבטן – כשבגד מתחיל/נגמר באזור רחב הוא יותר ידגיש רוחב ופחות יחמיא.

* פסים ואלמנטים אופקיים – תמיד ידגישו רוחב וכאשר יש לנו מספיק רוחב BUILT IN, לא נרצה להדגיש אותו עוד יותר.

* גוונים בהירים – ככל שגוון הצבע יהיה בהיר יותר, כך הנטיה שלו להבליט ולהדגיש תהיה גדולה יותר.

* חזיה לא תומכת – כשהציצים נפולים (ולא משנה מה גודלם) הם מקצרים את השטח בפלג הגוף העליון, וכאשר יש בטן גדולה עלול להיווצר מצב בו אין הפרדה בין החזה לבטן. מה שיוצר נפח אחד בולט ולא מאורגן בפלג הגוף העליון וכך לא משנה מה נלבש – שום דבר לא ישב כמו שצריך או יחמיא.

* גזרת EMPIRE – למרות שבהרבה מקומות ימליצו לך כן ללבוש זאת, מניסיוני הרב אני יודעת שברוב המקרים היא יוצרת מראה רחב, הריוני ולא מחמיא היות ויושבת ממש מתחת לקו החזה והרבה פעמים ומפספסת (לעיתים אפילו בכמה ס"מ בודדים) את החלק הצר ביותר אצלך שדווקא אותו אנו רוצים להדגיש. נכון גם לגבי שמלות בגזרה זאת.

שמלות:
* כאלו שהחלק הקדמי שלהן הוא חתיכת בד אחת ללא חלוקה במותן – הבטן תחומה כולה ותבלוט החוצה (במיוחד בבדים דקים ונצמדים)

מכנסיים/חצאית
* גזרות בעיתיות:
$ גזרה נמוכה – מכירה את הגברים האלה שיש להם כרס ולובשים את המכנסיים מתחתיה ומה קורה – כל הבטן משתפלת החוצה. למה? כי הגזרה הנמוכה תוחמת את אזור       הבטן מלמטה, מוציאה אותה החוצה ומדגישה אותה.
$ גזרה גבוהה – תוחמת את אזור הבטן מלמעלה, מדגישה ומבליטה את אותה.

* חגורה רחבה וצרה במכנס/חצאית – היות והחלק של החגורה יותר צר, היא יוצרת חיתוך מאד לא מחמיא בבשר.

ומה הטעויות בתמונה כאן?

1. הבד הדק והנצמד מבליט את כל מה שלא צריך: את השומן באזור הגב ואת הבטן.
2.  החזיה לא מספיק מרימה וגם יותר מעין "מריחה" של החזה לצדדים.
3. ההדפס הבהיר יושב על בבטן ומושך לשם את כל התשומת לב – חולצה שהיא BIG NO NO.


ועכשיו, מה כן ללבוש להסוואה וטשטוש אזור הבטן וליצירת מראה מחמיא ויפה?

* העולם התחתון – הכי חשוב!
& חזיה תומכת וממרכזת – כשהחזה מורם אלעל מתפנה שטח בפלג הגוף העליון, נוצרת הפרדה בין הבטן לחזה והמראה מחמיא. חשוב גם שהחזיה תמרכז את החזה קדימה ולא תמרח אותו לצדדים – זה מוריד כמה ס"מ בהיקף !!
& מחטב – הוקוס פוקוס ירדת 2 מידות. כבר רבות דיברתי על חשיבות המחטב ואיך למצוא את הנכון עבורך, את חייבת שיהיה לך לפחות אחד. אם לא ליומיום לארועים שבאמת חשוב לך להראות נפלא. ואם לא מחטב, לפחות תחתונים גבוהים שיאספו יפה את העודפים באזור.

* בגדים שיושבים על קו המתאר של הגוף – תמיד הכי מחמיא, חשוב לשים לב – יש הבדל גדול בין לשבת על קו המתאר לבין להצמד אליו, זה שני דברים שונים.

* פריטים בעלי מבנה קשיח – שיתנו לך את המבנה שלהם (ולא שהמבנה שלך יתן לפריט את הצורה) למשל זקט עור או ג'ינס, שהמבנה שלהם אפילו מעט קשיח, כך שאת לובשת אותם המבנה שלהם לא ישתנה (לעומת למשל פריט מבד דק שכשאת לובשת אותו הבטן הבולטת תשנה לו את הצורה) פריטים אלו בהחלט יכולים להחמיא ומומלצים גם לבטן גדולה במיוחד.

* בדים –
& בעובי בינוני עד עבה – פחות נצמדים ומבליטים ונוטים "לבודד" יותר.
& בעלי משקל ונפילה יפה –  משקל הבד ימשוך את הפריט יפה ופחות להצמד
& אריג ולא סריג – בדים ארוגים עשויים שתי וערב ופחות גמישות (אם לא מוסיפים להם לייקרה/ספנדקס/אלסטן) והסרוגים עשויים "עיניים" (חשבי על שעורי סריגה בבית ספר) ויש להם גמישות ויכולת להמתח. לפריט סרוג תהיה נטייה גדולה יותר להיצמד ולהבליט ופחות להחמיא.
בדים ידידותיים: כותנה (עבה יותר ומקסימום 2% אלסטן) ג'ינס, צמר, פשתן והקולגות הסינטטיות העבות יותר

אמרנו שהמטרה היא לטשטש את אזור הבטן ולהדגיש ולמשוך את תשומת הלב אל היתרונות שלך, ואיך עושים את זה?

* צבעים וגוונים כהים – אמנם ללבוש חולצה שחורה זה ממש לא מספיק ליצירת מראה מחמיא, אך ככל שהגוון יהיה כהה יותר – כך היכולת שלו לטשטש תהיה טובה יותר וככל שהצבע יהיה כהה יותר כך העין תמשך אליו פחות.

* בלי שום תוספות (כיסים, חגורות, הדפסים, נצנצים, שרשראות שמגיעות לאזור הבטן וכו) – ככל שאזור הבטן יהיה יותר משעמם – כך יותר טוב לנו.

* מיפתח בצוואר – מאריך את פלג הגוף העליון ומחמיא (חשוב במיוחד לבעלות חזה גדול) מפתח גם ימשוך את תשומת הלב אל הפנים.

* אביזרים – כשבחולצה מיפתח יפה ותוספת של אביזר צבעוני, את מי בכלל מעניין אזור הבטן הכהה והמשעמם?

בתמונה: שרשראות צבעוניות ויפות של אוריך דייך המוכשרת, עם שרשראות יפות כאלו, את מי מעניינת הבטן שלך?


מכנסיים/חצאית
* גובה גזרה מומלץ –
אם לא גבוהה ולא נמוכה, מה נשאר לנו? גובה הגזרה שהוא ברירת המחדל ותמיד יעבוד טוב – גובה הפופיק (אני קוראת לו קו המשווה) למה הוא עושה עבודה טובה – כי הוא "חותך" את אזור הבטן למעין שני חלקים, לא תוחם ומחמיא יותר.
* בלי חגורה עבה – ככל שתהיה דקה יותר – כך יותר טוב ואם אין – הכי טוב. כך נמנע מהחיתוך הלא מחמיא בבשר.
* בלי פנסים/פליסה – כשהקפלונים הקטנים נפתחים הם מרחיבים ויוצרים מראה מאד מחמיא.

חולצות שעושות טוב לבטן:
* עשויות אריג ולא סריג
* עם קפלונים קטנים באזור הבטן – עושים עבודת טשטוש טובה
* שכבות – יוצר שכבת בידוד נוספת
* העדפי חולצות לא מאד ארוכות – כך אם זה מתאפשר, תהיה לך אופציה להכניס את החולצה למכנסיים/חצאית (חולצה ארוכה עם הרבה בד תיצור עוד שכבה וזה לא יראה טוב אם נכניס אותה פנימה) ואם היא נשארת בחוץ ותמתחי אותה – היא לא תחתוך לך באורך ותדגיש את הבטן.

וכמה דוגמאות:

למה החולצה עובדות טוב:
היא בנויה בעצם משתי שכבות – הראשונה נצמדת לבטן ואז באה מעליה שכבה נוספת והקפלים והרפיון הקל מטשטשים יפה את אזור הבטן. מפתח ה- V מחמיא ונשי.

ומה כאן עובד טוב:
אריג החולצה נופל יפה ולא נצמד לבטן, המפתח יפה, אך שני הפסים העבים השחורים עושים את ההבדל: הם מחלקים ויזואלית את הפלג גוף עליון למספר חלקים וכך נוצרת אשליה של פלג גוף עליון קטן יותר. הקווים האנכיים גם עוזרים כאן.

חולצת מעטפת היא אופציה מצויינת (במיוחד אם היא עשוייה מאריג ולא סריג) השכבות עוזרות לטשטש את אזור הבטן והקשירה מדגישה מותן ויוצרת מבנה נשי. המפתח כמובן מחמיא ויפה ואשרינו וטוב לנו.

שמלות:
* מבד בעובי בינוני עד עבה
* הבד באזור הבטן נופל מעט הרחק מהגוף ולא נמצד אליו ועדיף כזאת שיש בה שלא עשויה חתיכת בד אחת ארוכה.
* יושבת על קויי המתאר של הגוף
* אם הגזרה מצויינת והבד טוב – אפשר ללבוש כל צבע, כולל לבן ! 


למה השמלה עובדת מצויין:
1. המותן הגבוהה "לוכדת" את האזור הכי צר בפלג הגוף העליון ( בדרך כלל 3-4 ס"מ מתחת לקו החזה)  ומדגישה אותו ויוצרת מבנה נשי ויפה.
2. הגזרה מתרחבת מעט מתחת למותן המוגבהת בדיוק באזור שבו הבטן שלנו מתחילה להתעגל, היות והבד נופל קצת הרחק מהגוף ונוצרים קפלונים קטנים – אין שום זכר לבטן.
3. מפתח ה- V מאריך, נשי ומושך את תשומת הלב אל הפנים.
4. הצבע משגע בעל גוון עמוק וכהה.
כך נוצר מראה נשי מאד, יפה וסופר מחמיא.

בשמלה כאן
1. כמו בשמלה הבורדו, השמלה "לוכדת" את הקו הצר ביותר בפלג הגוף העליון ויוצרת מותן נשית ויפה.
2. הפסים בצבעים השונים "חותכים" ויזואלית את המראה ויוצרים מראה צר ומחמיא יותר.
3. כמובן המפתח היפה.

ועוד כמה המלצות

* הוסיפי עוד חלק – וסטים, קרדיגנים, ז'קטים – הם יוצרים מעין שכבת בידוד נוספת, אפשר לשחק עם הצבעים וגם יכולים ליצור "חיתוך" ויזואלי בפלג הגוף העליון (בדומה לחולצה והשמלה המוזכרים הנ"ל)

* לא למתוח – אני רואה את זה אצל המון נשים שמותחות את החולצה עד קצה גבול היכולת כך שהיא מגיעה לאמצע האגן, היות וכך זה כביכול יותר מסתיר ומטשטש.
האמת היא שמה שזה עושה זה: * הרבה פעמים דווקא יותר מדגיש את הבטן היות והחולצה המתוחה תוחמת את כל אזור הבטן. * מקצר את הרגליים ובכך יוצר מראה כולל קצר ורחב יותר.
* טוניקה וטייץ זאת רק אופציה (ולא ממש מומלצת) – זה יוצר מראה סתמי לחלוטין. יאפשר למצוא הרבה פריטים יפים ומחמיאים. השאירי את הטוניקות רק לימים שאין לך כח לאף אחד.
* זה לא במקום – לאחרונה קיבלתי מספר תגובות כועסות על כך שהפוסטים שלי כביכול מעודדים ראיית הבגדים פתרון במקום פעילות גופנית ותזונה נכונה – אז הנה אני אומרת – זה ממש לא במקום פעילות גופנית ותזונה מאוזנת ובריאה (שני דברים שאני מאמינה בהם לחלוטין ומקפידה עליהם מאד) הכי ממליצה – שלבו הדברים – עשו פעילות, אכלו טוב ונכון והתלבשו בהתאם – וכך תרגישו ותראו הכי נפלא בעולם.

זהו להפעם (ומקווה שלא הגזמתי) 🙂

אם יש לך שאלות בנושאי סטיילינג ואין לך את מי לשאול – מוזמנת להפנות אלי ואשמח לענות.

רוצה קבל עוד טיפים ועדכונים על פעילויות שונות שאני עושה- לחצי כאן להצטרפות לרשימת התפוצה שלי
א

דניאל לוזון, סטייליסטית
🙂

http://onlystyling.co.il/

הצטרפי אלי בפייסבוק (לייק יתקבל בברכה :->) https://www.facebook.com/Onlystyling